trende

Black Hat SEO Nedir | Black Hat SEO çalışmaları

26.01.2020
2.936
Black Hat SEO Nedir | Black Hat SEO çalışmaları
Black Hat SEO Nedir ?

Black Hat SEO Nedir ?

Black Hat SEO çalışmaları, internet sitesinin Google başta olmak üzere popüler arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yönelik çalışmalarda karşılaşılan en büyük problemlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Esas itibarıyla yasal olmayan yöntemler il bir web sitesinin arama motorları gözünde itibarının arttırılması işlemine Black Hat SEO adı verilmektedir. Bu noktadaki yasal olmayan yöntemlerden kasıt, Google kriterlerine uyumlu olmayan ve adil görülmeyen yöntemlerdir. Nitekim Black Hat SEO çalışamlarında takip edilen yol ve yöntemler, arama motorları tarafından tasvip edilmeyen ve bu nedenle de kabul görmeyen  yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Adından da anlaşılacağı üzere kara şapka olarak dilimize çevirebileceğimiz bu yöntem, istenmeyen ya da tasvip edilmeyen yöntemlere işaret etmektedir. Black Hat SEO çalışamlarının uygulandığı bir web sitesi, yasal olarak kabul görmeyen yöntemler sayesinde üst sıralara yerleştirildiği için, bu yöntemlerin uygulandığı internet sitelerinin arama motorları tarafından tespit edilmesi durumunda çok ciddi kalıcı sonuçlarla karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Türkiye genelinde hizmet alabileceğiniz dijital pazarlama konusunda deneyimli ve başarılı SEO uzman kadrosuyla hizmet veren firmamız, Black Hat yönteminin tüm detaylarını iyi bildiği halde, müşterilerimize güvenli ve garantili hizmet sunduğu için bu yöntemlerin hiçbirini kullanmamaktadır. İnteraktif Plus firmamız, ücret iadeli profesyonel SEO hizmetleri ile müşterilerimizin internet sitelerinde kalıcı başarıların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Black Hat SEO Çeşitleri Nelerdir ?

Black Hat SEO Çeşitleri Nelerdir?

Black Hat SEO çeşitleri, Google başta olmak üzere diğer popüler arama motorlarının sonuçlarında kısa vadeli etkili sonuçlar alınması açısından deneyimsiz kişiler tarafından uygulanmaktadır. Web sitelerinin bu tür yasaklı uygulamalar sayesinde arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alması mümkün olsa da, uzun vadede arama motorları tarafından tespit edilen bu siteler, çok ciddi cezalar alabilmektedir.

Black Hat SEO olarak adlandırılan bu illegal ve tasvip edilmeyen yöntemler, esasında iki farklı çeşide ayrılmaktadır. Bu yöntemleri site içi (on-page) ve site dışı (off-page) olarak tanımlamak mümkün olmaktadır.

Site içi Black Hat SEO uygulamalarına bakıldığında şu yöntemlerin öne çıktığı görülmektedir:

 • Ana sayfa ya da ilgili sayfada yapılan gereksiz bağlantılar
 • Gereksiz veya fazla kullanılmış etiket bulutları
 • Alakasız ve kötü yapılmış link çıkışları
 • Arama motorlarını aldatmaya çalışan her türlü kodlama, içerik ve tasarımlar

Öte yandan site dışı şeklinde uygulanan Black Hat SEO uygulamaları da üzerinde dikkatle durulması gereken ve asla tercih edilmemesi gereken bazı yöntemleri içermektedir. Bunların detaylarına bakıldığında şu teknikleri görmek mümkündür:

 • Farklı sitelerden ana sayfa ya da ilgili sayfalarda bulunan anahtar kelimelere ya da farklı anahtar kelimelerle link vermek
 • İşlemin uygulandığı web sitesine yüzlere backlink gönderilmesi
 • Bu tür işlemler sonucu sitenin sandbox ya da diğer cezalara maruz kalması
Black Hat SEO’dan Kurtulmak İçin Ne Yapılır ?

Black Hat SEO’dan Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Black Hat SEO uygulamalarından kurtulmak için öncelikle dijital pazarlama alanında deneyimli kişilerin yardımına başvurmak doğru bir seçim olacaktır.

Bu kapsamda İnteraktif Plus firması olarak müşterilerimize profesyonel SEO çalışmalarımızla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Zira daha önce Black Hat SEO teknikleri uygulanarak ceza almış ve kritik durumda bulunan internet sitelerine de profesyonel çözümler üreterek istenilen olumlu sonuçların yakalanmasını sağlıyoruz.

Bu kapsamda;

 • Web sitesinde hatalı uygulanan işlemleri tespit etmek
 • Analizler sayesinde şifrelenmiş ya da görünmeyen içerik ve bağlantıları ortaya çıkarmak
 • Ana sayfadaki gereksiz ve alakasız içeriklerin temizlenmesi
 • Etiket bulutu kullanımının ortadan kaldırılması
Benzer Yazımız  SERP Ne Demek?

Gibi çalışmaları titizlikle yerine getirerek müşterilerimizin sorunlarına çözüm olmaya devam etmekteyiz. https://www.interaktifplus.com.tr bağlantı adresimiz üzerinden faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz
santral skype whatsapp

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?