trende

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Anasayfa » Kurumsal SEO Danışmanlığı
kurumsal seo danışmanı
 
Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti, kurumsal firmalar arasındaki rekabetin her geçen gün dijital platformlarda da şiddetli bir hale gelmesi sonucunda başvurulması kaçınılmaz olan dijital pazarlama uygulamalarından biri haline gelmiştir. Bu rekabette rakiplerinden bir adım öne çıkmak isteyen ve bu amaçla arama motoru optimizasyonunda en güncel teknikleri uygulamayı hedefleyen kurumsal firmalar, internet üzerinden dijital pazarlama faaliyetlerini sürdüren İnteraktif Plus şirketimizden profesyonel Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alabilirler.

Arama motoru sonuçlarına göre sektörde rakip olan firmaların daha üst sıralarda yer alması kurumsal firmalar açısından hem prestij kaybına neden olmakta hem de bu firmalar yüzünden rekabette geriye düşülmesine uygun zemin hazırlamaktadır. Dolayısıyla kurumsal açıdan imaj ve itibar kaybına uğramamak adına firmaların Google başta olmak üzere arama motorları sonuçlarında yer aldıkları konumlarına büyük önem vermeleri gerekmetkedir. İşte bu noktada da kurumsal SEO çalışmalarının önemi bir kez daha anlaşılır olmaktadır.

Günümüzde dijital sektörde kişisel ve küçük ölçekli şirketler kadar büyük çaptaki kurumsal firmaları da yakından ilgilendiren arama motoru optimizasyonu kendi içinde birtakım teknikleri barındırmaktadır.

 
Kurumsal SEO Danışmanlığı Kapsamı Nedir ?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Kapsamı Nedir ?

Kurumsal SEO danışmanlığı çalışmalarının içeriği, her ne kadar standart SEO çalışmalarına benzerlik gösterse de bu alanda birtakım tekniklerin daha titizlikle uygulanmasını kapsamaktadır. Dolayısıyla kurumsal firmaların arama motorlarında belirlemiş oldukları stratejik anahtar kelime gruplarında rakiplerinden daha üst sıralarda yer almasında SEO çalışmaları kapsamında bazı tekniklerin uygulanması kaçınılmaz olmaktadır. Bunlar sadece herhangi bir kurumsal firmanın internet sitesinin arama metrolarında daha görünür bir hale gelmesiyle sınırlı olmayıp, karşılaşılan tüm sorunların ortadan kaldırılmasında etkin ve proaktif bir rol üstlenilmesini de sağlamaktadır.

İnteraktif Plus firması olarak sektörde deneyimli ve arama motoru optimizasyonunda uzman olan ekibimizle kurumsal firmalara başarılı bir şekilde SEO danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Bu sayede sahibi olduğunuz kurumsal şirketin dijital platformda saygınlığının korunmasıyla birlikte, ürün veya hizmet satışında rakiplerinizden bir adım önde olmanız da sağlanmaktadır.

 
Kurumsal SEO Danışmanlığı Çalışmaları Nelerdir ?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Çalışmaları Nelerdir ?

Profesyonel SEO danışmanlığı çalışmalarında kurumsal boyutta da müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamız, bu alanda dijital pazarlama sektöründe en çok dikkat edilen son gelişmeleri ve teknikleri uygulamaktadır. Bu kapsamda firmamız bünyesinde uygulanan profesyonel kurumsal SEO çalışmaları şu aşamalardan oluşmaktadır:

 • Kurumsal web sitesinin mevcut durumda en güncel SEO kriterlerine uygunluğunun analiz edilmesi
 • Kurumsal alanda yer alan sektördeki rakiplerin analiz edilmesi
 • Rakiplerin önüne geçilmesi planlanan anahtar kelime gruplarının en son tekniklerle belirlenmesi
 • Belirlenen anahtar kelimelerde sektör içi kurumsal rekabetin analiz edilmesi ve bu anahtar kelimelerin arama hacimlerinin ölçülmesi
 • SEO planlaması sonucu hem site içi hem de site dışı SEO çalışmalarını yapılması
 • Özgün içerik geliştirme ve makale organizasyonunu düzenlenmesi
 • Yerel SEO planlanması
 • Web sitesi içinde ve dışında link çalışması yapılması
 •  Backlinklerin oluşturulması
 • Web sitesinin mobil SEO ve web sitesinin mobil uyumlu hale getirilmesi
 • Web sitesinin sosyal medya ile entegre bir hale getirilmesi ve site içinde sosyal link inşası
banner
 
Kurumsal SEO Danışmanlığı Faydaları Nelerdir ?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Faydaları Nelerdir ?

