trende

Meta Title Ne Demek

24.02.2020
1.659
Meta Title Ne Demek
Meta TitleNe Demek

Meta TitleNe Demek

Meta title HTML elementine verilen isimdir. Kullanıcı, SEO ve sosyal paylaşım bağlamında önemlidirler. Arama motoruna açıklama yapmanızı sağlar. Title sitenin başlığına verilen isimdir.

Sayfa başlığının belirlenmesinde title kullanılırken, head etiketi ile birlikte HTML kodları kullanılmaktadır. Drupal, Opencart, Joomla, WordPress ve buna benzer içerik yöntem sistemlerinde açıklama için yazının başlık kısmını doldurmak çoğu zaman yeterli olur.

Başlığın ihmal edilmeden, kurallarına uygun ve düzgün bir şekilde hazırlanması büyük önem taşımaktadır. Farklı sayfalar için orijinal başlıkların kullanılması gerekir.

Meta Title Arama Sonuçlarında Nasıl Görünür

Meta Title Arama Sonuçlarında Nasıl Görünür

Meta title arama sonuçlarında görünmesi nedeni ile önem taşır. Kullanıcılar ne zaman arama motorunu kullanarak bir şey aratsalar, arama sonuçları karşılarına çıktığı zaman önce sayfa başlığı görüntülenir. Başlık koyu mavi renklidir.

Daha önceden arama tarayıcısı ile ziyaret edilmiş bir başlık varsa bu başlıkların rengi hafif pembeye döner. Genel olarak arama motorları için ideal başlık uzunluğu 50 ile 60 karakter arasında yer alır.

Meta title hazırlarken etkin bir şekilde sitenizi temsil eden bir başlık kullanmanız önemlidir. Site içinde kullandığınız anahtar kelimenin başlık içinde geçtiğinden emin olur.

Her bir sayfa için farklı ve özgün başlık bulunmalıdır. Başlıkların fazla uzun olmasının size olumlu bir getirisi olmaz. Aksine kısa başlıklar daha iyidir. Uzun başlıkların bir kısmı görüntülenir ve kullanıcılar ne demek istediğinizi tam olarak göremezler.

Meta Title Belirlerken Kaçınılması Gerekenler Nelerdir

Meta Title Belirlerken Kaçınılması Gerekenler Nelerdir

Meta title belirlerken kaçınılması gerekenlerin başında sayfa içeriği ile uyumsuz olan bir başlık seçilmesi gelir. Diyelim ki araç lastiği satan bir site için başlık belirlemeniz gerekiyor.

Başlıkta kozmetik ürünleri ilgili bir başlık olması ne kadar doğru olur? Bunun yerine lastik ile ilgili, ürününüzün satışını artırmaya, reklamını yapmaya yönelik net ve yalın bir mesaj verilmesi yerinde olur.

 Başlıksız ve isimsiz gibi varsayılan değeri değiştirmeden başlık kullanmaktan kaçının. Sitenizde birden fazla lastik satışı yapıyorsunuz diyelim. Her lastik için aynı başlığı kullanmanız önerilmez.

Benzer Yazımız  İçerik Pazarlaması

Farklı başlıklar girin. Başlıklarınızın fazla uzun olmamasına özen gösterin. Kısa ve öz başlıklar her zaman tercih edilir. Başlıklarınızı gereksiz anahtar kelime ile doldurmayın. Yalnızca 2 ya da en fazla 3 tane anahtar kelimenin kullanılması fazlasıyla yeterli olur.

Meta Etiketi ve Meta Açıklaması

Meta Etiketi ve Meta Açıklaması

Meta etiketi arama motorlarına site ile ilgili bilgi sağlayan elementlerdir. Her türden kullanıcı ve arama motoruna göre özel meta title kullanılabilir.

Meta etiketleri HTML kodları içinde yer alan parçalardır. Farklı çeşitleri bulunmaktadır. Meta açıklaması bu çeşitlerden bir tanesidir. Sayfa başlığı için nasıl bir iki kelime kullanılması öneriliyorsa bu kısım için ideal olarak 160 kelime kullanılması önerilmektedir.

Google algoritması ile açıklamanın doğrudan bir ilgilisi olmasa bile bu açıklamalar sayesinde sitenize gelen kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırabilirsiniz. Meta açıklaması hem kullanıcıya güven sağlar hem de bilgi verir.

Meta Robots

Meta Robots

Meta robots metanın diğer parçalarından bir tanesidir. Hem indexleme hem de crawlama özelliği bulunmaktadır. Meta title gibi bütün arama motorlarında geçerli olan bir özelliktir.

Arama yapan kişinin arama sonuçları içinde kendi dilinde olmayan bir sayfaya denk geldiğini düşünelim. Google çevirisi için kişinin karşına bir link çıkması gerekir. İşte konulan bu link meta tag sayesinde olur.

Bu ürünlerinin kullanımının sene 1995’lere kadar dayandığı bilinmektedir. Her biri için özel bir format bulunur. Çoğu kullanıcılar tarafından görülmese de sayfanın özelliklerine önemli etkileri vardır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?