trende

SEO Danışmanlığı

Anasayfa » SEO Danışmanlığı
seo danismanligi
 
SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

Profesyonel SEO danışmanlığı, internet üzerinden dijital pazarlama sektöründe faaliyetlerini sürdüren İnteraktif Plus firmamızın hizmetleri arasında yer almaktadır. Özellikle arama motorlarında en üst sıralarda yer alarak internet üzerinde gerçekleşen kıyasıya rekabette rakiplerine göre bir adım önde olmak isteyen bireysel markalar ve firmalar, SEO danışmanlığı sayesinde bu hedeflerini gerçekleştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Genel itibarıyla tanımına bakıldığında kelime anlamı olarak arama motoru optimizasyonu (Search engine optimization) olan SEO, Google tarafından yapılan son güncellemelerle birlikte UX Kullanıcı Deneyimi olarak da adlandırılmaktadır. Bu bağlamda her geçen süreçte yenilenen tekniklerle birlikte geleneksel SEO stratejileri ve planlamaları dışında, alternatif olarak sosyal medya projeleri de markaların en doğru şekilde konumlanmasını ve arama motorlarında istenilen üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

Özellikle geleneksel SEO uygulamalarının akabinde arama motoru optimizasyonu dünyasının geleceği olarak bilinen Mobil SEO konusunda son teknikleri uygulayan İnteraktif Plus firmamız, bu alanda dikkat çekici hizmetler sunmaya devam etmektedir. Eğer siz de kişisel markanızı rakiplerinizden bir adım öne çıkararak sektörde adınızdan sık sık söz ettirmek istiyorsanız, alanında uzman SEO ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Bunun için firmamızın internet sitesini ziyaret ederek burada bulunan iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 
SEO Danışmanlığı Nedir ?

SEO Danışmanlığı Nedir ?

Firmamızın SEO danışmanlığı hizmeti, kişisel web siteniz için arama sonuçlarında daha güçlü bir konuma yükselmeniz ve rakipleriniz arasında öne çıkmanızı sağlamaktadır. Web sitenizin genel itibarıyla yer aldığı sektör hangisi olursa olsun yani siteniz; kişisel blog sitesi, haber sitesi veya internet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapan e-ticaret sitesi olması fark etmeksizin SEO danışmanlığı hizmetlerimizden maksimum fayda elde edebilirsiniz.

Bu kapsamda web sitenize ve sahip olduğunuz bütçenize göre özel olarak hazırlanmış bir SEO hizmetinden yararlanmak için şu 3 farklı alanda en gerekli çalışmaları büyük bir titizlikle yerine getirmekteyiz:

 • Web sitenizin Google kriterlerine göre uygun hale gelmesi için site içi SEO çalışmaları
 • Web sitenizin Google indekslemelerinden yüksek puan alması ve ziyaretçilerinize en faydalı şekilde hizmet sunabilmesi için site dışı SEO uygulamaları
 • Web sitenizin yer aldığı sektörde anahtar kelime ve rakiplerinizin analizi
 
Güncel SEO Teknikleri Nelerdir ?

Güncel SEO çalışması teknikleri, bu alanda hizmet alacak olan web sitesi sahipleri kadar arama motoru optimizasyonu uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişileri de yakından ilgilendirmektedir. Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Google , arama motoru optimizasyonunda kullandığı teknikleri sürekli olarak güncellemektedir. Bu sayede internet ve arama motorlarında yaşanan rekabette öne çıkmak için en güncel yöntemlerin kullanılması büyük önem taşımaktadır.

İnternet sitenizde %100 etkili olacak ve organik trafik artışınızı doğrudan yükseltecek güncel tekniklerden bazıları şunlardır:

 • Web sitenin site içi SEO analizi
 • Hedef kitlenin beklentileri doğrultusunda sektör analizi
 • SEO kriterlerine tam uyumlu site içi sayfalarının düzenlenmesi
 • Web sitenin tamamen mobil cihazlara uyumlu bir hale getirilmesi
 • İnfografik ve benzeri özgün içerikler kullanarak sitenin organik trafiğinin arttırılması
 • Web sitesinde yer alan veya alacak içeriklerin Rankbrain güncellemeleriyle uyumlu bir hale getirilmesi
 • En az 1000 kelime uzunluğunda kaliteli ve özgün içeriklerin yazılması
 • Konuyla alakalı kişilerin görüşlerine başvurulması
 • Sosyal medya ile web sitenin entegre bir hale getirilmesi ve içeriklerin sosyal medya üzerinden hedef kitleye ulaştırılması
 • İçerikler arasında ileri düzeyde site içi linkleme yapılması
 • Web sitesi içinde yoğun trafik alan ve Google kriterlerine göre güçlü gözüken web sayfalarından sıralaması düşük olan sayfalara linklemelerin yapılması
 • Rakiplerin SEO çalışması uyguladığı anahtar kelimelerin bulunması ve site içinde özgün içeriklerle kullanılması
 • Google Adwords reklamlarında ortaya çıkan sonuçlara göre içeriklerin başlıklarının yeniden düzenlenmesi ve geliştirilmesi
 • SEO için sayfa başlıklarında birden fazla anahtar kelime kullanılması (long tail keywords kullanımı)
 • Google Search Console istatistiklerinin düzenli olarak incelenmesi
 • SEO kapsamı dışında kalan ve güncel olmayan içeriklerin trafik potansiyeline göre yeniden düzenlenmesi ve SEO uyumlu bir hale getirilmesi

Görüldüğü üzere oldukça kapsamlı ve üzerinde titizlikle çalışılması gereken bu işlemler hakkında detaylı bilgileri İnteraktif Plus firmamızdan edinebilirsiniz. Ayrıca firmamızın alanında deneyimli arama motoru optimizasyonu uzmanlarından profesyonel destek alabilir ve web sitenizin SEO çalışmalarını uzman gözetiminde yaptırabilirsiniz.

