trende

Web Tasarım & Yazılım

25.04.2021
1.614
Web Tasarım & Yazılım
Web Tasarım & Yazılım

Web Tasarım & Yazılım

Web tasarım, ziyaretçilerinizin sitenize girdiğinde karşılaşacağı en önemli unsurlardan biridir. Gerçekleştirilen tasarım ile sağladığınız web sitesi deneyiminin kalitesinin artmasını sağlıyoruz. İyi bir şekilde organize edilmiş ve profesyonel ekibimiz ile düzenlenmiş web tasarım & yazılım hizmeti veriyoruz.

Web Tasarımı Nedir ?

Web Tasarımı Nedir ?

Web tasarımı, bir web sitesinin dışarıdan genel olarak nasıl görüneceğinin standartlarının oluşturulduğu tasarımdır. Bu tasarım işlemi yazılım ile beraber gerçekleştirilir. Çünkü web sitesinin tasarım açısından uygun olması için yazılımsal problemlerinin bulunmaması ve tasarımın yazılımsal olarak oturtulması gerekiyor.

Sizlere sunduğumuz web tasarımı hizmeti ile grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, SEO içerikleri gibi birçok konuda sizlere yardımcı oluyoruz. Sitenizi ziyaret eden kişilerin bütün yönlerden memnun olmasını ve yeni işleminde yeniden sitenizi ziyaret etmesini sağlıyoruz.

web tasarım
Basit Bir Web Tasarımı İçerikleri

Basit Bir Web Tasarımı İçerikleri

Basit web tasarımlarında kişi HTML kodu ile uğraşmak zorunda kalmadan önceden oluşturulmuş tasarımlar kullanılıyor. Ancak bu durum pek özgün olmadığı için kişinin profesyonel bir yardım ile özelleştirilmiş web tasarımı kullanması gerekir. İki ana basit yazılım türü vardır:

 • Şablon tabanlı: Bu yazılım türlerinin içerisinde önceden oluşturulmuş şablonlar vardır ve bu şablonlar kullanılarak web sitesi oluşturulur. Güvenilir bir yol değildir ve mutlaka şablona bağlı kalmanız gerekir.
 • Editörler ile oluşturulan: Bu web sitesi tasarımında dilediğiniz gibi web sayfanızı düzenleyebilirsiniz. Editörler yardımı ile düzenlenen sitenizde gerekli HTML değişikliklerini editörleriniz gerçekleştiriyor. Özellikle sizlere sunduğumuz WordPress temalarının özgünleştirilmesi işlemi ile sunduğumuz hizmettir.
Uzmanlar İçin Web Tasarım

Uzmanlar İçin Web Tasarım

Web siteniz için uzman bir web tasarımına sahip olmak istiyorsanız mutlaka bu işte uzman olan birinin yardımını almalısınız. Web tasarımı oluşturmak çok karışık detaylara sahiptir ve işi gerçekleştiren kişinin mutlaka HTML kodu düzenlemekten anlaması gerekir. İnteraktifplus ile sizlere sunulan web tasarımlarında size özel tema ve yazılımın oluşturulmasını sağlıyoruz.

Profesyonel ekibimiz ile sizlere sunduğumuz web tasarımı hizmetinde sizin hayallerinizi ve isteklerinizi göz önünde tutuyoruz. Seçilen temanın üzerine gerçekleştirilen işlemler ile web sitenize özel HTML kodunu oluşturuyoruz. Tamamen size özgü olan bir site gerçekleştirerek web sitenizle fark yaratmanızı sağlıyoruz.

web tasarım
Web Tasarım Öğeleri

Web Tasarım Öğeleri

Web tasarımı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken çok fazla öğe vardır. Bu öğelerin bilinmesi ve standartlara uygun olacak bir biçimde gerçekleştirilmesi nedeniyle web tasarımı profesyonel bir iştir. Web tasarımı konusunda eğitim almamış kişiler, tasarım gerçekleştirilirken öğelerin nasıl düzenleneceği hakkında tam olarak bir bilgiye sahip olamaz. Bu da yetersiz ya da hatalara sahip olan bir sitenin geliştirilmesi anlamına gelir.

