WordPress Seo Çalışması Nasıl Yapılır

16.02.2020
250
WordPress Seo Çalışması Nasıl Yapılır
WordPress Seo Çalışması Nasıl Yapılır

WordPress Seo Çalışması Nasıl Yapılır

WordPress sistemini kullanacaksanız öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken unsur tema seçimi olacaktır. WordPress tema seçimi yaparken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir eğer Seo konusunda uyumlu bir tema seçmezseniz web aramalarında üst sıralamalara çıkmanız oldukça zor olacaktır. Bu yüzden ilk madde olarak tema unsurunu işlememiz gerekmektedir.

Google belirli kodlar ve algoritmalardan oluşmuştur ve oluşumu itibari ile sitelerin kod yapılarına sistematik olarak oldukça dikkat etmektedir. Eğer sistem yoğun ve karmaşık bir şekilde tasarlandıysa Google bu siteyi desteklemeyebilir.

Fakat abartılı olmayacak diye de basit bir tema kullanmamalısınız tek sayfalık kullanılan temalar genelde web üzerinde fazla algılanmadığından alt sayfalarda kalacaktır. Tema seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri, temanın güncellenme rutinidir. Bazen desteklenmeyen veya güncellemesi geç gelen temalarda boşluklar ve eksiklikler oluşmaktadır bu da güvenlik ve performans açısında açıklık ve olumsuzluk yaratmaktadır.

Güncel ve popüler bir tema seçeneği her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Özellikle destekleme olarak kuvvetli bir tema içerik olarak uzun süre problem yaşamamanız anlamına gelmektedir. Diğer bir unsur ise temanın Seo testlerine bakmaktır. Tema Seo’da başarı göstermiş ise tereddüt etmeden o temayı seçebilirsiniz.

WordPress Seo Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

WordPress Seo Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

WordPress Seo nasıl yapılır bir çok müşterimizin sorusu, öncelikle WordPress Seo yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri tema kadar değerli olan eklenti seçeneğidir.

Eklentileri doğru kullandığınız takdirde çok güzel ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat eklentilerin yanlış kullanımından oluşacak bir takım sonuçlar sizlerin başarı oranını düşürecektir. Bu yüzden profesyonel bir Seo uzmanı ile de çalışmayı düşünebilirsiniz.

Benzer Yazımız  PHP SEO Uzmanı

Eklenti sayısı çok önemlidir, gördüğünüz her eklenti türü sitenizi güzellik katmaz. Eklenti sayınız yükseldikçe web sitenizde ki ağırlaşma bir o kadar çok artacaktır. Sitenizin hızı ve performansı açısından sadece gerekli eklentilerin kullanılması gerekmektedir. Bir diğer unsur ise sitede güvenlik açığı yaratabilmesi tabi ki. Bu tarz eklentiler manuel şekilde ayarlanırsa daha güvenilir bir hale gelecektir.

Eklentide diğer bir unsur ise temaya uyumudur eğer temaya uygun bir eklenti türü kullanmıyor iseniz web sitenizin görüntüsünde ve mobil uygulamasında problemlerle yüz yüze gelme ihtimaliniz çok yüksektir. Ayrıca eklentiler de güncel eklenti seçmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

WordPress Seo Yapımında Hız

WordPress Seo Yapımında Hız

Sitenin açıldığı anda hızlı açıldığından ve ekrana tam yüklendiğinden emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca yüklenme testlerini, Seo araçları ile de yapmanız gerekmektedir. Kullanıcılar genelde yavaş açılan monoton sitelerden hoşlanmazlar. Bu yüzden kaliteli bir hosting servisi ile web sitenizi hızlandırabilirsiniz.

Ayrıca yavaş açılan siteler Google tarafından destek görmemektedir. Google’da ön plana çıkmak için mutlaka bir hosting servisine ihtiyacınız var. Daha sonrasında ise hosting servsinizden Türkiye’de bir sunucu elde etmelisiniz. Kod kullanımı ile sitenizi zenginleştirmeli basit ama şık bir tema ile site içini hızlandırmanız gerekmektedir.

WordPress Seo Link Yapımı

WordPress Seo Link Yapımı

WordPress Seo yapımında mutlaka Seo uyumlu bir link yapısı yapmanız gerekmektedir. Burada en uygun dizilim ve yapıyı tespit etmek sayfanızın öne çıkması ve görünürlüğü açısından oldukça önem taşımaktadır.

  https://www.interaktifplus.com.tr/  adresli web sitemize gelerek  WordPress Seo konusunda daha çok bilgi alabilir, profesyonel Seolarımız ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.