trende

SEO Ajansı Arıyorum, Başta Hangi Kriterlere Dikkat Etmeliyim

29.02.2020
374
SEO Ajansı Arıyorum, Başta Hangi Kriterlere Dikkat Etmeliyim
SEO Ajansı Arıyorum, Başta Hangi Kriterlere Dikkat Etmeliyim

SEO Ajansı Arıyorum, Başta Hangi Kriterlere Dikkat Etmeliyim

Seo ajansı ararken dikkat edilmesi gerekenler başında kişilerin tercih edilen SEO ajansının portföyünü görüntülemesi gelir. Sizinle aynı pazarda yer alan diğer markalar ile çalışılmış mı? SEOajansı içeriğiniz hakkında ne kadar bilgi sahibi? Ajansın portföyünde bulunan müşteri ne zamandan beri ajans ile çalışıyor? Sadık müşterilerin olması, olumlu bir durumdur.

Seo ajansının markanız için hangi süreler dahilinde çalışma yapması gerektiğini öğrenmeniz gerekir. SEO çalışmalarının bazıları outsoure edilir bu durumda ajansın kontrolü az olacaktır. Bu da sonuçlardan SEO ajansının kendini sorumlu tutmaması anlamına gelebileceğinden istenmeyen bir durumdur.

SEO Ajansı ile Düzenli İletişim Kurmak Önemlidir

SEO Ajansı ile Düzenli İletişim Kurmak Önemlidir

Seo ajansı ile iletişim kurmak pazarlama kampanyalarında bulunan olmazsa olmazlar arasında yer alır. Markanız için SEO ajansı tarafından ne tür çalışmaların yürütüldüğünü bilmeniz için iletişim halinde olmanız gerekir.

SEO ajansları ile iletişim kurduğunuz zaman beğenmediğiniz noktalar olursa bu noktaların değiştirilmesi gerekmektedir. Burada bütün SEO faaliyetlerini SEO ajansına bırakmamak önemlidir. Her ne kadar bu cazip bir durum gibi gelse de, ajans ile birlikte hareket etmenizde ve iş birliği yapmanızda fayda var.

SEO ajansından tam olarak ne beklediğinizi ve sizin onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi anlamanız son derece önemlidir.

Doğru Anahtar Kelime Analizi Yapılmalıdır

Doğru Anahtar Kelime Analizi Yapılmalıdır

Doğru anahtar kelime analizi SEO çalışmalarının önemli bir konusudur. Ancak bu sayede internet siteleri arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve tıklanma sayısını artırabilir.

SEO ajanslarının hiç biri, algoritmasını değiştiremeyeceğinden size bir garanti veremeyecektir. Ancak ajans ile birlikte gerçekleştirilmesi mümkün olan hedefler hakkında fikir birliğine varabilirsiniz. Daha sonra belirlediğiniz hedefler üzerinden toplantılar gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayede hem siz hem de çalıştığınız ajans, aynı sonuçlara odaklanacaktır. SEO ajansları anahtar kelime konseptine hakim olmalıdır ve size iyi bir anahtar kelime analizi yapmalıdır.

SEO Ajansları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO Ajansları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO ajansları hakkında bilgiler size doğru SEO ajansını seçmeniz açısında yardımcı olacaktır. Eğer bir SEO ajansı çok düşük ücretten hizmet veriyorsa, bu ajansın düşük kalitede hizmet vereceğinden emin olabilirsiniz.

Benzer Yazımız  Seo Anahtar Kelime Nasıl Yazılır ?

Bilinçli şirketler piyasa değerinin altında ücrete çalışmayacaklardır. SEO ajansları önce sitenizi ziyaret etmeli ve kapsamlı bir analiz yapmalıdır. Bunu yapmayan ajansların profesyonel olmaları beklenemez.

SEO ajansları ancak bu  analizler sayesinde markayı tanımış ve anlamış olabilir. Eğer bir ajans size çok kısa bir süre içinde kesin garantili sonuçlar sunabileceğini belirtiyorsa, bu ajanslardan uzak durmanızı öneriyoruz. Kısa zaman içinde bu işlerin yapılması SEO işinin anlaşılmadığını göstermektedir. SEO bir süreç işidir.

Kötü SEO Ajanslarını Saptayabilirsiniz

Kötü SEO Ajanslarını Saptayabilirsiniz

Kötü SEO ajanslarını saptamak kolaydır. Örneğin eğer bir ajans büyük arama motoru gönderimi teklifinde bulunuyorsa, bu durum ajansın işi bilmediğinin bir göstergesidir.

Eğer web sitesi iyi hazırlanmışsa bu sitenin bütün büyük arama motorlarında yer alması gerekmez. Hatta tam tersi Google, arama motorlarında sitenin çok gösterilmesinin web site sıralamasında sitenin düşmesine neden olduğunu ortaya koymuştur. Eğer bir SEO ajansı steniz için binlerce backlink yerleştirilmesini isterse, bu durum da ajansın iyi olmadığı anlamına gelir.

Arama motorları alakasız siteler ile bağlantı oluşturduğu tespit edilen siteleri kara listesine alır. SEO ajansı eğer meta veriler için teklif hakkı talep ederse, bu durum ajansın iyi olmadığına işaret eder.

Meta verileri saklamak isteyen SEO ajanslarından kaçının ve onlarla iletişim kurmayın. İyi bir SEO ajansı bulmak için ne istediğinizi bilmeniz ve gerekli araştırmaları yapmanız gerekir.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?