 
SEO Çalışmalarının Faydaları Nelerdir ?

Web sitesi SEO çalışmalarının faydaları, dijital platformlarda web sitesi sahipleri kadar bu alanda arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyenler tarafından da merak edilmektedir. SEO çalışmaları profesyonel olarak uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinde pek çok yararlı sonuçlara ulaşılmaktadır. Web sitenizin Google sıralamalarında üst sırada yer almasıyla birlikte kazanç elde edeceğiniz faktörler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Google ve diğer arama motorları aramalarında ilk sayfanın üst sıralarında yer alarak sektör bazında rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizden önde konumlanarak organik trafiğe ulaşabilir ve ürün ya da hizmet satışınızda rakiplerinizi geride bırakarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Google aramalarında üst sıralarda yer alarak çok daha fazla hedef kitleye ulaşacağınız için firmanız veya ürünleriniz hakkında potansiyel müşterilerinizi de bilgilendirmiş olursunuz. Bu sayede ilk sıralarda yer alarak faaliyet gösterdiğiniz sektörünüzle ilgili araştırma yapan herkesin hem firmanızdan hem de hizmetlerinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırarak doğal bir şekilde işlerinizi de büyütebilirsiniz. Google arama motorunda ilk sırada yer alarak hedef kitlenizin sizinle etkileşime geçme olasılığını %100 seviyesine çıkarabilirsiniz. Bu sayede sitenize yeni ziyaretçiler kazanarak ürün ya da hizmet satışınızı arttırabilirsiniz.

Gelirinizi arttırabilirsiniz. Profesyonel olarak gerçekleştirilen bir SEO çalışmasından sonra çok uygun maliyetlerle firmanızın ya da markanızın reklamını yapabilir ve uzun süreli hatta ömür boyu gelir kapısını aralayabilirsiniz.

 
Profesyonel SEO Aşamaları Nelerdir ?

Profesyonel SEO Aşamaları Nelerdir ?

Profesyonel SEO çalışmasının aşamaları; alanında uzmanlar tarafından gerçekleştirilen birtakım uygulamalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda aralarında İnteraktif Plus firmamızın da bulunduğu dijital pazarlama sektöründe tecrübeli firmaların uyguladığı arama motoru optimizasyonu aşamaları şunlardan oluşmaktadır:

 • Anahtar kelime ve analizi
 • Web Sitesinin denetimi ve teknik değerlendirilmesi
 • Site içi SEO çalışmaları
 • Özgün içerik geliştirme ve makale organizasyonunu düzenlenmesi
 • Web sitesinin sosyal medya ile entegre bir hale getirilmesi ve site içinde sosyal link inşası
 • Yerel SEO planlamaları
 • Link inşası ve SSL optimizasyonu
 • Kullanıcı deneyimi ve optimizasyonları
 • Mobil SEO ve web sitesinin mobil uyumlu hale getirilmesi
 • Harita entegrasyonları ve Google üzerinde kalıcı bağlantılar oluşturma

Görüldüğü üzere oldukça kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen profesyonel SEO çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip firmamızın resmi internet sitesini sık sık ziyaret edebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Stratejik Çalışma Yöntemi

SEO danışmanlığı markanızın hedef kitle üzerinde etki bırakması için yaratıcı fikirlerle stratejik bir çalışma uygulayacaktır. Bu uygulama dahilinde yeni yöntemlerin uygulanması, analizlerin yapılması ve sitenizin güncel tutulması da hedeflenmektedir. Stratejik ve planlı bir çalışma merkeze alınarak, kapsamlı bir çalışma oluşturulacaktır. Ölçme ve raporlama işlemleri yapılarak, sektörel hacim kazanımı hedeflenecek, markanızın potansiyeline uygun yeni uygulamalar devreye sokulacaktır. Sürekli destek vererek, arz ve talepleriniz de dikkate alınarak, sitenize uygun çalışmalarla hedefe ulaşmak için gerekli çalışmalar yerine getirilecektir.

SEO Danışmanlığı Sürekli Destek

SEO danışmanlığı sürekli destek hizmeti kapsamında girmektedir. Tam kalite ve stratejik çalışmalar hedeflenerek, sonuca odaklı çalışma gerçekleştirilir. Bu çerçevede firmanın marka değerinin artırılması sağlanacaktır.

 • SEO Stratejileri uygulanmaktadır.
 • Günlük analizler ve takipler yapılır.
 • Sürekli destek ve güncellenme işlemleri yapılacaktır.
 • Dönüşüm odaklı çalışmalar gerçekleştirilir.
 • Kazanımlar ve kayıplar analiz edilir.

Bu süreğenlik ile devamlı olarak arama motorlarında üst sıralarda olmanız hedeflenmektedir. Tam destek ve profesyonel bir yaklaşımla, uzun süreli kalıcı bir etki bırakılması danışmanlık hizmeti kapsamında yer almaktadır.

SEO Destek Ekibi

SEO destek ekibi sürekli olarak iletişim kurabileceğiniz ve kriz yönetimlerinde de stratejik çalışmalarla kazanımların artmasını sağlayacaktır. Danışmanlık çerçevesinde yer alan bu ekip, içeriklerin hazırlanması, görsellerin sunumu ve sitenizin eksiklerinin tamamlanması üzerine kapsamlı bir çalışmanın gerçekleşmesine önem vererek, olumlu dönüş alınması için gerekli uygulamaları yapacaktır.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?