yükleniyor

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-ticaret sitelerine özel SEO danışmanlığı, özellikle son bir kaç yılda sayıları giderek artan e-ticaret sitelerinin arasında yaşanan kıyasıya rekabette fark yaratan bir etkiye sahiptir. Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımı çok yüksek boyutlara ulaşmıştır. Doğal olarak hayatımızın her alanına sirayet eden internet, kullanıcılara pek çok kolaylık sağlaması nedeniyle her zaman popülerliğini giderek arttırmıştır. Bu durumun kaçınılmaz sonucu olarak da internet üzerinden ürün ve hizmet satışında adeta patlama yaşandığı görülmektedir. Sayıları her geçen gün artan e-ticaret sitelerinin sektör içindeki yoğun rekabet ortamında öne çıkmaları gerekmektedir. İşte bu noktada firmamızın profesyonel dijital pazarlama uzmanlarından e-ticaret SEO danışmanlığı alarak, sahip olduğunuz web siteniz ile hedef kitlenize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve satışlarınızı arttırarak rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz.

İnternet üzerinden ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren sitelerin sayısı her geçen gün arttıkça doğal olarak bu alanda öne çıkmak da günden güne zor bir hal almaktadır. Örneğin internet platformunda hediyelik eşya satışı yapan bir sitenin hedef kitlesi olan müşterilerine ulaşması için, bu sektörde rekabet ettiği firmaların önüne geçmesi ve arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer alması gerekmektedir. Bu sayede müşterilerine rakiplerinden önce ulaşarak satışlarını arttırması mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla arama motorlarında ilk sıralarda yer alması için profesyonel SEO danışmanlığından yararlanması önem teşkil eden bir konudur.

Profesyonel SEO Çalışmaları Nelerdir ?

Profesyonel e-ticaret sitesi SEO çalışmaları, internet üzerinde ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiren web sitelerinin, belirli anahtar kelimelerde yani aramalarda; arama motorları sonuçlarına göre ilk sayfada ve üst sıralarda yer almasını sağlayan birtakım uygulamalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda dijital pazarlama sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren deneyimli SEO uzmanlarını bünyesinde bulunduran İnteraktif Plus firmamız, https://www.interaktifplus.com.tr internet sitemiz üzerinden müşterilerimizin e-ticaret sitelerine profesyonel olarak SEO çalışmaları uygulamaktadır.

Hem kurumsal hem de bireysel SEO danışmanlık desteğimizden yararlanarak siz de sektör içinde rekabet ettiğiniz diğer web sitelerinin üzerinde yer alarak arama motorlarını kullanan hedef  kitlenizle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede hem internet sitenizden reklam gelirlerinizi arttırabilir hem de internet üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinizle buluşturarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bu noktada sahip olduğunuz e-ticaret sitesinin üst sıralarda yer alması için uyguladığımız güncel SEO teknikleri ve çalışmaları şunlardan oluşmaktadır:

·         Web sitenizin Google ve diğer arama motorlarına uyumluluk analizi

·         Site içi ve site dışı SEO uygulamaları

·         Stratejik anahtar kelime analizi, anahtar kelimenizde rekabet ettiğiniz rakiplerinizin analizi

·         Blog tabanlı SEO çalışamları

·         Doğru anahtar kelime kullanımı ve güncel tekniklere uygun içerik üretimi

·         Backlink düzenlemeleri

·         Sitenizin sosyal medya kanallarıyla entegre edilmesi

·         Sitenizin URL yapısının SEO kriterlerine uygun hale getirilmesi

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Neden Önemlidir ?

E-ticaret sitelerine SEO danışmanlığının önemi her geçen gün daha fazla e-ticaret sitesi tarafından fark edilmektedir. Zira internet üzerinden ürün ya da hizmet satın almak isteyen kişilerin arama motoru sonuçlarına göre ilk sayfadaki web sitelerini tercih ettiği bilinmektedir. Dolayısıyla online platformda satmış olduğunuz üründe internet üzerinde ilk sayfada yer alarak pazar payınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Dolayısıyla https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip firmamızın profesyonel SEO danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak müşterilerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilir bu sayede kazancınızı da kısa sürede çok yüksek meblağlara çıkarabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


E - ticaret sitesi Nedir?

