yükleniyor

E-Ticaret SEO

E - ticaret sitesi Nedir?

Bildiğimiz gibi  ticaret sözcüğü mal veya hizmetin satın alınması ve satılması işlemlerini kapsamaktadır. Bu sürecin elektronik ortamda, Internet üzerinde yapılması internetin yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte E-Ticareti ortaya çıkarmıştır. E Ticaret, mevcut işinizin elektronik ortama aktarılmasıdır. Bu bakımdan E-Ticaretin ana hedefi, ticari işlemlerin elektronik ortamda en basit, hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde yapılmasıdır.

 E- ticaret sitesi nedir? Ürünlerin ve hizmetlerin e-kataloglarda düzenli bir şekilde müşteriye sunulması, siparişin basit bir şekilde alınması, satın alma işleminin kolaylıkla ve güvenlik içinde gerçekleştirilmesi, ve ürün ya da hizmetin en hızlı şekilde müşteriye ulaştırılması e-ticaret in ana çizgilerini oluşturur. Kısacası e-ticaret, bir şirketin iş yapma olanaklarını 24 saat-365 gün devamlılığı içinde bütün dünyaya sunması demektir.

E-ticaret sitesinin amacı mal ve hizmet maliyetlerini düşürmek ve müşteriye hizmet zamanlaması ve kalitesini iyileştirmektir.

 

Birçok orta ve büyük kapasiteli mağazanın artık E Ticaret Sitesi bulunmaktadır. Ancak bu durum yeterli olmayacaktır. Yakın bir zamanda mağazaların büyük bir kısmı yerini E Ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık mağaza sahipleri içinde internet üzerinden devam edecektir. Çünkü günümüz teknolojisi bunu gerektiriyor. Karlı alışverişin yeri artık E Ticaret web siteleridir. Bir E Ticaret web sitesine sahip olmanın en büyük avantajı, düşük maliyet ile yüksek adetlerde satışlar yapmaktır.

E-ticaret sitesi nedir? Avantajları Nelerdir?

  • İnternet üzerinden müşterilerin ulaşabileceği günün her saati açık bir şube olabilirsiniz.
  • Elektronik ortamda alışveriş süreci hızlı gerçekleştiğinden zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
  • İnternet ortamında ürün çeşitliliği için mekan sıkıntısı olmadığından, müşteriye daha fazla ürün çeşidi sunulabilirsiniz.
  • Müşteri kısa süre içinde pek çok ürünü inceleyebilir. Ürün kıyaslama imkanlarına da sahip olabilir.
  • Müşteri açısından sanal ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği firma olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir.
  • Stok, ürün maliyeti, iş gücü, dükkan giderleri mağazaya oranla çok daha düşüktür.
  • Klasik bir mağaza sadece bulunduğu bölge içindeki müşteri potansiyeline hitap eder. Oysa e-ticaret firmaları için böyle bir sınırlandırma söz konusu değildir.Uluslararası hizmet sunar.

 

E-ticaret sitesi nedir? Çalışma şekli nasıldır?

Müşteri, Internet üzerinden satıcının Web sitesine girer. Burada bir ürün satın almak istediğine karar verir ve kendisi hakkında verdiği bütün bilgilerin şifrelendiği bölüme yönlendirilir. Siparişini onayladığı anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri Network işleme mekanizmasına ulaşır. Bütün bu işlemler 5-7 saniyeden fazla sürmez. Günde bir kaç sipariş alan satıcılardan, binlerce sipariş alan satıcılara kadar değişik ihtiyaçları karşılayacak şekilde farklı ödeme sistemleri vardır. Bu sayede e-ticaret güvenli bir hale gelmiştir.

 Sizleri satış stratejilerinizi genişletebileceğiniz,güvenilir,hesaplı ve tamamen sizin hayallerinizden oluşan e ticaret sitenizi yapabilmeniz için şirketimize davet ediyoruz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!