trende

Google İndeks Sayısı Neyi İfade Eder?

18.01.2021
647
Google İndeks Sayısı Neyi İfade Eder?

Google İndeks Sayısı

Google arama platformunda milyonlarca içerik bulunduran siteler yer edinir. Bu sitelerin, daha fazla kitleye ulaşabilmesi için belli başlı kalite standartlarını bulundurması gerekir. Bu standartlar Google İndex ile birlikte daha net bir şekilde ortaya çıkar. Google index, Google uyumlu içerikler bulunduran siteler için kullanılır.

Google İndex Ne Anlama Gelir?

Google kendi veri tabanında belli başlı siteleri bulundurur. Bu siteler gerçek kişiler tarafından oluşturulmuş, kaliteli sitelerdir. Google üzerinde web sitesi bulundurulabilmesi için otomatik tarama yapılır ve ardından site Google’a alınır. Burada en önemli durum özgünlüktür. Özgünlükten geçildikten sonra anahtar kelimeler de dikkate alınarak arama motorunda sıralama oluşur. Google arama motorunda yer alması için aynı zamanda Google index sayısı almanız anlamına da gelmektedir. Link şeklinde bulunan siteler, Google arama motorunda bulunuyorsa burada sitenizin indeks aldığı anlamına gelir.

Google İndex Sayısı Önemli Mi?

Google index sayısı oldukça önemlidir. Burada herhangi bir web sitesinin sahibi sitesi için arama motorlarında gözükmesi adına emek harcar. Gerekli anahtar kelimeler ile arama motorunda görülebilmesi için Google index  alması gerekir. Bu indeks alınmamışsa Google üzerinde bir arama yapıldığı takdirde siteniz görünmez. Bu durumda site yöneticisi için olumsuz bir durumdur. Google index, Google tabanından sitenin görünmesi ve arama sonuçlarında da ilk sıralarda çıkması için önemlidir. İçerikte özgün olmayan herhangi bir durum olduğu takdirde indeks kaybolur ya da silinir. Bu sebeple özgünlük Google için en önemli durumdur.

İndeksleme Kavramı Nedir?

Google indexleme kavramı, Google veri tabanında içeriklerin bulunmasıdır. Google indeks sayısı almış bir site linki, arama motorlarında ilk sıralara yükselmesi kolaydır. Google inteks almayan bir sayfa, arama motorları ve kesinlikle görülmez. Bu yüzden arama motorlarında, web sitenizin görünmesi için indeksleme önemli bir yer tutar. Henüz yeni açmış olduğunuz bir web sitesi içinde bu kavram yine gereklidir. Fakat içeriklerin kopya olmaması Google indeksin önemli bir şartıdır. En ufak bir kopya ya da buna benzer durum olduğu takdirde, indexleme kavramı siteniz için gerçekleşmez.

Benzer Yazımız  SEO Danışmanlık Ücretleri

Özgün İçeriğin Önemi

Arama motorlarında milyonlarca internet sitesi bulunur. Herhangi bir anahtar kelime yazıldığı takdirde buna benzer içerikler sıralanmaktadır. Bu sıralamada kendi web sitenizin de bulunmasını istiyorsanız burada özgün içeriğin önemi devreye girmektedir. Özgün içerik olduğu takdirde Google indeks sayısı, sizin siteniz için de geçerli olur, Google indeks, Google veri tabanında bulunan diğer siteler gibi sizin sitenizi de ilk sıralara yerleştirir. Fakat burada ilk bakılan durum özgünlük olduğu için bu kalitede içerikler bulunmalıdır. Aksi takdirde özgün olmayan içerik arama motorunda da yer almaz.

Google İndeks Sayısı Nasıl Alınır?

Google indeks sayısı ile arama motorunda sitenizin sıralanması için yüksek kaliteye sahip içerik oluşturulmalıdır. Burada kaliteli içerik ile birlikte benzersiz ve SEO tabanlı içerikler de önemlidir. Bu tarz bir kalitede yazılan içerik Google index seviyesindedir. Böylelikle Google arama motorunda ya da diğer arama motorlarında siteniz rahat bir şekilde ilk sıralarda görülür. Ancak bu şekilde olmayan içerikler benzerlik özelliği taşıdığı için daha alt sıralara geçer. Bunun için anahtar kelime ve içerik özgünlüğüne dikkat edilmesi gerekir. İnternaktifPLUS SEO hizmeti ile Google ile aranızı düzeltin!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?