Bildiğimiz gibi  ticaret sözcüğü mal veya hizmetin satın alınması ve satılması işlemlerini kapsamaktadır. Bu sürecin elektronik ortamda, Internet üzerinde yapılması internetin yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte E-Ticareti ortaya çıkarmıştır. E Ticaret, mevcut işinizin elektronik ortama aktarılmasıdır. Bu bakımdan E-Ticaretin ana hedefi, ticari işlemlerin elektronik ortamda en basit, hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde yapılmasıdır.

 E- ticaret sitesi nedir? Ürünlerin ve hizmetlerin e-kataloglarda düzenli bir şekilde müşteriye sunulması, siparişin basit bir şekilde alınması, satın alma işleminin kolaylıkla ve güvenlik içinde gerçekleştirilmesi, ve ürün ya da hizmetin en hızlı şekilde müşteriye ulaştırılması e-ticaret in ana çizgilerini oluşturur. Kısacası e-ticaret, bir şirketin iş yapma olanaklarını 24 saat-365 gün devamlılığı içinde bütün dünyaya sunması demektir.

E-ticaret sitesinin amacı mal ve hizmet maliyetlerini düşürmek ve müşteriye hizmet zamanlaması ve kalitesini iyileştirmektir.

Birçok orta ve büyük kapasiteli mağazanın artık E Ticaret Sitesi bulunmaktadır. Ancak bu durum yeterli olmayacaktır. Yakın bir zamanda mağazaların büyük bir kısmı yerini E Ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık mağaza sahipleri içinde internet üzerinden devam edecektir. Çünkü günümüz teknolojisi bunu gerektiriyor. Karlı alışverişin yeri artık E Ticaret web siteleridir. Bir E Ticaret web sitesine sahip olmanın en büyük avantajı, düşük maliyet ile yüksek adetlerde satışlar yapmaktır.

E-ticaret sitesi nedir? Avantajları Nelerdir?

  • İnternet üzerinden müşterilerin ulaşabileceği günün her saati açık bir şube olabilirsiniz.
  • Elektronik ortamda alışveriş süreci hızlı gerçekleştiğinden zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
  • İnternet ortamında ürün çeşitliliği için mekan sıkıntısı olmadığından, müşteriye daha fazla ürün çeşidi sunulabilirsiniz.
  • Müşteri kısa süre içinde pek çok ürünü inceleyebilir. Ürün kıyaslama imkanlarına da sahip olabilir.
  • Müşteri açısından sanal ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği firma olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir.
  • Stok, ürün maliyeti, iş gücü, dükkan giderleri mağazaya oranla çok daha düşüktür.
  • Klasik bir mağaza sadece bulunduğu bölge içindeki müşteri potansiyeline hitap eder. Oysa e-ticaret firmaları için böyle bir sınırlandırma söz konusu değildir.Uluslararası hizmet sunar.

 

E-ticaret sitesi nedir? Çalışma şekli nasıldır ?

Müşteri, Internet üzerinden satıcının Web sitesine girer. Burada bir ürün satın almak istediğine karar verir ve kendisi hakkında verdiği bütün bilgilerin şifrelendiği bölüme yönlendirilir. Siparişini onayladığı anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri Network işleme mekanizmasına ulaşır. Bütün bu işlemler 5-7 saniyeden fazla sürmez. Günde bir kaç sipariş alan satıcılardan, binlerce sipariş alan satıcılara kadar değişik ihtiyaçları karşılayacak şekilde farklı ödeme sistemleri vardır. Bu sayede e-ticaret güvenli bir hale gelmiştir.

 Sizleri satış stratejilerinizi genişletebileceğiniz,güvenilir,hesaplı ve tamamen sizin hayallerinizden oluşan e ticaret sitenizi yapabilmeniz için şirketimize davet ediyoruz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!