trende

instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ?

26.11.2020
648
instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ?

İnstagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Bir sosyal medya uygulaması olan Instagram oldukça fazla kullanılır. Instagram üzerinden para kazanılması ya da hobi olarak kullanılması mümkündür. Instagram kendi içerisinde birçok özelliği bulundurur. Bu özellikler arasından birisi de mavi tik özelliğidir. Yani hesabın onaylanması anlamına gelir.

Instagram Mavi Tik Nedir ?

instagram mavi tik, Instagram kullanıcılarının bu uygulama ile birlikte para kazanmaya başlaması ve devamında kazançlarına göre hesabın onaylanması anlamına gelir. Yani Instagram üzerinden para kazanan bir kullanıcı için Instagram hesabının onaylanmasını bekler. Hesap onaylandığı takdirde kullanıcı ismin yanında mavi bir baloncuk içerisinde beyaz bir tik belirir. Bu kullanıcının onaylanmış bir hesabının olduğunu gösterir.

Instagram Üzerinden Mavi Tik Kimler İçin Yer Alır ?

Instagram da yer alan bir özellik olarak bulunan mavi tik, onaylanmış hesap anlamına gelir. Herhangi bir kullanıcının yanında yer alan mavi tik hesabın onaylandığını gösterir. Ve bu onaylanmanın Instagram tarafından yapıldığı anlamına gelir. Kişi mavi tik ile birlikte Instagram üzerinden reklam yapmaya başladığı takdirde para kazanmaya da başlar. Bu sebeple Instagram kişiye para ödemeye başladığı takdirde hesabın gerçek bir kişiye ait olduğunu belirtmesi gerekir. Bu da mavi tik ile gerçekleşir. Yani herhangi bir kişinin Instagram üzerinden para kazanması mümkün değildir. Instagram ilk olarak;

  • Kişiyi onaylayıp,
  • Ardından hesabına yaptığı reklamlar,
  • Gönderi,
  • Hikâye,

Ve diğer özellikleri kullanarak bir para ödemesi yapılır.

Mavi Tik Güvenilir Midir ?

instagram da mavi tik, kişilerin onaylanmış ve gerçek kişiler olduğunu gösterir. Bu sebeple mavi tikin Instagram tarafından o kişiye verilmesi hesabın gerçek bir kişiye ait olduğunu ve güvenilir bir hesap olduğunu gösterir. Bu hesap üzerinden yapılan reklamlardan kişilere para kazandırır. Ve bu para Instagram tarafından kişiye aktarılır. Genel olarak ünlü kişiler, tanınmış kişiler ya da belli başlı bir firmanın hesabında mavi tik yer alır.

Mavi Tik İçin Ne Kadar Takipçi Olması Gerekir ?

İnstagram da mavi tik için belli başlı bir takipçi sayısına gerek yoktur. Kişiler 10.000 takipçi ile de mavi tik alabilir. 1.000.000 takipçi ile de mavi tik alabilir. Bu durum kişinin Instagram üzerinden para kazanmaya başlaması ve İnstagram’ın bu hesabı onaylaması ile gerçekleşir.

Benzer Yazımız  Dijital Pr Ajansı İle Pr Çalışması

Mavi Tik Nasıl Alınmaktadır ?

Mavi tik, Instagram üzerinden belirli bir takipçi sayısını ulaşıldıktan sonra Instagram yöneticileri ile iletişime geçilerek alınmaktadır. Burada Instagram kişilerinin gerçek bir kişi olduğuna dair onay alındığı takdirde belirli bir süre sonra hesapta kullanıcı adına mavi tik verilir. Aynı zamanda Instagram üzerinden bir kişi ya da bir firmaya mavi tik verilecekse burada hesabın;

  • Takipçi sayısı
  • Beğeni sayısı
  • Yorumları

Ve İnstagram üzerindeki diğer özelliklerin İnstagram sayfa doğrulama için gerçek ve tüzel kişiler olması gerekir.

Instagram’ın Onayı İçin Ne Gerekir ?

Instagram onayı yani diğer bilinen ismiyle mavi tik, Instagram yetkilileri tarafından kullanıcılara verilen bir durumdur. Instagram ile mail üzerinden iletişime geçilip hesabın gerçek bir kişiye ait olduğu anlaşıldığı takdirde Instagram hesabın onaylanmasını öngörür.

Ancak bunun için belirli bir süre oluşması gerekir. Mavi tik yalnızca Instagram üzerinden değil diğer sosyal medya uygulamaları tarafından da verilebilir. 10.000 üzerinde takipçisi olan kişiler için mavi tik verilir. Fakat bunun altında olan kişiler için mavi tik özelliği yer almaz. Aynı zamanda hesapların beğeni ve yorum sayıları, yorum durumlarının da gerçek olması gerekir. İnstagram sayfa doğrulama, kişinin mavi tik rozetini alması için büyük bir etken olarak bulunur.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 telegram buton
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?