 • Görsel öğeler: Tasarımın en temel öğesi görsel öğelerdir. Bu öğelerin hem web siteye uygun olarak seçilmesi gerekir hem de renk, yazı tipi, yerleşim, şekiller gibi birçok duruma dikkat edilmelidir.
 • İşlevsel öğeler: İşlevsel öğeler web sitenizin kullanışlılığını artıracak öğelerdir. Web sitenizin tasarımına ekleyeceğiniz navigasyon, kullanıcı etkileşimleri, animasyonlar gibi öğeler web sitenizin kalitesini artıracaktır.
 • Diğer öğeler: Belirtilen bu öğelerin dışında sitenin hızı, site yapısı, tarayıcılar ve cihazlar arasında uyumluluk gibi durumlara dikkat edilmelidir.
Web Tasarım ve Yazılımı Kullanmanın Avantajları

Web Tasarım ve Yazılımı Kullanmanın Avantajları

Web tasarımı hizmeti kullanarak elde edebileceğiniz birçok avantaj bulunuyor:

 • Önce size sunduğumuz hizmet ile kusursuz bir web sitesi tasarımına ve yazılımına sahip olursunuz. Bir web sitesinden beklediğiniz bütün unsurlar kullanılarak hem size hem de ziyaretçilere iyi bir web sitesi deneyimi sunuyoruz.
 • Web tabanlı yazılım ve tasarım kullandığınız zaman çalışanlar ve yöneticiler belirli bir konuma ihtiyaç duymadan istedikleri yerden oturum açabilir.
 • Web tabanlı bir yazılım ve tasarım kullanıyorsanız ekstra bir yazılım ya da tasarım indirmenize gerek kalmaz.
 • Web tabanlı yazılımlarla oluşturulmuş web sitelere sık sık maliyetli bakımların uygulanması gerekmez. Bu nedenle çok daha ekonomiktir.
 • Web tabanlı yazılım ve tasarım son derece güvenlidir. Bütün verileriniz 7 gün 24 saat yedeklenir ve otomatik olarak güncellemeler gerçekleştirilir.
 • Verilerinizin yedeklenmesi her gün otomatik olarak gerçekleşir. Verileriniz yüklendiği anda bir kopyası da sistemde oluşturulur ve web sitesinde karşılaşılan aksaklıklarda kullanılarak kısa sürede çözüm sağlanır.
web tasarım
Web Tasarım ve Yazılım Oluşturma Adımları

Web Tasarım ve Yazılım Oluşturma Adımları

Web tasarımı oluşturma adımları karışık ve bilgi isteyen adımlara sahiptir. Bu nedenle bireysel olarak kendi web sitenizi oluşturmak ve tasarlamak isterseniz birçok bilgiyi öğrenmeli ve kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz. Bu nedenle vakit kaybetmeden ya da bilgi öğrenmek zorunda kalmadan İnteraktifplus ile profesyonel web tasarımı ve yazılımı sahibi olabilirsiniz. Sizlerle beraber uyguladığımız adımlar şu şekilde ilerler:

 1. Öncelikle web sitenin tamamlanacağı son tarih, ne üzerine olduğu, tasarımda tercih edilen öncelikler, seçtiğiniz renkler, içerik yönetim sistemi gibi temel içerikleri konuşuyoruz.
 2. Markanızı inceleyerek sizinle beraber markanıza uyumlu olacak ve markanızı tanımlayacak özgün tasarım içerikleri buluyoruz.
 3. Siteniz için bir harita oluşturuyoruz ve kategoriler, alt kategoriler ve ana başlıklar gibi unsurları birbirine bağlıyoruz. Benzer olan sayfaları birbiri ile birleştirerek web sitenizi dağınıklıktan kurtarıyoruz.
 4. Web sitenize uygun olacak şekilde örnek bir içerik üretiyoruz ve test ederek içeriklerin nasıl biçimlendirileceğini planlıyoruz.
 5. Görsel tasarım için gerekli olan yazı tipi, renkler, görsel materyaller gibi tasarım öğelerinizi belirliyoruz.
 6. Modelinizi test ederek site içerisinde problemli ya da çalışmayan sayfa olup olmadığına bakıyoruz. Bu adımın ardından artık web siteniz kullanılmaya hazır hale geliyor.
web tasarım
Buton Metni

Web Tasarımda Kullanılan Görsel Öğeler

Web tasarımının en önemli ve profesyonellik isteyen kısımlarından biri görsel öğelerin hazırlanmasıdır. Bir web tasarımı içerisinde bulunan görsel öğeler ve bu öğelerin düzenlenmesi şöyledir:

