trende

Web Tasarım

Anasayfa » Web Tasarım
web tasarim 2
web tasarım 2

Neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi biliyor ve sizi anlıyoruz. 500 TL’den başlayan fiyatlarımızla, siz de geç olmadan web sitenizi yaptırın. Çok ekonomik değil mi? Bunun bir sebebi var. Kolay kullanılabilir bir altyapı sunuyoruz. Gerisi ne mi? Size düşen sadece adres ve şirket ismini vermek. Resimleri unutmayın. Video mu? Siteyi yavaşlatabilir ama olsun. Onun da çaresine bakarız…

Web Tasarım

İnternet sitelerinde hayranlıkla takip edilen web siteleri sadece tasarım harikası değildir. Web tasarım, aslında tüm yazılım ve kodlama işlemlerinin de gerçekleştirildiği bir çalışmadır.

Bir nevi mimari çalışma olarak da adlandırılabilecek olan web tasarımları, hayal gücünün ve güçlü yazılım bilgisinin olmasını gerektirir. Tasarım yapılırken artık sadece masaüstü bilgisayarlara değil, aynı zamanda responsive tasarımlar yani mobil tasarımlara da yer vermektedir.

Web tasarımı sayesinde; kullanıcılara görsellik ve bilgilerle müşterileri ikna etme çalışmaları yapılmaktadır. Web tasarımları ile kurumsal ya da bireysel olarak marka, ürün ya da hizmet tanıtımları daha kolay yapılabilmektedir.

Web Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Herkesin bir web sitesi olabilir. Peki web tasarımı aşamalarının neler olduğunu biliyor musunuz? Bunun için kafa yormanıza gerek yok. Sizler için tecrübeli ekibimiz, istediğiniz web sitesini tasarlayarak kullanımınıza sunuyor.

Web tasarımı yapılabilmesi için HTML ve CSS yazılımlarının bilinmesi gereklidir. Görünüm ve ara yüz çalışmalarının en önemli basamaklarıdır. Buna göre;

 • İlk olarak kodlama işlemi yapılır ve grafik tasarım oluşturulması için photoshop dökümleri oluşturulur.
 • Photoshop ya da farklı tasarım araçları sayesinde web sitesi grafikleri dokümanlar şeklinde oluşturulur ve sınıflara ayrılır.
 • Şablon çizimlerinin ardından tasarım ortaya çıkarılır ve sitenin hizmet vereceği konularda içerikler hazırlanır.

Firmalara Web Tasarım

Kurumsal web tasarım olarak adlandırılan firmaların kullandığı tasarımlar, günümüzde en çok tercih edilen web sitesi çeşitlerinden biridir. Firmaların kurumsal kimliğini oluşturmak ve kurumun işlevine uygun şekilde tasarımın yapılmasıdır.

Web sitenizi oluştururken beklentilerinizin ne olduğunu biliyor ve buna göre davranıyoruz. Bize hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmanız, kendinizden bahsetmeniz yeterli. Misyonunuz, vizyonunuz, sektörünüz bizler için önemli. Özellikle 500 TL’den başlayan uygun fiyatlarımızla size uygun web sitesi tasarımı hizmetlerimizle tanışın.

Web sitesi projelerinizde uzman ekibimiz tarafından içerik yönetimi yapılır. Hizmetlerinize, markanıza uygun içerik makalelerimizle sitenizi şekillendirebiliriz. Kurumsal kimliğiniz, kurum logonuz profesyonel grafikerlerimiz tarafından oluşturulabilir.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımları Fiyatları

Kurumsal web sitesi tasarımları, projelere göre değişkenlik göstermektedir. Hazır temalarla yapılan tasarım ve özel yazılım tasarımlar arasında farklar olmaktadır. 500 TL’den başlayan fiyatlarımızla tanışmak ve isterseniz özel yazılımlar için uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Mobil uyumlu web tasarımı, dijital ortamda giderek önem kazanmaya başlamıştır. Akıllı cep telefonu teknolojisinin daha kullanılabilir olduğu günümüzde, responsive tasarımlar da kurumlar tarafından giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Sadece masa üstü bilgisayarlarda değil artık mobil cihazlarda da arama motorlarında ön sıralarda olmak, bireysel ve kurumsal olarak önem kazanmaya başlamıştır. Tek bir yere bağlı kalmadan, istenilen her yerden sayfanıza ulaşılmasını istemez misiniz? Cevabınız evet ise, profesyonel tasarımlarımızla tanışmak için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Web Tasarım Nedir ?

