trende

SEO Danışmanlık Hizmeti

23.04.2020
768
SEO Danışmanlık Hizmeti

SEO Danışmanı Arama Motoru Optimizasyonu İçin Her Şeydir

Web sitesinin organik trafiği ile alakalı tüm süreci yöneten ve arama motoru optimizasyonu için çalışan kişiye SEO danışmanı denir, iyi bir danışman strateji belirler, müşteri beklentisini analiz eder, hedef kitleyi, web sitesini, pazarlama stratejisini ve müşterinin hedeflerini analiz ederek sitenin görünürlüğü ve ilk sıralara yükselmesini sağlar.

SEO Danışmanının Hizmetleri

Kısacası iyi bir SEO danışmanı arama motoru optimizasyonu için her şey demektir, danışmanın verdiği hizmetler arasında site içi ve site dışı optimizasyon, backlink temizliği ile analizi, rakip ile sosyal medya analizi ve raporlamalar sayılır. SEO danışmanının yaptığı işleri şu şekilde sıralayabiliriz,

 • Kaliteli ve özgün içerik geliştirmek veya üretilmesine destek olmak
 • Web sitelerinin iyileştirilmesi, değiştirilmesi ya da geliştirilmesi konusunda tavsiyelerde bulunmak
 • Kullanılacak anahtar kelimeleri belirlemek
 • Sitenin içeriğini ve yapısını incelemek
 • Reklam kampanyalarına önem vermek ve kampanya oluşturmak
 • Rakip firmaların SEO çalışmalarını takip ederek değerlendirmelerde bulunmak
 • Web analitik araçlarının desteği ile istatistikleri yönetmek

Bu İşin Okulu Yok

İyi bir SEO danışmanı olmak isteyenler için herhangi bir okulu okumuş olma zorunluluğu yoktur, danışmanlık için bilişim kurslarına gidilebilinir ya da online eğitimler alınabilir. Ama çok iyi şekilde bilgisayar kullanmak şarttır bu şekilde herhangi bir SEO firmasında kadrolu ya da freelance olarak çalışmak mümkündür. SEO danışmanı eğitimleri için kurslarda genellikle Google arama motorunun algoritması üzerinde eğitimler verilir alınan sertifika sayesinde iş bulma olasılığı yükselir.

SEO Danışmanına Neden İhtiyaç Vardır

Peki, bir SEO danışmanına neden ihtiyaç duyulur bu sorunun cevabını ise şu şekilde maddelemek mümkün;

 • İşi uzmana yaptırmış olmak için
 • Dijital pazarlama sürecini takip etmek için
 • Onayınız alınmadan web sitenize müdahale edilesini önlemek için
 • Hazır SEO paketleri ile uğraşmamak için
 • İleri düzey ve son SEO tekniklerine hakim olmak ve istikrarlı bir çalışma yürütmek için

Parlayan Bir Yıldız Oldu

Dünyada dolayısı ile buna paralel olarak ülkemizde sektörlerin dijital pazarlama sürecine dahil olması ile birlikte SEO çalışmaları önem kazanmaya başladı ve bununla doğru orantılı olarak elbette SEO danışmanlığı da aynı hızla önemini arttırmaya başladı. Daha 2016 yılında yükselişte olacak meslekler arasında gösterilen SEO danışmanlığı sadece 4 yıllık sürede sektörler ve meslekler arasında adeta parlayan bir yıldız oldu ve halen yükselişi devam ediyor.

Benzer Yazımız  Firma Tanıtım Yazısı

SEO Danışmanlık Hizmeti Uzun Vadeli Bir İştir

SEO tecrübesi olmayan ya da bunun için zaman ayıramayan kişi ya da şirketlerin SEO danışmanlık hizmeti alması doğal bir süreçtir ancak SEO danışmanı tercih edilirken de dikkat edilmesi gereken konular vardır. SEO danışmanlık hizmeti uzun vadeli bir iştir bu yüzden size kısa sürede çok yüksekler vaat ediliyorsa o zaman çalışma planı yaptığını SEO danışmanının size göre olmadığını anlamalısınız. SEO danışmanı bir kuruluş ya da kişisel olarak çalışabilmektedir ancak kişisel çalışan danışmanlar konusunda sıkıntıların yaşanma olasılığı firmalara göre daha fazla öncelikle size bir fatura kesemedikleri için çıkacak herhangi bir problem karşısında muhatap bulma gibi problem ile karşılaşma ihtimaliniz vardır.

En İyiyi İstiyorsanız Bizi Arayın

Deneyimli bir uzman SEO danışmanı ile çalışmak, arama motorlarının değişen algoritmalarından haberdar olmak, yeni trent ve fırsatlar konusunda tavsiye ve öneriler sunulmasını bekliyorsanız ve en iyi SEO uygulamaları ile rekabetçi stratejiler planlıyorsanız o zaman yapmanız gereken https://www.interaktifplus.com.tr ya da info@interaktifplus adreslerimizden bize ulaşmak. Faaliyetlerimizi ve verdiğimiz hizmetleri öğrenmek için 0 533 502 23 09 – 0212 461 75 87 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz, ziyaret etmek istiyorsanız adresimiz Cumhuriyet Mahallesi Çelikhançer Caddesi 39/B kat 1 Bahçelievler/İstanbul.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 satın al

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?