trende

Gelişmiş Backlink Stratejimizi Uygularken Nelere Dikkat Ederiz ?

23.01.2020
1.336
Gelişmiş Backlink Stratejimizi Uygularken Nelere Dikkat Ederiz ?
Backlink Faydası

Backlink Faydası 

Başarılı SEO optimizasyonu düzenlemelerinde backlink çalışmalarının önemli bir yeri bulunmaktadır. Farklı bir web sitesinden sizin web sitenize bağlantı alınması anlamına gelen backlinkler, ilgili sayfanızın reytingini artıran önemli bir SEO bileşenidir. Kaliteli bir web sitesinden alınan backlinkler ile arama motorlarının web sitenize verdikleri önem artar ve sizi sıralamada üst sıralara taşıyarak ödüllendirirler.

 • Web sitenizin arama motorları nezdindeki itibarını artıracak
 • Web sitenizin arama motoru sorgularında üst sıralara taşıyacak
 • Web sitenizin organik trafiğini artıracak

Doğru backlink stratejisi ile web sitenizin SEO optimizasyonunu tamamlamak için interaktifPLUS tecrübesine güvenebilirsiniz. Doğru strateji oluşturulana kadar denenmiş pek çok yöntem ardından geliştirilen gelişmiş backlink stratejimizle web sitenizi arama motorları nezdinde ki reytingini artıracak inşa işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Gelişmiş Backlink Stratejimizi Uygularken Nelere Dikkat Ederiz ?

Gelişmiş Backlink Stratejimizi Uygularken Nelere Dikkat Ederiz ?

Başta Google olmak üzere arama motoru optimizasyonunda backlink alma işlemide sınırlayıcı kıstaslar bulunmaktadır. Arama motoru algoritmaları web sitenizde yer alan backlinklerin doğal olmasına, satın alınmamasına ve değiş-tokuş edilmemesine dikkat eder. SEO’nun sanatı olarak tabir edilen backlink inşasında dikkat edilmeyen bu ayrıntılar web sitesine yarardan çok zarar getirir. Dendiğimiz onlarca yöntemin ardından geliştirdiğimiz backlink stratejimizde genel itibari ile aşağıda özetlenen hususlara dikkat ederek kısa süre içerisinde site organik trafiğine olumlu etkileri yansıyan geri dönüşlerle başarılı bir çalışma ortaya koyuyoruz:

 • Backlinklerin ilgili olması
 • Backlinklerin büyük, güvenilir, kaliteli ve yüksek trafiğe sahip web sitelerinden alınmış olması
 • Backlinklerin doğal olması
 • Temiz backlinkler tercih edilmesi
Backlink Alacağımız Web Sitelerini Özenle Seçeriz

Backlink Alacağımız Web Sitelerini Özenle Seçeriz

Kullanıcı dostu web sitesi hazırlamak, Google ve diğer arama motorlarının bir web sitesinde aradıkları en önemli kriterdir. Web sitenizde uygulanan SEO çalışmaları her ne kadar mükemmel olsa da kullanıcı dostu kriterini sağlayamadığınızda tüm çalışmalar boşa gitmektedir. interaktifPLUS olarak yapacağımız backlink inşasında bu kritere uyması açısından backlink alınacak web sitelerini özenle seçeriz. Deneyimli SEO uzmanlarımız web sitenizde çalışmalarını yürütürken backlink alabileceğim siteler içerisinde;

 • İlgisi bulunmayan linkleri
 • Herkesin kullanımına açık blog ağları
 • Sidebar ve footer linkleri
 • Spam siteleri
 • Otomatik backlinkleri
 • Yorum linkleri
 • Düşük trafiğe ve kalitesiz içeriklere sahip web siteleri
Benzer Yazımız  Blog Tanıtım Yazısı

İçermeyen seçimler yapar. Listede yer alan ilgili seçimler web sitenizin reytingini olumsuz etkileyerek arama motoru botlarının web sitenize ceza yazmasına neden olabileceği backlinkleri tarif eder.

Web Site Faaliyetlerinde Backlink Sorgulaması Takip Edilir

Web Site Faaliyetlerinde Backlink Sorgulaması Takip Edilir

Backlinkler alınabildiği gibi sizin bilginiz dışında farklı web sitelerince verilebilmektedir. Olumlu olarak değerlendirebileceğiniz bu gelişme;

 • Kumar, +18, vb. yasa dışı web sitelerinden
 • Spam web sitelerinden

Gelmesi halinde web sitenizin reytingine olumsuz etki ederek arama motorları tarafından cezalandırılmanıza neden olur. Bu nedenle interaktifPLUS olarak hizmet verdiğimiz web sitelerinin tamamladığımız backlink inşası ardından backlink sorgulamasını düzenli aralıklarla gerçekleştirerek zararlı backlinklere karşı web sitesini denetim altında tutarız. Listede yer alan zararlı backlinklerin web sitenizi referans göstermesi halinde bu backlinkleri temizleyerek web sitenizin reytingini her daim yüksek tutarız.

Neden Backlink İnşasında interaktifPLUS Tercih Edilmeli ?

Neden Backlink İnşasında interaktifPLUS Tercih Edilmeli ?

Backlink alma 2020 optimizasyonu web sitelerinin SEO çalışmalarında büyük önem taşır. Doğal ve kaliteli backlinkler web sitesinin her ay organik trafiğini düzenli olarak artırırken doğallıktan uzak, zararlı ve ücretli alındığı belli olan backlinkler web sitesine zarar verir. SEO çalışmalarında interaktifPLUS isminin güvenilirliği, tecrübesi ve referansları size tecrübenim önemli olduğu backlink çalışmalarında beklediğiniz başarıyı yakalatır. Denenmiş yüzlerce yöntemden edinilen tecrübelerle hazırlanmış, başarısı defalarca kez test edilmiş backlink stratejilerinden faydalanarak web sitenizin her geçen gün artan sayıda ziyaretçiye sahip olmasını istiyorsanız interaktifPLUS ismine güvenebilirsiniz.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

 

  [Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. ankara emek çilingir dedi ki:

   teşekürler yorumunuz için

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?