trende

Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır

03.03.2020
3.166
Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır
adsense hesabı açma
Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır ?

Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır ?

Dijital platformların gelişmesinde öncü olan ve en çok kullanılan arama motorlarından biri olarak Google, E-ticaret, internet reklamcılığı, blog ve Web site üzerinden geliştirdiği stratejilerle, hem yaygın kullanım alanı geliştiriyor hem de kullanıcıların dijital Pazar alanında kazanç sağlamasına yardımcı oluyor.

Bu alanda gelişmek isteyen bütün firmalar ve kişisel pazarlamacıları Google Adsense hesabı nasıl açılır; sorusuyla başladıkları bu yolculukta kazanmanın sırlarını öğreniyor.

Google Adsense Hesabı Nedir ?

Google Adsense Hesabı Nedir?

Güven, kalite ve kazanç kelimeleri yan yana geldiği zaman bilmemiz gerekiyor ki Google Adsense bu üç başlığın altında toplanıyor. Öncelikle internet üzerinden para kazanmanın yollarından biri olan Google Adsense hesabı nasıl açılır öğrenerek ne işinize yarar sorularının cevaplarını bulmanız, çıkacağınız bu yolculukta yöntemler hakkında bilgi edinmenizi de sağlayacaktır.

Adsense sistemi, Google üzerinden reklam verebileceğiniz aynı zamanda reklamlarınızın izlenme oranlarına göre para kazanabileceğiniz bir yönetime sahiptir. Siz reklam verdiğiniz zaman Google sizi internet kullanıcılarıyla buluşturur, bu buluşmada da çok cüzi bir ücret alır. Ancak siz de Google’dan web sitenize ya da blogunuza reklam alarak para kazanabilirsiniz.

Google Adsense Hesabı Açmak İçin İlk Adım

Google Adsense Hesabı Açmak İçin İlk Adım

Google Adsense hesabı nasıl açılır; Gmail ile bağlantılı olan Google, sizden öncelikle bir mail adresi girişi isteyecektir. Öncelikle gmail üzerinden hesabınızı açmanız, daha sonra kullanıcı olduğunuzu onaylamanız ilk adımlardan biridir. Adsense hesabı için Google hesabı oluşturmanız, ilk aşamada yeterli olacaktır.

Eğer Gmail adresiniz yok ise, kullandığınız diğer Google hizmetleriyle bağlantı kurarak da hesabınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Google hesabınız üzerinden Adsense kaydol ifadesinin bulunduğu noktaya tıklayarak devam edin. Daha sonra sizden istenecek olan URL’nizi girmek için sayfayı takip etmeniz gerekmektedir.

Google Adsense Şimdi Kaydol’un !

Google Adsense Şimdi Kaydol’un!

Google adsense hesabı nasıl açılır; sorusunu arama motoru üzerinde arattığınız zaman da sizi yönlendirecek site adresi çıkacaktır. Hesabınızı oluşturduktan sonra şimdi kaydolun’u tıklayıp hemen işlemlere başlayabilirsiniz. Bu süreçte Google programları politikalarını okuyun, Adsense işletimi hakkında detaylı bilgi edinmeniz kazanmanız için çok daha faydalı olacak bilgiler arasında yer almaktadır.

Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır ?

 1. Google Adsense bu linke giriyorsunuz.
 2. Şimdi Kaydolun butonuna basıyorsunuz.
 3. Bir gmail hesabınız olması gerekiyor.Varsa “Oturum Aç” diyoruz yoksa “Hesap Oluştur” diyoruz.
adsense1 768x270 1

4. Bu kısımda başvuru yapacağınız websitenizi yazıyorsunuz.İçerik dilinizide site içerik diline göre

adsense2

5. “Kaydet ve Devam Et” dedikten sonra en detaylı bölüme geldik.Gayet basit bir şekilde tüm

adsense 3

6. Bu adımdan sonra karşınıza biz sözleşme çıkıyor.İsterseniz okuyun ama hertürlü durumda Google’ın sözü geçiyor ? Ondan sonra ise başvurunuz tamamlanmış oluyor.

adsense4
Adsense Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Adsense Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Başvuru yapmayı öğrendik ve websitemizi incelemeye sunduk.Şimdi herşeyi zamana bırakıyoruz ve bize gelecek cevabı bekliyoruz.Bu süreç tecrübelerime göre en fazla 7 gün sürüyor.

Adsense Kaydet Ve Devam Et !

Adsense Kaydet Ve Devam Et!

Hesap oluşturma işlemi için E-posta adresinizi girdikten hemen sonra blog, Youtube ve web site adresiniz için URL girmeniz gerekmektedir. Göstermek istediğiniz reklam ve site adresi için karşınıza çıkacak URL ekranına kopyala yapıştır yaparak, Google adsense’yi yönlendirmeniz iş ortaklığı için ikinci adımı tamamlamanızı sağlayacaktır.

 1. Kullanıcı bilgileri
 2. Hesap ayarları
 3. Doğrulama
Benzer Yazımız  SEO Desteği Fiyatları

İşlemlerini yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkacak URL ekranına site adresinizi kopyalayıp, devam et tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu sırada site bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde verdiğinize emin olmanız, Google politika ve sözleşmelerini kabul ettiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınız oluşturulacaktır.

Google Adsense Onay Süreci

Google Adsense Onay Süreci

Onay sürecinde girdiğiniz bu aşamada, öncelikle açtığınız sitenin arama motorları üzerinden indexlenmeden ve ziyaretçi grafik oluşturulmadan yapılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Hemen site açtığınız gibi Google Adsense üzerinden kayıt olamaz, bu süreçte boşuna onay beklemiş olursunuz. Google Adsense hesabı nasıl açılır; sorusuna cevap ararken öncelikle sitenizin en az 1 hafta aktif olması, özgün içeriklerin girilmiş olması gerekmektedir. Daha sonra onay süreci başlayacaktır.

Google Adsense Hangi Siteleri Kabul Etmemektedir ?

Google Adsense Hangi Siteleri Kabul Etmemektedir ?

Sadece giriş sayfası olan siteler, yetersiz içerik bulunduranlar, kopya ve kalitesiz içerik, telif hakkı kapsamındaki içerikler de dahil olmak üzere kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda illegal içeriklerle, video ve fotoğraf yayınları da Google tarafından kabul edilmemektedir.

Google Adsense Hesabı Oluşturmak ( Video )

Google Adsense Hesabı Oluşturmak ( Video )

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz
santral skype whatsapp

  Click to rate this post!
  [Total: 2 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları (3)
  1. Aysun dedi ki:

   Çok güzel kaliteli bir içerik olmuş teşekkürler.

  2. Halil ulucak dedi ki:

   Teşekkürler üstad açıklayıcı olmuş.

  3. halil dedi ki:

   Yazı çok güzel olmuş kaleminize sağlık.teşekkürler

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?