yükleniyor

SEO Skoru Nasıl Artar 2019

SEO Skoru Nasıl Artar ?

Arama motoru optimizasyonu skoru, kişisel blog sitesinden internet üzerinden ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren e-ticaret sitesine, haber sitesinden farklı içerikteki sitelere kadar bütün web sitesi sahiplerini yakından ilgilendiren bir konudur. Zira internet platformunda başarılı bir şekilde faaliyetlerini yürütmek ve hedef kitlesi ile yakından iletişim kurarak bu sayede gelir elde etmek isteyen her web sitesi sahibinin öncelikle arama motoru optimizasyonu yani search engine optimization (SEO) yapmış olması gerekmektedir. SEO uygulamaları ve teknikleri sayesinde SEO skoru arttırılarak web siteleri arama motorlarında üst sıralarda yer almaya başlamaktadır.

Arama motoru listelerinde üst sıralarda yer almak, web sitelerinin birbirleri arasındaki rekabetlerini de ortaya koyan bir unsurdur. Zira yapılan tüketici davranışı araştırmalarının gösterdiği üzere internet üzerinden herhangi bir ürün veya hizmet satın almak isteyen kişiler, arama motorlarını kullanmaktadır. Bununla birlikte arama motorunun yalnızca ilk sayfasını ve hatta sıralamanın ilk 5 sırasını daha çok tercih ettikleri bilinmektedir. Dolayısıyla milyonlarca farklı içeriğin bulunduğu internet dünyasında tüketicilere ulaşabilen ve pastadan büyük pay kapan yalnızca arama motorlarında ilk sıralarda yer almayı başaranlar olmaktadır.

SEO Skoru Arttırma Yöntemleri

SEO skoru yükseltme teknikleri sayesinde siz de sahip olduğunuz web sitenizin görünürlüğünü ve bilinirliğini arttırarak hedef kitleniz ile daha fazla iletişim kurabilir bu sayede sitenizin organik trafiğini de yükseltebilirsiniz. Dolayısıyla karşılıklı etkileşimli olarak bir yandan SEO skorunuz artarken bir yandan da sitenizden elde ettiğiniz gelir hızlı bir ivmelenme göstererek artacaktır.

Dijital pazarlama sektörünün en etkili teknik uygulamalarından biri olan arama motoru optimizasyonu, orijinal adıyla search engine optimization (SEO) sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren İnteraktif Plus firmamız tarafından profesyonel bir şekilde sunulmaktadır. Bu noktada internet siteniz hangi altyapıyı kullanırsa kullansın arama motorlarında ve özellikle Google'da arama sonuçlarına göre üst sıralarda yer almak istiyorsanız siz de uzman ekibimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Öte yandan açıklayıcı bilgiler vermek adına SEO skorunu yükseltme yöntemleri arasında şu uygulamalara dikkat edilmesi önem teşkil etmektedir:

·         Anahtar kelime tanımlama ve yerleştirme

·         Özgün içerik yazımı ve doğru anahtar kelimelerin yoğunluğu

·         Meta veri kullanımları

·         Sayfa yükleme hızı ve site içi görsellerin SEO uyumlu hale getirilmesi

·         Site linkinin URL yapısı

·         Görsel seçimi ve iyileştirmeleri

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Nedir?

Site içindeki ve site dışındaki SEO çalışmaları, bu alanda sahip olduğu web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralamalarda yer alması için SEO teknikleri uygulayanların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Zira https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip internet sitemizde de görüleceği üzere site içi SEO yöntemleri;

·         Yazılı ve görsel içerik kalitesi

·         Teknik alt yapı

gibi uygulamalardan oluşurken site dışı SEO ise

·         Backlink çalışması

·         Sosyal medya entegrasyonu

·         Marka bilinirliğini arttıracak faaliyetlerden oluşmaktadır.

 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!