Kurumsal web sitesine SEO danışmanlığının faydaları, kurumsallığa özen gösteren pek çok küçük ve orta ölçekli firmanın yararlandığı avantajları içermektedir. Dijital pazarlama sektöründe uzun yıllar başarılı şekilde faaliyetlerini sürdüren İnteraktif Plus firmamızın hizmetleri sonucunda kurumsal SEO danışmanlığı çalışmalarından elde edilen faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sayfanın üst sıralarında yer alarak sektör bazında rakibiniz olan diğer kurumsal firmaları geride bırakarak rekabette bir adım öne çıkabilirsiniz.
 • Konumlandırmanızı rakiplerinizin üzerinde yaparak kurumsallığınıza katkı sağlayabilir ve firmanızın marka imajına büyük bir pozitif etkide bulunabilirsiniz.
 • Rakiplerinizden üst sırada yer almanız aynı zamanda kurumsal firmanızın bilinirliğine de doğrudan olumlu etki sağlayacaktır. Bu sayede hem kurumsal firmanızdan hem de ürün ya da hizmetlerinizden hedef kitlenizi haberdar edebilirsiniz.
 • Google arama sonuçlarına yönelik araştırma sonuçları üst sıralarda yer alan internet sitelerinin kullanıcılar tarafından tercih edildiğini kanıtladığından, sektörünüzde en geniş payı elinizde bulundurabilir ve bu sayede kazancınızı arttırabilirsiniz.
 • Düşük maliyetlerle yüksek organik trafik çektiğiniz için internet siteniz üzerinden gelirinizi çok kolay bir şekilde yükseltebilir ve bu durumu da kalıcı olarak koruyabilirsiniz.
 
Kurumsal SEO Danışmanlığı Fiyatları Nasıldır ?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Fiyatları Nasıldır ?

Kurumsal web sitesi SEO danışmanlığı fiyatları, birtakım farklı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Zira yukarıda da belirttiğimiz üzere kapsamı oldukça geniş bir alana işaret eden kurumsal SEO çalışmalarında geniş kapsamlı ve uzun soluklu bir hizmet alındığında ücretlendirme kısa süreli ve kısıtlı SEO çalışmalarına göre doğal olarak yüksek olacaktır.

Kurumsal firmalar için hayata geçirilen arama motoru optimizasyonlarında ücretin tutarını belirleyen faktörler genellikle bu işi yapan kişilerin uzman konumunda olması ve de hizmetlerin kapsamı ile yakından ilişkilidir. Dolayısıyla güncel SEO kriterleri hakkında donanımlı bir SEO uzmanı, kapsamlı çalışmalar düzenlendiğinde ortalamanın üzerinde bir ücretlendirme yapabilmektedir. Bu bağlamda genellikle kurumsal SEO danışmanlığının fiyatını belirleyen faktörler şunlardan oluşmaktadır:

 • Web Sitesinin denetimi ve teknik değerlendirilmesi
 • Web sitesinin sosyal medya ile entegre bir hale getirilmesi ve site içinde sosyal link inşası
 • Web sitesinin içinde ve dışında link inşası yapılması ve SSL optimizasyonunun tamamlanması
 • Anahtar kelime odaklı özgün ve kaliteli içerik geliştirme yapılması
 
Kurumsal SEO Danışmanlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Kurumsal SEO Danışmanlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Kurumsal web sitesi SEO danışmanlığında dikkat edilmesi gerekenler, arama optimizasyonu çalışmalarının pozitif sonuçlar doğurmasında önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle dijital pazarlama uzmanları tarafından herhangi bir kurumsal web sitesinin arama motoru optimizasyon çalışmaları gerçekleştirilirken bu faktörlere özen gösterilmesi gerekmektedir. SEO çalışmalarında mutlaka göz önünde bulundurulması gereken hususlar şunlardan oluşmaktadır:

