trende

Kurumsal SEO Danışmanlığı

04.11.2021
2.356
Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı; KOBİ olarak adlandırılan küçük ve orta ölçekli işletmeler sektörde rekabet şansını artırabilmek için tüm araçları kullanmak zorundadır. Kaynağı ve iş gücü az olan KOBİ’ler rekabet ortamında hem rakipleri hangi büyük şirketler karşısında öne çıkmayı hedefler.

Son dönemde elektronik ticaretin artması ile küçük ya da büyük işletmelerin hemen hepsi internette varlık oluşturma gayreti içerisindedir. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak ve müşteri portföyünü geliştirmek isteyen işletmeler bunun için SEO hizmetlerinden yararlanır. Bu noktada öne çıkan kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleridir.

Pazarlama Stratejisini Güçlendirir

Arama motoru optimizasyonu küçük işletmelerde internet üzerindeki pazarlama stratejisini güçlendirir. KOBİ’lerin çevrimiçi trafiğini artırmasının yanı sıra aynı zamanda ciddi oranlarda gelir elde etmeye yardımcı olur.

İşletme hedefini yakalayabilmek adına optimizasyon sıkıntılarının aşılması konusunda bir strateji belirleyen danışmanları ayrıca profesyonel tavsiyelerde verir. SEO Danışmanlığı seo uzmanı arama motorlarında işletmenin üst sıralarda çıkabilmesi için nasıl optimize edilmesi gerektiğini bilen ve alanında bilgi sahibi insandır.

Danışmanlar KOBİ’lerde;

 • Sayfa içi optimizasyon danışmanı
 • Sayfa dışı optimizasyon danışmanlığı
 • Yerel SEO danışmanlığı olmak üzere üç farklı SEO alanını inceler.

Sayfa İçi Optimizasyon

Arama motoru optimizasyonunda en kolay olan sayfa içi optimizasyondur. Web sitesini arama motoru için geliştirmek üzere doğrudan yönetilir. Sayfa içi optimizasyonda eksiksiz olmak için bilgisayarın oluşturduğu içerik ya da başlık kullanmaz.

SEO danışmanları bunun yerine doğru ve yaratıcı içerik ve başlık oluşturur.

 • Html etiketleri
 • Anahtar kelime araştırması
 • İçerik optimizasyonu sayfa içi optimizasyon danışmanı tarafından sağlanır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı; Sayfa Dışı Optimizasyon

SEO’nun zor bulunan kısmı sayfa dışı optimizasyondur. Web sitesini güvenilirlik kazandırmak için internet ile ağ kurmak gerekir sayfa dışın arama motoru optimizasyonuna altını çizmek ve kontrol etmek çok daha zordur.

Firma Seo danışmanı, işletmelerin site dışında itibarını kontrol altına alabilir, geri bağlantı durumunu test eder, web sitesi için bilgi toplayabilmek adına marka ile ilgili yorumları izler.

Kurumsal SEO Danışmanlığı; Yerel SEO Danışmanlığı

Yerel SEO danışmanlığı özellikle küçük işletmeler adına oldukça değerlidir. Şirket Seo danışmanı uyguladığı yerel Seo ile web sitesini geliştirir.

Benzer Yazımız  Google’da Üst Sıralara Çıkma Ücreti

Ayrıca trafiğe arttırabilmek adına Google My Business kurulumu ile ek site değişiklikleri yaparak küçük işletmelere rehberlik eder. Holding Seo danışmanı ya da küçük şirketler için danışmanlık yapan uzmanların KOBİ‘lere katkılarını şu şekilde sıralamak mümkün;

 • Geri bildirim ve öneriler toplar
 • Rakipler hakkında bilgi edinir
 • Markayı güçlendirir
 • İş hedefine ulaşmayı sağlar
 • Gelir hareketliliği ne katkı sunar
 • Müşterileri ile bağlantı kurar
 • Mobil kullanıcıları ile bağlantı kurar.

Kurumsal SEO Hakkında Sorular

Kurumsal Seo hizmetleri nelerdir ?

Kurumsal Seo hizmeti, site içi Seo hizmeti ve site dışı hizmeti olmak üzere iki farklı teknik hizmeti kapsar. Kurumsal arama motoru optimizasyonunda istatistik çalışmalar yapılır markanın ve web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkması sağlanır.

Kurumsal Seo ile marka değeri nasıl artar ?

Teknik anlamda rakiplerin tüm sayfa içerikleri kontrol edilir ve buna göre markanın içerik ve görsel kalitesi belirlenir. Yapılan bu çalışma sayesinde web sitesi çok daha nitelikli ve profesyonel bir hale gelir. Bu durum marka değerini zirveye çıkartmakta kalmaz aynı zamanda prestij kazanmaya yardımcı olur.

Kurumsal Seo hizmeti etkisini hemen gösterir mi ?

interaktif Plus Kurumsal Seo hizmetleri sanıldığı gibi kısa sürede başarı elde eden bir çalışma değildir. Uzun bir mesainin ardından yapılan arama motoru optimizasyonu ile başarı elde etmek mümkündür. Markaların internette çok daha iyi seviyeye gelmesi ve saygınlığının artması için kısa sürede başarı beklemek yanlış olur.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santralskypewhatsapp
canlı destekmail2telegram buton

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?