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslar arası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve sitelerin oluşturulma sürecine Web Tasarım denir.

Web Tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan web siteleri, günümüzde internetle vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ve insanların internet başında geçirdikleri süreler  yadsınamaz  boyutlara ulaştığı için firmalar açısından ciddi anlamda önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web Tasarımı tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında Web Tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artışı da firmalar için internet üzerinde online mağaza gibi işlev görmeleridir. Firmalar , ürünlerinin tüm bilgilerini ve görsellerini Web Tasarımı çalışması ile paylaşıp satış işlemlerini bu şekilde gerçekleştiriyorlar.

Web Tasarımı kurumların veya bireylerin kesintisiz erişilebilen tanıtım ve iletişim mecralarıdır. Web sayfanızda şirketiniz veya şahsınız adına tüm verileri toplayabilir hedef kitlenize broşür ve formlar gönderebilirsiniz.

21.Yüzyılın en büyük yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili yollarından biri haline gelmiştir. En büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Web tasarım birçok internet kullanıcısı tarafından görselliği ifade eden bir kavram olarak algılanmaktadır. Fakat bu tanım tam olarak web tasarım kavramının anlamını yansıtmamaktadır. Web tasarımları içerik, görsel tasarım entegrasyonu ile oluşur.

Web  tasarımlarında uyulması gereken en önemli ölçüt içerik ve tasarımın birbirini tamamlamasıdır.

Web tasarım gelişmiş teknolojilerin en önemli yeniliklerinden olan internetin görünen yüzünün oluşturulmasıdır. İnternet, web tasarımı sayesinde bilgilendirme ve paylaşmanın en etkin oyuncaklarından birisi olmayı başarmıştır. İnternetin bize sağladığı en önemli avantaj, hem ulaşımı kolaylaştırıp hem de size ulaşmasını sağlamaktır. Bu nedenle başka iletişim ve haberleşme oyuncaklarından çok daha etkili ve ucuzdur. Hedef kitle belirleme ihtiyacı elbette ki olacaktır. Zaten tasarım da buradan yola çıkarak yapılmalıdır. Hedef kitleye göre web tasarımı yapılması, hedefi vurmak açısından size önemli katkı sağlayacaktır.

BAŞARILI WEB TASARIMLARINDA OLMASI GEREKENLER
 • Sadelik ve kullanışlılık her zaman  internet kullanıcılarının tercihlerindendir.
 • Verilmek istenen mesajın kullanıcıya net bir şekilde verilmesini sağlar.
 • Web tasarımlarında renk karmaşasından kaçınılmalıdır.Sitenin web tasarımında birkaç renkten oluşan renkler kullanılmalıdır. Web tasarımlarında çok farklı renk kullanımları internet kullanıcılarını oldukça yorar ve siteden çok çok kısa sürede ayrılmalarına sebep olur.
 • Tasarımlarında içerik kolay anlaşılır bir dille oluşturulmalıdır.
 • İçeriğinin etkili olarak kullanıcıya sunulmasına imkan sağlayan web tasarımları her zaman için web sitelerine artı değer kazandırır.
 • Web Tasarımlarında en az görsel tasarımlar kadar önemli olan bir konu sitenin kullanılabilir ve gezinti kolaylığının olmasıdır.
 • Ziyaretçiler fazla zaman kaybetmeden istedikleri bilgiye ulaşmalarına sağlayan web tasarımları tercih edilmelidir.
 • Arama motorlarına uyumlu bir şekilde kolay kullanılabilir bir şekilde  tasarlanmalıdır.

Eğer sıkça güncelleyebileceğiniz bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle ietişime geçmeniz  tasarım sitesinin size faydasının büyük olması açısından yeterli olacaktır. İstediğiniz her an bizimle iletişime geçebilirsiniz

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?