trende

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

Anasayfa » E-Ticaret SEO Danışmanlığı
e ticaret seo rehberi
 
E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-ticaret sitelerine özel SEO danışmanlığı, özellikle son bir kaç yılda sayıları giderek artan e-ticaret sitelerinin arasında yaşanan kıyasıya rekabette fark yaratan bir etkiye sahiptir. Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımı çok yüksek boyutlara ulaşmıştır. Doğal olarak hayatımızın her alanına sirayet eden internet, kullanıcılara pek çok kolaylık sağlaması nedeniyle her zaman popülerliğini giderek arttırmıştır. Bu durumun kaçınılmaz sonucu olarak da internet üzerinden ürün ve hizmet satışında adeta patlama yaşandığı görülmektedir. Sayıları her geçen gün artan e-ticaret sitelerinin sektör içindeki yoğun rekabet ortamında öne çıkmaları gerekmektedir. İşte bu noktada firmamızın profesyonel dijital pazarlama uzmanlarından E-ticaret SEO danışmanlığı alarak, sahip olduğunuz web siteniz ile hedef kitlenize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve satışlarınızı arttırarak rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz.

İnternet üzerinden ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren sitelerin sayısı her geçen gün arttıkça doğal olarak bu alanda öne çıkmak da günden güne zor bir hal almaktadır. Örneğin internet platformunda hediyelik eşya satışı yapan bir sitenin hedef kitlesi olan müşterilerine ulaşması için, bu sektörde rekabet ettiği firmaların önüne geçmesi ve arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer alması gerekmektedir. Bu sayede müşterilerine rakiplerinden önce ulaşarak satışlarını arttırması mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla arama motorlarında ilk sıralarda yer alması için profesyonel SEO danışmanlığından yararlanması önem teşkil eden bir konudur.

Profesyonel SEO Çalışmaları Nelerdir ?

Profesyonel e-ticaret sitesi SEO çalışmaları, internet üzerinde ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiren web sitelerinin, belirli anahtar kelimelerde yani aramalarda; arama motorları sonuçlarına göre ilk sayfada ve üst sıralarda yer almasını sağlayan birtakım uygulamalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda dijital pazarlama sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren deneyimli SEO uzmanlarını bünyesinde bulunduran İnteraktif Plus firmamız, https://www.interaktifplus.com.tr internet sitemiz üzerinden müşterilerimizin e-ticaret sitelerine profesyonel olarak SEO çalışmaları uygulamaktadır.

Hem kurumsal hem de bireysel SEO danışmanlık desteğimizden yararlanarak siz de sektör içinde rekabet ettiğiniz diğer web sitelerinin üzerinde yer alarak arama motorlarını kullanan hedef  kitlenizle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede hem internet sitenizden reklam gelirlerinizi arttırabilir hem de internet üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinizle buluşturarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bu noktada sahip olduğunuz e-ticaret sitesinin üst sıralarda yer alması için uyguladığımız güncel SEO teknikleri ve çalışmaları şunlardan oluşmaktadır:

 • Web sitenizin Google ve diğer arama motorlarına uyumluluk analizi
 • Site içi ve site dışı SEO uygulamaları
 • Stratejik anahtar kelime analizi, anahtar kelimenizde rekabet ettiğiniz rakiplerinizin analizi
 • Blog tabanlı SEO çalışamları
 • Doğru anahtar kelime kullanımı ve güncel tekniklere uygun içerik üretimi
 • Backlink düzenlemeleri
 • Sitenizin sosyal medya kanallarıyla entegre edilmesi
 • Sitenizin URL yapısının SEO kriterlerine uygun hale getirilmesi

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Neden Önemlidir ?

E-ticaret sitelerine SEO danışmanlığının önemi her geçen gün daha fazla e-ticaret sitesi tarafından fark edilmektedir. Zira internet üzerinden ürün ya da hizmet satın almak isteyen kişilerin arama motoru sonuçlarına göre ilk sayfadaki web sitelerini tercih ettiği bilinmektedir. Dolayısıyla online platformda satmış olduğunuz üründe internet üzerinde ilk sayfada yer alarak pazar payınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Dolayısıyla https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip firmamızın profesyonel SEO danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak müşterilerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilir bu sayede kazancınızı da kısa sürede çok yüksek meblağlara çıkarabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 
E – ticaret sitesi Nedir?