 • Site içi ve site dışı SEO uygulamalarının eksiksiz yapılması
 • Google ve diğer SEO araçlarının en güncel versiyonlarının kullanılması
 • SEO çalışmalarında güncel tekniklerin yakından takip edilip uygulanması
 • Kurumsal web sitesi arama motoru optimizasyonu düzenlemelerinde her sayfa başında mutlaka anahtar kelime kullanılması
 • Yazıların başlıklarını H1, H2, H3, … gibi tagler ile birlikte kullanılması
 • İçeriklerin kalitesi ve özgün olması
 • İçeriklerde anahtar kelime kullanımının doğru bir şekilde yapılması
 • İçeriklerin yeterli uzunlukta olması (1000 kelime yeterlidir)
 • Backlink düzenlemesinin en güncel teknik ve yöntemlere göre yapılması
 • Web sitesinin en iyi şekilde ziyaretçi deneyimine olanak tanıması için doğru şekilde tasarlanmış olması
 • Tema seçimi yazı fontlarının ziyaretçilerin memnun kalacağı şekilde oluşturulması
 • Kurumsal web sitesinin mutlaka mobil sürüm uyumlu olması ve mobil SEO çalışmalarının da eksizsiz bir şekilde yapılmış olması

Kurumsal SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken diğer güncel hususları https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip firmamızın resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Bununla birlikte sektörde deneyimli SEO uzmanlarımızın hizmetleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz gibi güncel fiyatlarımızı da öğrenebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Avantajları Nelerdir ?

Firmanızın kapsamlı bir şekilde çalışarak üst sıralara gelmesini sağlayan İnteraktifplus, Kurumsal SEO danışmanlığı çerçevesinde profesyonel bir ekiple çalışmaktadır. Firmanızın kurumsal kimliğinin oluşturulması, arama motorları üzerinde üst sıralara taşınmasını sağlayacak stratejilerin uygulanması bakımından avantajlı bir konuma gelmenize olanak verilmektedir.

 • SEO danışmanlığı firmanızın yaratıcı fikirlerle orijinal bir yatırım yapmasını sağlayacaktır.
 • Rakip firmalarla aranızda büyük ölçüde fark yaratacaktır.
 • Web site tasarımı ile ziyaretçilerinizin artmasına destek olunacaktır.
 • Arama motoru optimizasyonuyla üst sıralarda yer alırsınız.
 • Kurumsal kimliğinize yönelik özel bir çalışmayla farklı olmanız sağlanır.

Bu hizmet kapsamında rakiplerinizin analiz edilmesi, sektörel çalışmalarınıza yönelik yenilikçi yaklaşılması ve özgün içerik üretimiyle güncel tutulmanıza olanak verilecektir. Bu da markanızı üst sıralara taşıyacak, arama motorları üzerinden ilk sıralarda yer almanıza imkan verecektir.

Kurumsal Kimliğin Önemi

Kurumsal SEO danışmanlığı kurumsal kimliğinize katkıda bulunacak çalışmalar içermektedir. Kimliğinizin alıcıya veya ziyaretçiye yansıtılması için sizi farklı kılacak projelerin oluşturulması, markanıza değer katmaktadır. Markanızın güvenli olduğunu aynı zamanda rakip firmalarla aranızdaki farkın ortaya koyulması bu hizmet dahilinde sağlanacak, web sitenizin denetim ve teknik özellikleriyle birlikte size hız katacaktır.

Markanıza Özel Danışmanlık

Kurumsal danışmanlık hizmeti, markanızın sektörel bağlantısı üzerine gerekli olan çalışmaların bir arada tutulmasını sağlayacak şekilde planlanmıştır. Dağınık bir sistem değil, derli toplu bir şekilde uyumlu bir faaliyet alanı yaratılması hedeflenmektedir. Bu web site tasarımından, reklam stratejisine ve reklamlardan SEO içeriklerine kadar dayanışma içerisinde yapılacaktır.

 
Aşşadaki Formu Doldurabilirsiniz

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?