Web Tasarım da Tarayıcı Uyumsuzluğu

23.01.2020
974
Web Tasarım da Tarayıcı Uyumsuzluğu
Web Tasarım da Tarayıcı Uyumsuzluğu

Web Tasarımda Tarayıcı Uyumsuzluğu

Web sitesinin tasarımının ardından tarayıcı uyumsuzluğu problemleri sık sık yaşanan sorunlar arasında gelmektedir. Nitekim çok güzel tasarıma sahip ve harika içerikler ile donatılmış olan bir web sitesi bile bazen istenilen düzeyde işlevselliğe sahip olmayabilir. Bu noktada işlevsellik anlamında tarayıcılarda yer alan görüntüsünden söz etmekteyiz. Çünkü uzman kişilerin profesyonel bir şekilde ürettiği web siteleri bile tasarımın ardından tarayıcıda görüntülenmek istendiğinde pek çok sorunla karşılaşılabilinmektedir. Web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğu adı verilen bu soruna göre web sitesi sahiplerinin karşılaştığı en sık problemler şunlardan oluşmaktadır:

  •  Web sitesinin içeriğinde bulunan görüntüler net olarak açılmayabilir
  • Web sitesinin menüsü olması gereken yerde değil de tarayıcıdan görüntülendiğinde farklı bir konumda yer alabilir
  • Web sitesinde yer alan metinler veya görseller birbirlerinin üstüne çıkmış gibi görülebilir
  • Menüde yer alan başlıklar okunmuyor olabilir

Görüldüğü üzere web tasarım yaptırmakla bütün işlemler tam olarak sonuçlanmamaktadır. Dolayısıyla tasarlanan web sitesinin uzman bir ekip tarafından profesyonel destekleri ile tarayıcı uyumluluğunun da yapılmış olması gerekmektedir.

Web Sitesinin Tasarımıyla İlgili Sorunlar

Web Sitesinin Tasarımıyla İlgili Sorunlar

Web sitesi tasarlamada yaşanan sorunlar genellikle photoshop, fireweorks gibi tasarım programlarının ara yüzlerinde yapılan tasarım ürünlerinin HTML’in içine CSS ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Web tasarımcılar tarafından döküm olarak adlandırılan bu yöntemde tarayıcı uyumsuzluğu yaşanması çok sık olarak görülmektedir. İnternet Explorer CSS sorunu olarak bilinen bu problemin ortadan kaldırılması çok kolaydır.

Söz konusu uyumsuzluklar Internet Explorer kullanılarak ortadan kaldırılabilmektedir. Örneğin Internet Explorer tarayıcısında araçlar menüsü altında bulunan Uyumluluk Görünümü Ayarları’nı seçerek uyumsuzluk yaşadığınız internet sitesinin URL kodunu ekleyebilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım Ajansı

Profesyonel Web Tasarım Ajansı

İstanbul merkezli web tasarım ajansımız, siz müşterilerimize en iyi hizmet vermek adına çalışmalarını profesyonel şekilde sürdürmektedir. Web tasarım uygulamalarında sıklıkla karşılaşılan tarayıcı uyumluluk sorunu hakkında da tecrübe sahibi olan uzman web tasarımcılarımız, böyle bir problem ile karşılaşmamanız için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirmekteler. Tarayıcı uyumluluğutesti yapmadan hiçbir web tasarımını sonlandırmış sayılmamaktadır. Bu sayede müşterilerimize sorunsuz bir şekilde web tasarım hizmeti sağlamış olmaktayız.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

 

Benzer Yazımız  White Hat Seo Nedir?

    [Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.