Bildiğimiz gibi  ticaret sözcüğü mal veya hizmetin satın alınması ve satılması işlemlerini kapsamaktadır. Bu sürecin elektronik ortamda, Internet üzerinde yapılması internetin yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte E-Ticareti ortaya çıkarmıştır. E Ticaret, mevcut işinizin elektronik ortama aktarılmasıdır. Bu bakımdan E-Ticaretin ana hedefi, ticari işlemlerin elektronik ortamda en basit, hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde yapılmasıdır.

 E- ticaret sitesi nedir? Ürünlerin ve hizmetlerin e-kataloglarda düzenli bir şekilde müşteriye sunulması, siparişin basit bir şekilde alınması, satın alma işleminin kolaylıkla ve güvenlik içinde gerçekleştirilmesi, ve ürün ya da hizmetin en hızlı şekilde müşteriye ulaştırılması e-ticaret in ana çizgilerini oluşturur. Kısacası e-ticaret, bir şirketin iş yapma olanaklarını 24 saat-365 gün devamlılığı içinde bütün dünyaya sunması demektir.

E-ticaret sitesinin amacı mal ve hizmet maliyetlerini düşürmek ve müşteriye hizmet zamanlaması ve kalitesini iyileştirmektir.

Birçok orta ve büyük kapasiteli mağazanın artık E Ticaret Sitesi bulunmaktadır. Ancak bu durum yeterli olmayacaktır. Yakın bir zamanda mağazaların büyük bir kısmı yerini E Ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık mağaza sahipleri içinde internet üzerinden devam edecektir. Çünkü günümüz teknolojisi bunu gerektiriyor. Karlı alışverişin yeri artık E Ticaret web siteleridir. Bir E Ticaret web sitesine sahip olmanın en büyük avantajı, düşük maliyet ile yüksek adetlerde satışlar yapmaktır.

E-ticaret sitesi nedir? Avantajları Nelerdir?

 • İnternet üzerinden müşterilerin ulaşabileceği günün her saati açık bir şube olabilirsiniz.
 • Elektronik ortamda alışveriş süreci hızlı gerçekleştiğinden zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • İnternet ortamında ürün çeşitliliği için mekan sıkıntısı olmadığından, müşteriye daha fazla ürün çeşidi sunulabilirsiniz.
 • Müşteri kısa süre içinde pek çok ürünü inceleyebilir. Ürün kıyaslama imkanlarına da sahip olabilir.
 • Müşteri açısından sanal ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği firma olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir.
 • Stok, ürün maliyeti, iş gücü, dükkan giderleri mağazaya oranla çok daha düşüktür.
 • Klasik bir mağaza sadece bulunduğu bölge içindeki müşteri potansiyeline hitap eder. Oysa e-ticaret firmaları için böyle bir sınırlandırma söz konusu değildir.Uluslararası hizmet sunar.

 
E-ticaret sitesi nedir? Çalışma şekli nasıldır ?

Müşteri, Internet üzerinden satıcının Web sitesine girer. Burada bir ürün satın almak istediğine karar verir ve kendisi hakkında verdiği bütün bilgilerin şifrelendiği bölüme yönlendirilir. Siparişini onayladığı anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri Network işleme mekanizmasına ulaşır. Bütün bu işlemler 5-7 saniyeden fazla sürmez. Günde bir kaç sipariş alan satıcılardan, binlerce sipariş alan satıcılara kadar değişik ihtiyaçları karşılayacak şekilde farklı ödeme sistemleri vardır. Bu sayede e-ticaret güvenli bir hale gelmiştir.

 Sizleri satış stratejilerinizi genişletebileceğiniz,güvenilir,hesaplı ve tamamen sizin hayallerinizden oluşan e ticaret sitenizi yapabilmeniz için şirketimize davet ediyoruz.

 

Neden E-Ticaret SEO Danışmanlığı Almalısınız?

