trende

İstanbul SEO Ajansı

06.11.2021
706
İstanbul SEO Ajansı

Google günümüzde en çok tercih edilen arama motorudur. Bu arama motoru içerisinde çıkan arama sonuçlarında ilk sayfalarda ve üst sıralarda bulunmanız web siteniz için büyük başarı sağlar. Yapılan araştırmalara göre arama motorlarında gerçekleştirilen aramalarda kullanıcılar en fazla 3.sayfaya kadar ilerler. 3. Sayfanın ardında kalan sayfalar hem Google hem de ziyaretçi tarafından uyumsuz sonuçlar olarak düşünülür. İstanbul SEO Ajansı olan ajansımızla sizleri arka sıralardan kurtararak ziyaretçilerinizle buluşturuyoruz.

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltılmış kelimedir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonudur. Yani web sayfanızın arama motoru ile optimize edilerek, arama motorunun web sayfanızın amacını ve içeriklerini anlaması işlemidir.

SEO İle Neler Elde Edebilirsiniz?

SEO çalışması ile elde edebileceğiniz durumları parçalara ayırarak inceleyebiliriz. Bu durumların tamamı İstanbul SEO şirketleri tarafından sağlanan çalışmalar sonucunda elde edilebilir.

 • Trafik kalitesi: Öncelikle site trafiği nedir; sizi ziyaret eden ziyaretçiler. Eğer web siteniz iyi bir şekilde optimize edilmezse, arama motoru web sitenizde hangi içeriklerin bulunduğu konusunda emin olamaz. Eğer bir pazarlama şirketiyseniz ziyaretçilerinizin pazarlama ihtiyacı olan kişiler olması gerekir. Bu sizin kaliteli trafiğinizdir. Ama SEO olmazsa Google sizi bir Pazar şirketi olarak görebilir ve Pazar aramalarında web sayfanızı sunabilir.
 • Trafik miktarı: Trafik miktarınızı etkileyen en önemli faktör arama sonuçlarındaki sıralamanızdır. Sıralamanız ne kadar geri olursa ziyaretçileriniz sizi o kadar bulamaz.
 • Organik sonuçlar: Reklam uygulaması gerçekleştirmeniz durumunda site trafiğiniz artar ancak bu trafik için bir ücret ödemeniz gerekir. SEO ile organik sonuçlar elde ederek ziyaretçileriniz için para ödemek zorunda kalmazsınız.

İstanbul SEO Ajansı; SEO Nasıl Çalışır?

Bütün arama motorları web sitelerden bilgi toplayan botlara sahiptir. Bu botlar web siteler oluştuktan sonra siteleri ziyaret eder ve içeriklerini tarar. İçeriklerde özellikle anahtar kelime olarak belirtilmiş kelimeleri hafızasında web site ile eşleştirir. Bir ziyaretçi arama gerçekleştirdiğinde arama motoru hafızasında olan kelimelerle bu aramayı karşılaştırır ve ziyaretçinin önüne sonuçları sıralar.

SEO ile gerçekleştirilen anahtar kelime ve içeriklerin düzenlenmesi ile web sitenizin hangi bilgileri ve anahtar kelimeleri içerdiği arama motoru botlarına doğru bir şekilde tanıtılır. İstanbul SEO yapan yerler ile anlaşarak kısa zaman içerisinde web siteniz için optimizasyon yapabilirsiniz.

Benzer Yazımız  White Hat Seo Nedir?

SEO Neden Önemlidir?

İnternet içerisinde aynı bilgiye sahip birçok web site bulunuyor. Bu web sitelerin birbirinden ayrılması ve hangisinin daha kaliteli bilgilere sahip olduğunun anlaşılması gerekiyor. Arama motoru da bu ayırmayı yaparken siteleri gezerek belirli kriterlere göre puan veriyor.

SEO çalışmalarında arama motoru tarafından istenen ve kaliteli olarak kabul edilen bütün işlemler gerçekleştiriliyor. Böylece sitenizin benzeri sitelerden ayrılarak kaliteli olarak sayılması sağlanıyor.

Sitemin SEO İşlemleri İçin Mutlaka Bir Uzmandan Yardım Almalı Mıyım ?

Siteniz için SEO işlemlerini bir uzman olmadan kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bütün detay ve incelikler için vakit ayırarak tecrübe kazanmanız ve öğrenmeniz gerekir. Sizi tüm bu dertlerden kurtararak İstanbul SEO firmaları ile anlaşarak vaktinizi firmanız için daha önemli şeylere ayırabilirsiniz.

EO Hizmeti Aldığımda Bu Düzenleme Sadece 1 Kere Mi Gerçekleştirilir ?

Hayır, çalışmalarımız belirli bir süre için imzalanan sözleşme süresi boyunca tekrar ve takip edilir. Sözleşmelerimiz 1, 3, 6 ve 12 aylık olacak şekilde düzenleniyor.

Daha Önceden Bir SEO Hizmeti Aldım Yeniden Almam Gerekiyor Mu ?

Tekrar SEO hizmeti alarak web sitenizin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. Yeni SEO hizmetinizi firmamızdan almak istemeniz durumunda önceki hizmetiniz hakkında bilgi vermeniz yeterlidir.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santralskypewhatsapp
canlı destekmail2telegram buton

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?