trende

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

17.01.2021
622
Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi tik demek, İnstagram üzerinde onaylı sayfa demektir. Profillerin, sayfaların ya da hesabın gerçek olduğunu belirtmek için kullanılır. Sayfaların güvenilir ve gerçek olduğunu anlatır ve oldukça önemlidir. Sayfanın sahte olmadığını ve orijinal olduğunun işaretidir. İnstagramda mavi tik nasıl alınır ve instagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır gibi sorular birçok instagram kullanıcısı tarafından en çok sorulan sorulardandır.

Mavi Tik Başvurusu Yapmak

Mavi Tik Nedir?

Mavi tik en sade anlatım ile onaylı hesap anlamına gelen bir instagram terimidir. Mavi tik genellikle ünlü kişilerin, firmaların, sanatçıların, fenomenlerin, medyatik kişilerin, futbolcuların vs instagram hesaplarında olur. Bu işaret orijinal hesap olduğunu gösterir.

Mavi Tik Ne İşe Yarar?

İnstagram’da herkes dilediği isimle hesap açabilir. Dilediği fotoğrafları yükleyebilir. Hesap açarken hiç kimse kendi adıyla hesap açtığını kanıtlamak zorunda değildir. Farklı bir isimle de hesap açılmaması için herhangi bir kural söz konusu değildir. Bu sebeple herhangi bir İnstagram kullanıcısının bir hesabın gerçekten o kişiye ait olup olmadığını anlaması mümkün değildir. Bu durumda mavi tik devreye girer. Sayfa ya da profile mavi tik eklendiği zaman o sayfa orijinal olmuş olur. Hem güvenilirliği hem de prestijinin artması bakımından mavi tik kullanımı çok önemlidir. İnstagram mavi tik başvurusu yaparak alınabilir ve sayfa onaylatılmış olur.

Mavi Tik Nasıl Alınır?

Mavi tik başvurusu yapmak oldukça basittir. Küçük birkaç adım ile kolaylıkla mavi tik alınabilir. Bunun için gerekli adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle profile giriş yapılır.
 • Ayarlar sekmesine girilir.
 • Ayarların en alt kısmında Doğrulama Talebi alanına giriş yapılır.
 • Doğrulama Talebi’ne girildiği zaman açılacak form doldurulur.
 • Form doldurduktan sonra kimlik görüntüsü istenecektir. Kimliğin fotoğrafı çekilip eklenmelidir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra İnstagram tarafından onaylanması beklenir.

Mavi tik başvurusu bu şekilde tamamlanır. Sonuç İnstagram tarafından bildirilene kadar beklenmesi gerekir.

Mavi Tik Başvurusunun Onaylanması Neye Bağlıdır?

Hesabın onaylanması, yani mavi tik başvurusunun olumlu sonuçlanması için hesap sahibinin tanınmış birisi olması, fenomen olması ya da bir marka olması gerekir. Eğer hesap sahibi ünlü birisi ya da fenomen değilse instagram doğru kullanıldığı zaman mavi tik onayı almak mümkün olmaktadır. Kişinin instagram hesabındaki takipçilerinin gerçek takipçiler olması ve aktif kullanıcılar olması son derece önemlidir. İnstagramda herkese mavi tik verilmez. Takipçi sayısının yüksek olduğu ve İnstagramın etkin bir şekilde kullanıldığı hesaplara mavi tik verilir.

Benzer Yazımız  Web Sitesi Tanıtım Yazısı

Mavi Tik Onayı İçin Neler Gereklidir?

 • İnstagramda mavi tik onayı almak için hesap sahibi İnstagram yöneticilerine gerekirse mail yolu ile de başvuru yapabilir. Fakat yine de direkt mail yolu ile mavi tik için onaylanan hesap sayısı çok azdır.
 • Ayrıca mail haricinde sosyal medya ajansları aracılığı ile de mavi tik başvurusu yapılmaktadır. Bu tür ajanslar ve sosyal medya uzmanları aracılığı ile oldukça kolay bir şekilde mavi tik onayı alınıyor. Fakat bu konuda başvurulan sosyal medya uzmanının ya da ajansının güvenilir olması çok önemlidir. Bu yüzden ajansın daha önce onaylatmayı başardığı hesaplar ile ilgili referans alınması faydalı olacaktır.
 • İnstagram mavi tik başvurusunun onaylanması için gerekli olan bir diğer unsur ise takipçi sayısıdır. Aktif ve çok sayıda takipçinin olması onay için önemli bir kriterdir.
 • Ayrıca İnstagram yetkilileri tarafından İnstagram hesabının Facebook ve Twitter hesapları ile birleştirmesi istenir. Tüm hesaplar üzerindeki takipçilerin de aktiflik ve gerçeklik durumu incelenerek sonuca varılacaktır.
 • İnstagram dışında sayfa oluşturarak İnstagram hesabı için link verilmeli ve hesaba yönlendirme yapılmalıdır.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?