 • Yazılı kopya: Öncelikle web sitenizin görünümü ile web sitenizde bulunan içeriklerin uyumlu olması gerekiyor. SEO ya da diğer içerik yazarlarınızın web tasarımı gerçekleştirdiğiniz firma ile bağlantılı olması bu konuda size yardımcı olur.
 • Yazı tipleri: Web sitenize uygun olacak, okunaklı ve yormayan bir yazı tipi seçmelisiniz. Yazı tipinin web sitenizle uyuşuyor olması son derece önemlidir.
 • Renkler: Tasarımınızın en önemli kısımlarından biri tercih edeceğiniz renkler ve renklerin uyumudur. Tasarımınızda sadece 2 renk kullanmak sade ve boş bir görüntü oluşturacağı için birbiriyle uyumlu olan en az 3 renk seçmelisiniz.
 • Yerleşim: Ana sayfanızda ya da diğer sayfalarda içeriklerin, başlıkların, haberlerin, kategorilerin nereye yerleştirileceğini belirlemelisiniz.
 • Şekiller: Web tasarımınızda grafik öğelerin ve şekillerin kullanılması zorunlu değildir ancak kullanmak web sitenizi etkili bir hale getirir.
 • Aralık: Tasarımınızda kullanılacak boşluklar web sitenizin kalabalık olmasını önleyecek ve kolaylıkla gezilmesini sağlayacaktır. Modern bir web siteye sahip olmak istiyorsanız boşluklar önceliğiniz olmalıdır.
 • Resimler ve simgeler: Tasarımınızda web sitenizde verdiğiniz mesajı simgeleyen resimler ve simgeler kullanmalısınız. Bu resim ve simgeler web sitenizi çarpıcı yapacağı gibi mesajınızın da akılda kalıcı olmasını sağlar.
 • Videolar: Videolar gittikçe popüler olan tasarım unsurlarıdır. Profesyonel bir şekilde oluşturulmuş ve yerleştirilmiş videolar web sitenizin başarısını artırır.
Web Tasarımda Kullanılan Görsel Öğeler

Web Tasarım Türleri

Web sitesi tasarımı türleri iki adettir. Bunlardan birincisi uyarlanabilir web siteleri ikincisi ise duyarlı web sitelerdir. Her iki site türünün de artıları ve eksileri bulunuyor. Bu sitelerin ne olduğunu anlamak, hangi site türünü seçeceğinizi anlamaya yardımcı olacaktır.

 • Uyarlanabilir web siteleri: Bu web site tasarımı, belirli ekran boyutları için özelleştirilen bir ya da birden fazla sürümün geliştirilmesidir. Cihaz türüne göre ya da tarayıcı genişliğine göre uyum sağlarlar.
 • Duyarlı web siteleri: Duyarlı web siteleri için değişik özelleştirme ile farklı farklı web site üretilmez. Web sitenin kapladığı yüzeye bağlı olarak ızgara düzenleri kullanılır. Her ekran boyutunda özel bir görünüm sağlanması için kesme noktaları kullanılır.
web tasarım
Statik Web Site Tasarımı

Statik Web Site Tasarımı

Statik web site kendine ait her sayfa için eşsiz olacak şekilde bir dosya depolar. Bu sayfalara her giriş istendiğinde içerik aynı olarak kişilere sunulur. Sayfalara girildiğinde açılan bu içerik sadece bir kez oluşturulur ve herkes için aynı içerik sunulur. Genellikle içerikler manuel olarak yazılır. Statik web sitenin kullanımı çok daha kolaydır ve sunucu tarafından komut dosyaları yürütülmediği için daha uygun fiyatlıdır.

Dinamik Web Site Tasarımı

Dinamik Web Site Tasarımı

Dinamik web siteleri anında oluşturularak açılır ve bu oluşturma işleminde sunucuların komutları yönetmesi kullanılır. Tipik olarak içeriklerin bir ya da birden fazla sunucudan çıkmasını sağlanarak verilerin ve sayısal bilgilerin de depolanması sağlanır. Büyük boyutlardaki içeriklerin saklanması sağlanır. Genellikle birden fazla dile sahip olan siteler için tercih edilir.

Web Tasarımı Ve Yazılımı Neden Önemlidir ?

Web Tasarımı Ve Yazılımı Neden Önemlidir ?

Web tasarımı ile insanların markanızı nasıl algılamasını istediğinizi belirlersiniz. İyi tasarımlanmış web siteleri profesyonel bir görünü yarattığı için markanızın kalitesini yükseltmenize yardımcı olur. Doğru görsel pazarlama materyallerinin web sitenizde kullanılması, web sitede rahatlıkla dolaşmak gibi durumlar işletmenizin deneyimini iyileştirerek müşterileri ya da ziyaretçileri çekmenizi sağlar.

