trende

Google News Nedir, Ne İşe Yarar?

17.01.2021
744
Google News Nedir, Ne İşe Yarar?

Google News Kaydı Nedir?

Google News, 7/24 güncel haberleri bulunduran bir servistir. Gelişen internet dünyası ile birlikte dijital gazeteciliğin yanında, internet haberciliğinin de Google ile birlikte gelişim göstermesi ortaya çıkmıştır. Bu gelişim Google News’in tüm dünyadaki haberleri güncel bir şekilde yayınlanmasıyla sağlanmaktadır.

Google News

Google News, yalnızca haber değil blog yazılarını da bünyesinde barındırmaktadır. Google News başlığı altında kendinize ait bir siteniz var ise bu site Seo ile çalışılmış bir yapıdadır. Herhangi bir sitenin, Google sıralamasında önem kazanması için Seo ile belli başlı harcamaları yapılır.

Fakat Google News içerisinde bulunan bir site varsa bu site için Seo ile herhangi bir harcamaya gerek kalmaz. Direkt olarak okuyucuya içerikleriniz ulaşır. Google haberler, bu konuda oldukça önemli bir yerde bulunur.

Google News Ne İşe Yarar?

Google News, kitlenin haber sitelerine daha hızlı bir şekilde ulaşmaları için önemli bir etken bulundurur. Tüm dünyada gerçekleşen güncel olaylar, Google haberler sayesinde kitlelere ulaşır. Böylelikle Google News’e kaydolanlar, diğer sitelere göre daha öncelik olarak okunur. Aynı zamanda site üzerinde bulunan diğer siteler, en çok okunanlar bölümünde yer aldığında, içeriklerde ön planda olur.

Google haberler ile birlikte çalışıldığı takdirde, siteler bir marka olarak yer edinir. Sitenin otoriterliği, bu konuda artarken diğer sitelere oranla daha çok tercih edilmiş olunur. Google News rekabet ortamı bulunan haber siteleri için  kendi bünyesinde bulunan haber sitelerini daha ön plana çıkarmaktadır. Böylelikle tıklanma da bu haber siteleri üzerinde olur.

Google News Nasıl Kullanılır?

Google News kullanılabilmesi için kullanıcıların buraya kayıt olma şartı bulunur. Kayıt olunduktan sonra site üzerinden birçok internet sitesi oluşturulur ve aynı zamanda rahatlıkla haberlerden haberdar olunur. Google yalnızca gerçek siteleri bulundurmaktadır. Yani burada bot siteler yer almaz. Bu konuda oldukça güvenilirdir. Google news ile çalışan siteler güvenilir siteler olduğu için kişilerinde daha çok ilgisini çeler. Google News’e kayıt olmak için belli başlı bazı çalışmalar bulunmaktadır.

Burada hangi konuda yayın ya da içerik bulundurulacağına göre içerikler oldukça özgün ve Google kalitesinde olmalıdır. Aynı zamanda siteniz için logo seçimi de gereklidir.  Yayınlama ve inceleme aşamasında değerlendirmeye alındıktan sonra burada tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş olur. Olumlu bir geri dönüş olduğu takdirde sizin de içerikleriniz News’te yayınlanacaktır. İçeriklerinizin Google News’de yayınlanmasının ardından seo açısından web sitenizin indekslenerek güncellenmesi de mümkün olur.

Benzer Yazımız  Seo Araçları hizmeti 2019

Google News’te Yer Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Herhangi bir haber sitenizin Google News’te yer alması için belli başlı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler haber sitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun için yeni haber sitesi oluşturulduğunda bu site direkt olarak Google listede yer alamaz. Burada sitenin biraz kendi içerisinde oturması beklenmelidir. Yeni bir web siteniz için direkt olarak reklamda alınması tercih edilmemektedir. İlk olarak ziyaretçi artışı gözlenmelidir.

Ziyaretçi sayısında artış gözlendiği takdirde, reklam alınmaya başlanabilir. İçerik girişi için içeriklerin güncel ve özgün olması önemlidir. Google üzerinde bir içerik yayınlanacaksa bunun kopya olmaması da önemli bir şarttır. Google kopya içerik bulunduran içerikleri asla kabul etmez.

Google News İçerik Yazarlığı

Google News içerik yazarlığı konusunda oldukça hassastır. Burada online bir şekilde içerik yazarlığı yapılacaksa, bunun gerçek bir yazar tarafından oluşturulması gerekir. Aynı zamanda haber sitesinde içerik yazan yazarların, iletişim bilgilerinin Google tarafına güven verilmesi de önemlidir. İnternaktifPLUS yazarları, Google News kalitesinde yazılar çıkarmaktadır. Özgünlük, kalite ve kopya içerikler olmadan, tarafsız bir şekilde içerikler için hemen iletişime geçin.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?