trende

Google bir sayfanın Paragrafını Nasıl indexler ve SEO için ne anlama gelir?

16.10.2020
1.345
Google bir sayfanın Paragrafını Nasıl indexler ve SEO için ne anlama gelir?

Google, bu yıl İngilizce dilleri için geçiş tabanlı indekslemeye başlayacak. Bu bir sıralama değişikliği, bir endeksleme değişikliği değil.

Google’ın Perşembe günü duyurduğu bir dizi arama değişikliği arasında, geçiş temelli indeksleme duyurusunu daha derinlemesine incelemek istedik.

Geçiş tabanlı indeksleme güncellemeleri. “Çok özel aramaların en zor sağ olsun olabilir,” dedi bazen sorusunu yanıtlar tek cümle bir web sayfasına derin gömülü olabilecek beri Google”. Son zamanlarda sıralamada bir atılım yaptık ve artık sadece web sayfalarını değil, sayfalardan tek tek bölümleri de indeksleyebiliyoruz . Yalnızca sayfanın genelini değil, belirli bölümlerin alaka düzeyini daha iyi anlayarak, aradığınız o samanlıkta iğne içeren bilgileri bulabiliriz. ”

Google, geçiş tabanlı dizine eklemenin, küresel olarak tam olarak kullanıma sunulduğunda tüm dillerdeki arama sorgularının% 7’sini etkileyeceğini söyledi

Aramada neye benziyor. Google, değişikliği göstermek için şu görselleri sağladı:

understandingpassages.max 1000x1000 1

Yeni Paragraf anlama yetenekleriyle, Google, belirli bir Paragrafın (R) belirli bir sorgu için o konudaki daha geniş bir sayfadan (L) çok daha alakalı olduğunu anlayabilir.

Videoda, Google bunu 18:05 işaretinde söyledi. “Yakın zamanda başka bir atılım yaptık ve artık yalnızca web sayfalarını değil, bu sayfalardan tek tek bölümleri de dizine ekleyebiliyoruz. Bu, samanlıkta o iğneyi bulmamıza yardımcı olur çünkü artık o Paragrafın tamamı alakalı. Öyleyse, örneğin, ‘ev pencerelerimin UV cam olup olmadığını nasıl belirleyebilirim’ gibi oldukça niş bir şey aradığınızı varsayalım. Bu oldukça zor bir sorgu ve UV camından ve özel bir filme nasıl ihtiyaç duyduğundan bahseden birçok web sayfası alıyoruz, ancak bunların hiçbiri meslekten olmayan kişinin harekete geçmesine gerçekten yardımcı olmuyor. Yeni algoritmamız, soruyu yanıtlayan bir DIY forumundaki bu Paragrafı doğrudan yakınlaştırabilir. Görünüşe göre, bir alevin yansımasını, sayfadaki pek yardımcı olmayan diğer gönderileri anlatmak ve görmezden gelmek için kullanabilirsiniz. Şimdi, bu sorguyu ille de yapmayacaksınız, ama hepimiz bazen çok özel şeyler ararız. Ve önümüzdeki aydan itibaren, bu teknoloji tüm dillerdeki arama sorgularının% 7’sini iyileştirecek ve bu sadece başlangıç. ”

Google indeksleme bölümleri veya sayfaların bölümleri? Google’a Google’ın şu anda sayfanın bölümlerini veya bölümlerini dizine ekleyip eklemediğini sorduk. Google değil. Bir Google sözcüsü bize, Google hala tam sayfaları dizine ekliyor ancak Google’ın sistemleri, neyin en alakalı olduğunu belirlerken Paragrafların içeriğini ve anlamını dikkate alacağını ve daha önce sayfanın geneline büyük ölçüde baktığımızı söyledi.

Benzer Yazımız  Hepsiburada.com SEO Danışmanlığı

Dizine ekleme değişikliğine kıyasla daha çok bir sıralama değişikliği. Yani burada indeksleme gerçekten değişmedi. Bu daha çok bir sıralama değişikliğidir, Google’ın içeriği web sayfanızda bulduklarına göre sıralamasıdır. Google, sayfadaki tek tek bölümleri indekslemiyor, tekrar ediyorum. Bununla birlikte, sayfadakileri bölgelere ayırmak ve bu Paragrafları sıralama amacıyla daha iyi ortaya çıkarmak daha iyidir.

