trende

Sosyal Medya Uygulamaları

23.04.2020
1.160
Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya platformları, gün geçtikçe insanların daha çok kullandığı ve iletişim kanallarının evrim geçirmesine sebep olan platformlardır. Bu platformlar aracılığı ile iletişimin tanımı tekrar yapılmış ve üzerine farklı teoriler geliştirilmiştir. Şirketlerin ve kişilerin sıkça kullandığı sosyal medya hesapları, çağımızın ihtiyaçlarını karşılamada hızlı ve pratik olmaları ile kullanıcı toplamaktadır. Bu mecralar, uygulamalar ile cihazlarımızda ulaşımlarını kolaylaştırmakta ve tasarımlarını daha iyi şekilde sunabilmektedir.

Sosyal Medya Uygulamalarının Faydaları

Sosyal medya uygulamaları, mobil cihazlarımızda ve bilgisayarlarımızda genel olarak en az birine sahip olduğumuz uygulamalardır.
 • Bu uygulamalar sayesinde sosyal medya platformlarına daha kolay girilir ve işlemler daha hızlı şekilde gerçekleştirilir.
 • Uygulamaların bildirim özellikleri sayesinde, anlık gelişen durumlar hakkında bildirim alınabilir.
 • Uygulamaların bildirimleri kişiselleştirilerek istenilen konu üzerine bildirim gelmesi sağlanabilir.
 • Tasarım sayesinde video, resim, metin bağlantılarına ulaşım daha kolaydır.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya uygulamaları, farklı tabanlar altında geliştirilmiştir. Bu tabanlar kullanıcıların ihtiyaçlarına ve sosyal medya platformunun hedefine göre belirlenmiştir. Facebook: Facebook, kitlesel olarak en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasındadır. Bu platformu kullanıcılar sohbet etmek amaçlı da kullandıkları için, Messenger gibi sohbet uygulamaları da platformun kullanıcılarına sunduğu uygulamalardandır. Bu uygulama sayesinde, Facebook uygulamasına girmeden, sadece sohbet özelliğini kullanarak kişileriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Twitter: Twitter, belli bir karakter sayısı içerisinde paylaşım yapabildiğiniz, görsel paylaşımların da belli sınırlar içerisinde gerçekleştiği bir platformdur. Bu platformun uygulamaları da daha hızlı şekilde paylaşımlara erişmek adına geliştirilmiştir. Instagram: Uygulama, fotoğraf ve video paylaşımı üzerine hizmet vermekte ve aynı zamanda kişileriniz ile mesajlaşmanıza da imkan sunmaktadır. Bu uygulamanın tasarımı, genel olarak paylaşılmış olan görsellerin en hızlı şekilde görülebilmesi için tasarlanmıştır. Whatsapp: Mesajlaşma üzerine olan bu uygulama, mesaj bildirimleri ve mesaj iletimi konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda fotoğraf, video, belge, ses gibi dokümanların iletilmesinde de yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medya Uygulamaları Tasarımı

Sosyal medya uygulamaları, mobil cihazlar için farklı, masaüstü cihazlar için farklı tasarımlara sahiptir.
 • Tasarımlarının farklı olması, kullanılan cihazın en iyi performansı verebilmesi için önemlidir.
 • Sosyal medya platformunun genel hatları uygulamaya da yansıtılmaktadır. Uygulamalarda yansıtılan hatlar, kullanılan cihazın uygunluğuna göre uyarlanmaktadır.
 • Uygulamaların kullanış amacı ile tasarımları doğru orantılıdır.
 • Bir uygulama mesajlaşmak için kullanılıyorsa, mesajlaşma daha pratik hale getirilmiştir. Ancak fotoğraf üzerine olan bir uygulamada, fotoğraflara ulaşım daha önceliklidir.
Benzer Yazımız  Backlink Siteleri – Backlink Analizi

Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal medya, bireysel ve kurumsal reklam amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede sosyal medya hesapları üzerinden pazarlama kitlesi oluşturulabilmektedir.
 • Sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların paylaşım yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Bu uygulamalar mobil cihazlarda da bulunabildiği için, kullanıcılar sosyal medya üzerinden sürekli aktif olarak paylaşım yapabilme şansı yakalamaktadır.
 • Uygulamaların amaçlarına uygun tasarımı ile paylaşım yapmak hızlı ve pratiktir.
 • Taslak özellikleri ile paylaşımlar kaydedilebilir ve zamanı geldiğinde bu paylaşımlar yapılabilir.
 • Paylaşımlar, uygulamalar sayesinde daha hızlı şekilde kullanıcılar ile buluşur ve etki alanı arttırılır.

Sosyal Medya Uygulamaları ile Pazarlama

Sosyal medya hesaplarının kontrolü, sosyal medya uygulamaları sayesinde daha kolay ve pratik bir hal almıştır.
 • Kontrolün kolaylığı sayesinde, pazarlama çalışmaları anlık olarak gerçekleştirilebilir.
 • Kullanıcıların paylaşımlarına erişimin hızlı olması, gelişen olaylar hakkında daha hızlı analiz yapılmasına imkan sunar.
 • Pazarlama tekniklerinin kullanıcılar üzerinde denenmesini ve bildirimler sayesinde alınan tepkilerin ölçümünü kolaylaştırır.

Sosyal Medya Uygulama Kullanımı

Sosyal medya hesapları, doğru kullanıldığı zaman iyi sonuçlar vererek, kullanıcıların iletişim kapasitelerini arttırmaktadır.
 • Sosyal medya uygulamalarını amacına uygun olarak kullanmak önemlidir.
 • Kullanılan uygulamaların sağladığı yararları arttırabilmek için uzman görüşü almak faydalı olacaktır.
 • Uygulamalar, kullanıcıların görüşleri hakkında fikir edinilmesini kolaylaştırmaktadır. Bunu yapabilmek için uygulamalar üzerinden nasıl analiz yapılacağını bilmek gerekir.
Sosyal medya uygulamalarından daha iyi performans alabilmek için [email protected] den bize ulaşabilir, sitemizde bulunan canlı destek hattı ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 satın al

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?