Web Tasarım’da Renk Uyumu

23.01.2020
320
Web Tasarım’da Renk Uyumu
Web Tasarım’da Renk Uyumu

Web Tasarım’da Renk Uyumu

Web tasarım uygulamalarında renk uyumu, uzman web tasarımcının dikkatle yerine getirmesi gereken görevlerinden biridir. Çünkü başarılı bir şekilde web tasarımı geröekleştirmek için en temel özelliklerden biri olan web sitesinin içeriğine ve müşterinin taleplerine uyumlu olacak şekilde uygun renk kombinasyonlarının seçilmesidir. Web tasarımcıların projeye başlamadan önce planlama yaparak en iyi renk uyumunu yakalamaları gerekmektedir. Tarasımı yapılacak olan sitenin e-ticaret veya bir blog sitesi olması fark etmeksizin, söz konusu ren uyumunun yakalanmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bu konular göz önünde bulundurulduğunda web tasarımda renk uyumu oldukça önem teşkil eden bir durum olarak öne çıkmaktadır.

Tasarımı yapılacak olan sitesi müşterinin istekleri doğrultusunda ve kurumsal değerler göz önünde bulundurularak en optimum düzeyde renk uyumu sağlanmış bir şekilde sonlandırılmalıdır. Aksi halde kullanıcılara iyi bir kullanım deneyimi sağlanmamış olacaktır. Nitekim bu noktada internet sitesi ziyaretçileri yani kullanıcılar da web sitelerinin renk uyumlarına oldukça fazla dikkat etmektedir. Çünkü söz konusu internet kullanıcıları ziyaret ettikleri internet sitelerinin yansıttığı renklerin, firmanın kurumsal renklerini yansıtmasını istemekteler. Bu nedenle her ne kadar müşterinin dikkatinden kaçsa da bu noktada web tasarımcı uzmanlığını konuşturarak, tasarımı yapılacak olan sitenin tema renginin seçiminde önemli tavsiyelerde bulunarak renk uyumunun yakalanmasına dikkat etmesi gerekmektedir.

Modern Web Tasarımında Renk Seçimi

Modern Web Tasarımında Renk Seçimi

Web sitesi ziyaretçilerinin internet sitesini ilk bakışta ilgi çekici bulmalarını sağlayan en önemli faktörün yapılan uluslararası araştırmaların neticesinde web sitesinde yer alan renklerin birbirleriyle uyumu olduğu sonucunu çıkarmıştır. Dolayısıyla renk uyumu testi ile başarılı bir şekilde oluşturulmuş olan herhangi bir web sitesi ziyaretçileri tarafından ilgi çekici bulunacaktır. Bunun akabinde de ziyaretçinin söz konusu internet sitesinde uzun süre kalması ve vakit geçirmesi imkanı doğacaktır. Bu sayede web sitesinin ne kadar başarılı olduğu da istatistiksel olarak ortaya çıkarılmaktadır.

Bu alanda profesyonel hizmetler veren İstanbul merkezli web tasarım ajansımız, tasarımda uyumlu renk paletleri kullanarak sizlere en şık ve en cezbedici renklerle donatılmış web siteleri sunmaktadır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgileri internet sitemizde bulabilirsiniz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

 

Benzer Yazımız  İhtiyacınız Olan Dijital PR Ajansı

    [Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.