Benzer Yazımız  Dijital Marka Yönetimi

Günümüzde kişiler işlemlerini evden çıkmak yerine internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu nedenle sizin rakipleriniz de internet içerisinde yer alıyor. Rakiplerinizin önüne geçmek ve çağı yakalayarak internette bulunan müşterilerinizi kazanmak istiyorsanız web siteniz bu durumda önem taşıyor. Bu nedenle web sitenizi oluştururken interaktifplus gibi profesyonel firmaları tercih ederek kusursuz bir web sitesine sahip olmalısınız.

web tasarım
İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

İyi bir web tasarımı ve yazılımı ile oluşturulan web sitelerde şu özellikler bulunur:

 • Kullanıcı dostudur: Web sitenize herkesin erişebilmesi ve içerisinde rahatlıkla gezebilmesi gerekiyor. Özellikle engelli bireylerin web sitenizde rahatlıkla dolaşmasını sağlayacak unsurlar bulunmalıdır. Ayrıca mobil cihazlarda ya da yaşlı kişilerin kullanımını zorlaştıracak küçük butonlar kullanımı, küçük yazı tipi kullanımı gibi durumlar olmamalıdır.
 • Duyarlıdır: Web sitenizin açıldığı ekrana bağlı olarak duyarlı bir site olması gerekiyor. Günümüzde sadece bilgisayarlar değil tabletler, cep telefonları hatta kimi zaman televizyonlardan da internete giriliyor.
 • Hızlıdır: Web sitenin hızlı açılması son derece önemlidir. Özellikle hız problemi mobil cihazlarda karşılaşılıyor. Google tarafından yapılan bir araştırmaya göre mobil kullanıcılarının %53’ü yüklenme üç saniyeden uzun sürünce siteden ayrılıyor. Açılma süresi 10 saniyeye yükselince ise siteden ayrılma oranı %123’e kadar yükseliyor. Bu nedenle web sitenizin profesyonel olarak düzenlenmesi ve hızlı açılan bir yapıda olması gerekiyor.
 • Marka ile uyumludur: Web siteniz mutlaka markanızı yansıtacak nitelikte olmalıdır. Markanızda kullanılan tipografiler, renk şemaları, marka mesajları ile web siteniz sayesinde marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
 • SEO için optimize edilmiştir: SEO Google arama motorlarında web sitenin sevilmesini sağlayan çalışmadır. Başarılı bir SEO çalışması ile çıkma oranı düşürülerek sayfada geçirilen süre miktarı uzatılabilir.
web tasarım
Web Tasarımı Sırasında Kullanılmaması Gereken Unsurlar

Web Tasarımı Sırasında Kullanılmaması Gereken Unsurlar

Web tasarımınız ve yazılımınız sırasında bazı öğelerin kullanılmasından kaçınılmalıdır. Bu öğeler sitenizi olumsuz yönde etkileyerek kalitesinin düşmesine neden olur. Bu unsurlar kısaca şu şekildedir:

 • Net olmayan harekete geçirici yazılardan uzak durmalısınız. Bulanık, müşteriden ya da ziyaretçiden ne istediğiniz anlaşılmayan yazılar web sitenizi olumsuz etkiler.
 • Dikkat dağıtıcı görüntüler ya da arka planlar kullanmamalısınız. Özellikle ziyaretçilerinizin bir yazı okumasını ya da incelemesini istiyorsanız bu unsurlar kişileri rahatsız ederek web sitenizden ayrılmasına neden olur.
 • Duyarlı olmayan tasarımlar geliştirmeniz asla istenmez. Duyarlı olmayan bir tasarım sonucunda birçok kullanıcı yarım ekran, sürekli hareket eden ekran ya da sayfa içerisinde işlem yapamama gibi problemlerle karşılaşır.
 • Net olmayan bağlantı ya da düğmeler kullanmamalısınız. Ziyaretçi hangi resim ya da yazının kendini doğrudan nereye götüreceğini bilmelidir.
 • Değerli bilgiler içermeyen, sadece anahtar kelimeler ile oluşturulmuş alakasız stok fotoğrafları ve dolgu metinleri kullanmamalısınız.
 • Web sitenizin yavaşlamasına neden olacak ağır animasyonlar, gifler ya da belgelerden uzak durmalısınız.
web tasarım
Web Tasarımı İle Gerçekleştirilen Tasarımlar

Web Tasarımı İle Gerçekleştirilen Tasarımlar

Web tasarımı denildiği zaman sadece sitenin temasının belirlenmesi, resimlerinin eklenmesi gibi durumlar gerçekleştirilmiyor. Sizlere sunduğumuz web tasarım hizmeti ile birçok tasarım türü geliştiriyoruz:

 • Web grafik tasarım: Web sitenize uygulanan görseller için gerçekleştirilen tasarımdır. Tüm görsel öğelerin düzenlenmesi yapılır.
 • Arayüz tasarımı: Web sitenizin arayüzü için gerekli bütün tasarımlar gerçekleştirilir.
 • Kullanıcı deneyimi tasarımı: Web sitenize etkileşimli bölümler eklenir ve izleyicileriniz için olumlu bir deneyim yaşatılır.
 • Arama motoru optimizasyonu: SEO olarak da isimlendirilen bu işlem ile web sitenizdeki içerikler olması gereken şekilde düzenlenir.
Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Web sitesinin tasarımı gerçekleştirilirken bazı durumlara dikkat edilmeli ve göz önünde bulundurulmalıdır.

