trende

SEO Danışmanlığı

05.11.2021
711
SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı her sektörde olduğu gibi alanında uzman kişiler tarafından verilen bir çeşit hizmettir. SEO danışmanları arama motoru optimizasyonu olan SEO konusunda uzmandır. Bu yüzden internette web sitesini ya da içeriği üst sıralara taşımak isteyenlerin tavsiyesine güvendiği kişilerdir.

Arama motoru optimizasyonu sürekli değişen bir alandır iyi bir SEO uzmanı değişimin takipçisi ve her zaman güncel konularda fikir sahibi olmalıdır.

SEO Danışmanı Nasıl Seçilmeli?

İşletmeler için birlikte çalışacakları SEO danışması için belirleme yapılırken dikkat etmesi gereken konular şunlardır;

 • İşletmenin bulunduğu bölge ile ilgili bilgi birikimine sahip olan kişiler belirlenmeli.
 • İşletmenin internetteki karını arttırmak ile ilgili olmalı.
 • İşletmeler SEO’nun nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmalı.

SEO Danışmanlığı; Arama Motoru Dostu Web Sitesi

Birçok insan açısından arama motoru optimizasyonu bir strateji olarak değerlendirilmektedir. Web sitesi ya da içerikte arama motorları sıralamasında ilk sırada olmak için yapılması gereken arama motoru dostu olmasına önem vermektir.

Bu konuda SEO danışmanlığı veren firmaları çeşitli tavsiyelerde ve önerilerde bulunur. SEO danışmanlık firmalarının önerileri;

 • Başlık etiketleri
 • Açıklama etiketleri
 • Meta etiketler
 • Kaliteli içerik
 • Anahtar kelime yoğunluğu
 • Latent semantic indexing
 • Site yapısı
 • Site hızı
 • Başlıklar
 • Mobil uyum
 • Yapılandırılmış veri ve şema işaretlemesi şeklindedir.

SEO Danışmanlığı; SEO İçin Gerekenler

Arama motoru optimizasyonu için önemli olan bağlantı oluşturmadır. Arama sorgulamasında doğru bağlantıları kullanmak sıralamada üst seviyelere çıkmaya imkan sağlar.

Sıralama için önemli konulardan biri de sosyal medya alanlarıdır. Web sitesi ya da içeriğin aldığı beğeni ve paylaşım sayısı gibi birçok konu sıralamada etkilidir.

Kullanılan videolarda sıralama için olmazsa olmaz bir unsurdur ve hatta SEO için video pazarlama etkili bir gelecektir. Önemli olan videoların doğru şekilde optimize edilmesidir.

İyi Bir SEO Danışmanının Özellikleri

İçerik pazarlama konusu da arama motorlarında yapılan sorgulamada ilk sıralara çıkmayı sağlayan etkenler arasındadır. SEO danışmanlığı yapan yerler kesinlikle doğru bir pazarlama uzmanı olmalıdır.

İyi bir SEO danışmanı işletmeler ile görüşerek web sitesini arama sıralamasında optimize etmek ve ilk sıralara taşımak için gerekli olan çalışmayı ortaya koyar.  Web sitesini inceleyerek izleyeceği strateji belirleyen uzmanları hem işletmeyi hem de hizmet verdiği sektörü çok iyi tanımalıdır.

Benzer Yazımız  Google Ads Ücretli PPC Reklam Verme İşlemi

SEO danışmanı gerekli olan içeriği nasıl oluşturacağı konusunda yeterli bilgi birikimine sahiptir. Web sitesinin hedeflediği trafiği oluşturarak potansiyel müşterilere yönelik paylaşımların yapılması gerektiğini bilir. Takipçilerin sadık kalmasını sağlayarak birçok işletme için zor olanı başarır.

SEO Danışmanlığı Hakkındaki Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Web sitesi için SEO uzmanı ile çalışmak önemli mi ?

Bir işletme açısından SEO danışmanı ile çalışmak ihtiyaç duyulan bilgi birikimine sahip olmak demektir. SEO kaynaklı yaşanan sorunlarla baş edebilmek için alanında uzman olanların tavsiyeleri önemlidir. Hem işletme hem de web sitesini farklı ve yeni bir bakış açısı kazandırır.

SEO için şirket bünyesinde bir ekip yeterli midir ?

Şirket içerisinde oluşturulan bir SEO ekibi ciddi anlamda bütçe gerektirir. Aynı zamanda hata yapma oranı çok daha yüksek olan ekibin sorunlarla baş edebilme konusunda deneyim seviyesi de tartışmalı bir konudur.

Başarılı bir SEO için nelerden uzak durmak gerekir ?

Gerçek anlamda başarılı bir arama motoru optimizasyonu için uzman ne yaptığını bilmeli. Buna karşılık nelerden uzak durması gerektiğini de çok iyi hesaplamalıdır. Başarılı bir SEO için aşırı optimizasyon dan kaçınmak önceliklidir. Kötü içerik, bağlantı taktikleri, kalitesiz bağlantılar, bağlantı spamı bir doğal olmayan bağlantılar dikkat edilmesi gereken konulardır.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santralskypewhatsapp
canlı destekmail2telegram buton

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?