Dünya üzerinden hızlı büyümekte olan dijital pazarlama alanında E-ticaret SEO danışmanlığı hizmeti de ürünlerinizin hızlı bir şekilde alıcıyla buluşmasını sağlamaktadır. Bu hizmet kapsamında ürünlerinizin tanınır olması ve markanıza yönelik stratejiler uygulanması sizi alıcılarla kısa sürede buluşturacaktır.  Bu alanda E-ticaret SEO danışmanlığı hizmeti markanıza;

 • Hızlı etkileşim ve yaygınlaşma hizmeti sağlayacaktır.
 • Online satışlarınız ve ürün, hizmet kapasitenize yönelik ilerlemeler kazanmanıza neden olacaktır.
 • Yaratıcı ve işlevsel reklam stratejisi uygulanarak, kalıcı bir etki yaratacaktır.
 • SEO analizleri ile arama motorunda üst sıralara çıkmanızı sağlayacak Anahtar kelimler belirlenecektir.
 • Müşteri tepkilerine hızlı bir şekilde geri dönüş yapmanız sağlanacaktır.

E- Ticaret SEO Danışmanlığının Satışlarınıza Katkısı Nedir?

SEO arama motoru optimizasyonu olarak, ürün veya hizmetlerinizin kısa sürede alıcıyla buluşmasını sağlayacaktır. Bu hizmet kapsamında, siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkarak, sayfanızın ziyaretçi çekmesini sağlayacaktır. SEO içeriklerinin üretilmesi, reklam stratejilerinin belirlenmesi ve müşterilerinizin dönüşleri hakkında bilgi sahibi olmanız hataların ortadan kalkmasına ve satışlarınızın artmasına yardımcı olacaktır. E- ticaret SEO danışmanlığı hizmeti kapsamında, hedeflerinize ulaşmanız sağlanacaktır.

Sipariş Süresi Ve Hız Optimizasyonu

Hız döneminde olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Bu dönemde yavaş bir web site tasarımına ve karışık bir ana sayfa profiline sahip olmak kötü bir izlenim bırakacaktır. İnteraktifplus E-ticaret danışmanlık hizmetiyle, markanıza yönelik çalışmalar yaparak, sizi arama motorlarıyla optimize ederek, hızınızı artırarak daha fazla alıcıya ulaşmanızı sağlarız.

 
Bizi Tercih Etmek için Daha Neden Bekliyorsunuz ?

Sitelerinize Artık Hak Ettiği Değeri Verme Zamanı Gelmedi mi ? Bizler Bu Hayalinizi Gerçekleştiriyoruz.

 
Merak Ettikleriniz
 
Web Sitemiz için Neler Yapacaksınız ?
 

Sitenizi İlk Önce Seo Hazır Hale getireceğiz Sonrasında SEO strateji planının ilk adımı, web sitesinin ve rekabet analizinin tamamlanmasıdır. Bu konuda size hizmet veren olarak, sitenin mevcut teknik altyapısının güçlü ve zayıf yanlarını, daha önce hangi anahtar kelimelerin hedeflendiğini, sayfa içi içerik, dahili ve harici bağlantı kaynaklarını tespit edecek ve rakip analizini gerçekleştireceğiz.

 
Backlink Kaynakları Konusunda Çözümünüz Var mı ?
 

Seo Hizmeti Verdiğimiz Müşterilerimize Zaten Backlink Bize Ait olarak hizmet sunuyoruz. Müşterilerimize Anahtar Teslim Siteyi Teslim Ediyoruz.

 
Rapor Gönderiyor Musunuz veya Ne Sıklıkla Gönderirsiniz ?
 

Her Müşterimize Raporlarını Göndeririz Sektöre Bağlıdır Gönderme Sıklığımız Genelde 15 ile 30 İçinde 1 veya 2 Adet Rapor İletiyoruz.

 
Sizlerle Görüşecek miyiz Değerlendirme Yapacak mıyız ?
 

Her Müşterilerimizle Aylık 1 kez Yüz yüze Görüşme Şartı Veriyoruz. Durum Değerlendirmesi Yapıyoruz.

 
Çalışmalarınızı Ekip olarak mı Yönetiyorsunuz ?
 

Çalışmalarınızı Bizzat Bire bir Şirket Yetkilimiz GÖKHAN GÖKMEN İlgilenmektedir. Süreç olarak Ekibimize aktarmaktadır

 
PERFORMANS GARANTİLİ HİZMET İÇİN İLETİŞİM FORMUNU DOLDURUNUZ

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?