 • Web siteniz estetik olarak iyi görünmeli, göze hitap etmelidir.
 • Basit, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen, net bir web siteniz olmalıdır.
 • İçerikleriniz kaliteli ve amacına yönelik bilgilendirici olmalıdır.
 • Son derece hızlı bir şekilde açılan yapıda olmalıdır. Maksimum açılma hızı 1 saniyeyi geçmemelidir.
 • Web sitenizin mobil uyumlu olmasını da gözden kaçırmamalısınız.
web tasarım
Web Tasarımcısı İçin En Önemli Beceriler Nelerdir ?

Web Tasarımcısı İçin En Önemli Beceriler Nelerdir ?

Web tasarımınızı gerçekleştiren firmadaki tasarımcıların mutlaka sahip olması gereken beceriler bulunuyor. İnteraktifplus ile sizlere hizmet veren ekip arkadaşlarımız:

 • Web tasarım araçları konusunda kullanılan araçlara yönelik uzman bilgisine sahiptir.
 • Güçlü iletişimi ile web sayfanızda sunulmak istenen kriterlerin anlayarak diğer kişiler tarafından anlaşılır hale getiriyor.
 • HTML ve CSS konularında gerekli donanıma sahiptir.
 • Arayüzler ile ilgili UX / UI konularında bilgili ve yeteneklilerdir.
 • SEO konusunda son derece donanımlı ve yapmaları gereken işlemler hakkında bilgililerdir.
 • Zaman yönetimi ile işinizi istediğiniz sürede bitirerek sizlere sunar.
Bir Web Tasarımcısı Ne Yapar ?

Bir Web Tasarımcısı Ne Yapar ?

Web tasarımı hizmeti veren bir firma olarak sizlere sunduğumuz tasarım hizmetinde;

 • Web sitenizin yazılımı ve tasarımı için gerekli bütün unsurları hazırlıyoruz.
 • Web sitenizin tamamen Türkçe bir temaya sahip olmasını sağlıyoruz.
 • Mobil uyum, WordPress’e uyum, özel yazı tipi ekleme gibi hizmetleri sunuyoruz.
Benzer Yazımız  Grafik Tasarım

Bunların dışında web siteniz için ihtiyacı olan bütün yazılımsal ve görsel unsurları düzenleyerek hayalinizdeki siteye sahip olmanızı sağlıyoruz.

web tasarım
Bir Web Tasarımcısı Ne Yapar ?
Web Tasarım Gerçekleştirirken Hangi Alt Yapı Kullanılıyor ?

Sizler için web tasarımı oluştururken WordPress alt yapısından yararlanarak tema, uyumluluk gibi unsurları sağlıyoruz. Ancak sizlere sunduğumuz tasarım hizmetinde WordPress’te bulunan temaları doğrudan kullanmıyoruz. İstediğiniz temaya yakın olan temaları sizin için özgün hale getiriyoruz.

Web Tasarım Hizmeti İçerisinde Alabileceğim Hizmetler Nelerdir ?

Firmamızdan aldığınız web tasarımı ve yazılımı hizmeti doğrultusunda; WordPress dizi botu, sağlık botu, film botu gibi botları sağlıyoruz. Ayrıca wordpress Türkçe tema, temanın özgünleştirilmesi, özel yazı tipinin eklenmesi, özel kategori ve filtre ekleme gibi işlemleri de gerçekleştiriyoruz.

PHP Sitemi Web Tasarım İle WordPress’e Çevirebilir Miyim ?

PHP ve HTML temaya sahip web sitelerinizi aracılığımız ile WordPress’e çevirerek WordPress avantajlarından yararlanabilirsiniz. WordPress’e çevrilen sitelerinizde dilediğiniz düzenlemeyi yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santralskypewhatsapp
canlı destekmail2telegram buton
Web Tasarım Desteği Almak İstiyorsanız Bilgilerinizi Not Bırakın Sizleri Arayalım

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?