trende

Site İçi SEO Nasıl Yapılır ?

28.01.2020
947
Site İçi SEO Nasıl Yapılır ?
Site İçi SEO Nasıl Yapılır ?

Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

Web sitesi içi SEO çalışmaları yapmak, genel itibarıyla arama motoru optimizasyonuna bakıldığında yapılması gereken toplam işin ve uygulanması gereken tekniklerin yaklaşık olarak %40’ına tekabül etmektedir. Site içi SEO teknikleri, web sitesi içinde hizmete sunulan sayfaların ve bu sayfadaki görsellerin, yazıların ve bağlantıların arama motorları açısından başarılı şekilde indekslenmesini kapsamaktadır.

Dolayısıyla site içinde uygulanan SEO çalışmaları esasında siteyi inceleyen organik ziyaretçinin en iyi şekilde ve faydalı hizmet alabilmesini sağlamaktır. Aradıklarını kolaylıkla bulan ziyaretçilerin işlemleri Google tarafından indekslenerek sitenin başarılı bir noktaya ulaşmasını sağlamaktadır. İnteraktif Plus firması olarak dijital pazarlama sektöründe site içi ve site dışı SEO uygulamalarını en güncel teknikleri uygulayarak yerine getirmekteyiz. Bu bağlamda site dışında olduğu gibi site içinde uyguladığımız SEO teknikleri hakkında bilinmesi gerekenlerden şu şekilde bahsedebiliriz.

Site İçi SEO Teknikleri Nelerdir ?

Site İçi SEO Teknikleri Nelerdir?

Web sitesi içi SEO teknikleri, arama motorları optimizasyonu kapsamında en güncel kriterlere uygun olarak geliştirilmiştir. Dijital pazarlama sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren deneyimli ve uzman ekibimizle birlikte İnteraktif Plus firması olarak müşterilerimizin web sitelerine iç SEO uygularken şu teknikleri kullanmaktayız:

 • Site içi çalışmalar öncesi ziyaretçi analizi ve hedef planlaması
 • Web sitesinin kusursuz bir şekilde tasarlanması
 • Google uyumlu web sitesi yazılımının belirlenmesi
 • Site URL yapısının doğru ve sitenin başlık açıklamasıyla uyumlu hale getirilmesi
 • Doğru, hedef odaklı, özgün ve kaliteli yazılı ya da görsel içeriklerin oluşturulması
 • Görsellerin alt etiketleri, görsel optimizasyonları ve boyutlarının sıkılaştırılıp küçültülmesi
 • Sitenin domain durumu, alan adı kayıt bilgileri
 • Sitenin hızlı açılabilmesi ve ziyaretçileri memnun etmesi açısından temiz IP ve kaliteli sunucu belirlenmesi
 • Sitenin mobil platformlara uyumlu hale getirilmesi
 • Sitede kullanılan anahtar kelime yoğunluğu ve semantik SEO kuralları
Site İçi SEO Teknikleri Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Site İçi SEO Teknikleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Site içi SEO tekniklerinin uygulama zamanı, bu faaliyetlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde büyük önem teşkil eden bir konudur. Zira dijital pazarlama sektöründe edindiğimiz tecrübeler ve uluslararası alanda yakından takip ettiğimiz SEO ile ilgili tüm gelişmelere göre site içi SEO tekniklerinin başarılı ve eksiksiz bir şekilde uygulanmadan site dışı SEO çalışmalarına geçilmemesi yönündedir.

Zira Google nezdinde kullanıcının site içindeki rahatlığı büyük önem taşımaktadır. Ziyaretçilerin aradıkları şeyleri anında bulması ve içeriklerin ilgi çekici olduğu kadar faydalı alt yapıya sahip olması Google indekslemeleri ve sitenin kazanacağı SEO puanı açısından büyük önem teşkil etmektedir. Bu noktada https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresine sahip internet sitemizi ziyaret ederek firmamızın iletişim bilgilerine sahip olabilir ve web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?