Google burada hangi sinyallere bakıyor? Bu nedenle daha önce, Google’ın sistemleri, bir sorguyla en alakalı sonuçların hangileri olduğunu anlamak için “bir sayfa hakkında daha güçlü sinyallere – örneğin sayfa başlıkları veya başlıklar – bakıyordu. Bunlar hala önemli faktörler olsa da, bu yeni sistem, sayfanın geri kalanı biraz farklı veya genel olarak daha az alakalı bir konuyla ilgili olsa bile, sorgunuzla özellikle iyi eşleşen tek bir bölüme sahip sayfaların tanımlanmasına yardımcı oluyor ”dedi Google bize .

Başlık etiketleri daha mı önemli? Bu, başlık etiketlerinin veya eşdeğerlerinin artık daha önemli olduğu anlamına mı geliyor? Google bu konuda bana cevap vermedi. Ancak, başlık etiketleri oldukça önemli sinyaller olsa da, bu durumda başlıklar bu yayınlandığında daha önemli olabilir. Yine, Google genellikle belirli sıralama sinyallerinden bahsetmez ve Google, bir sıralama sinyali olarak başlıklar hakkında yorum yapmaz.

Google bize, “belgelerdeki anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini her zaman anladıklarını, ancak genellikle sayfa başlığı gibi şeyler, en iyi genel sayfaları sağlamamıza yardımcı olan çok güçlü sinyallerdi” dedi. Artık Google, “samanlıktaki iğneyi” bulabilir ve Paragraflardaki bilgilere dayanarak en alakalı sonucu ortaya çıkarabilir. Yine, burada hangi spesifik sinyallerin önemli olduğunu söylemek zor.

Öne çıkan snippet’ler. Bunun, Google’ın içeriğinizin bir bölümünü yanıt olarak Google Arama Sonuçlarının en üstünde gösterdiği özellik snippet’lerinden farkı nedir? Google, “sistemleri, herhangi bir web belgesinin geçerliliğini Paragrafları anlayarak belirler. Öte yandan, öne çıkan snippet’ler, genel olarak sorguyla alakalı olduğunu belirlediğimiz bir belgedeki en alakalı bölümü tanımlar. ”

Bu en kullanışlı nerede? Google, “Bu, kişinin aradığı belirli bilgi parçasının o sayfanın ana konusu olması gerekmeyen bir sayfadaki tek bir Paragrafda gizlendiği sorgular için yararlıdır” dedi. .

Birisinin [BERT google aramada nasıl çalışır] aradığını varsayalım, daha önce Google genel olarak alakalı görünen bir dizi sonuç döndürmüş olabilir. Belki Google, Google Arama’ya gelen BERT ile ilgili bir haber döndürürdü. Bu haber hikayesi aslında soruyu doğrudan cevaplamayabilir.

Benzer Yazımız  Seo Araçları hizmeti 2019

Şimdi, hakkında gerçekten geniş bir sayfanız varsa, Google Arama’nın nasıl çalıştığını söyleyelim ve bu geniş sayfada, BERT’nin nasıl çalıştığını açıklayan bir BERT Paragrafı var. Sayfanın geri kalanı son derece alakalı olmasa ve diğer BERT ve Google Arama sayfaları daha alakalı görünse de, Google’ın yeni sistemleri bu biti yakınlaştırabilir ve bu sayfayı daha üst sıralara yerleştirebilir.

Bu yıl daha sonra yayınlanacak. Google, bunun bu yılın ilerleyen saatlerinde kullanıma başlayacağını ve ABD’de daha fazla dil / yerle birlikte İngilizce dillerinde başlayacağını söyledi. Bu, dünya çapında kullanıma sunulduğunda, Google Arama’daki sorguların yaklaşık% 7’sini etkileyecektir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?