trende

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır

26.02.2020
623
SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır
SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları, günümüzde internet kullanımının giderek yaygınlaşması ve geniş kitlelere ulaşmasının ardından bireysel markalar ve küçük ya da büyük ölçekli firmalar açısından ciddi önem teşkil eden bir konu haline gelmiştir.

Zira bu markalar açısından faaliyette bulunan iş sektörü hangisi olursa olsun, internet platformunda yaşanan rekabette geride kalmamak hayati öneme sahiptir.

Dolayısıyla rakiplerinden geride kalmamak ve hedef kitlesine kolaylıkla ulaşarak ürün veya hizmet satışından ciddi gelirler elde etmek isteyen tüm firmaların SEO çalışmalarına özen göstermesi ve bu alanda profesyonel hizmet veren kişi veya şirketlerden destek alması gerekmektedir.

Temel itibarıyla SEO çalışmaları yani arama motoru optimizasyonu (search engine optimization) sahip olduğunuz web sitenize daha fazla organik trafik kazandırmak ve böylelikle internet platformunda ziyaretçilerinizle daha fazla etkileşim sağlamak adına tasarlanmaktadır.

Bu kapsamda Interaktif Plus firması olarak sahip olduğumuz alanında tecrübeli ve uzman dijital pazarlamacılar ile birlikte müşterilerimizin web sitelerine özel hizmetlerimiz en güncel SEO kriterlerine uygun olmakla birlikte uzun vadede sonuç veren çalışmaları kapsamaktadır.

 
SEO Çalışmaları Nelerdir

SEO Çalışmaları Nelerdir

Güncel SEO çalışmaları esas itibarıyla iki farklı alana tekabül etmektedir. Bunlar site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları olarak iki gruba ayrılmaktadır.

Genel görünümüne bakıldığında SEO çalışmalarının kapsamı şu unsurlardan oluşmaktadır:

 • SEO hizmeti için site analizi yapmak ve maliyet belirlemek
 • En güncel SEO tekniklerini uygulayarak ayarlar ve optimizasyonlar yapmak
 • Rakip analizi ve yol haritası belirlemek
 • Karşılaşılan problemlerin çözümü

Tüm bu faaliyetlerin yanında İnteraktif Plus firması olarak müşterilerimiz için uyguladığımız en güncel SEO çalışmalarından şu şekilde bahsetmek mümkün olmaktadır:

 • Web sitesinin alt yapı ve tasarımının kusursuz bir şekilde oluşturulması
 • Tema, başlık ve sayfaların müşteri açısından en optimum düzeye getirilmesi
 • Site URL yapısının doğru bir hale getirilmesi
 • Hedef odaklı, özgün ve kaliteli içeriklerin oluşturulması
 • Görsellerin boyutlarının SEO uyumlu hale getirilmesi
 • Sitenin mobil platformlara uyumlu hale getirilmesi
 • SEO açısından kriterlere uygun domain (alan adı) oluşturulması
 • Sitede kullanılan anahtar kelime yoğunluğu ve semantik SEO kurallarına uygun çalışmaların yapılması

 
Profesyonel SEO Hizmetleri

Profesyonel SEO Hizmetleri

Web siteleri için profesyonel SEO hizmetleri, firmamızın bünyesinde çalışmaya devam eden uzman ekibimiz tarafından yerine getirilmektedir. Alanında tecrübeli ekibimiz geçmişten günümüze sorumluluk aldığı tüm işlerde müşteri memnuniyeti ile sonuçlanan başarılı işlere imza atmıştır.

Bu noktada sitenizin SEO uyumlu hale getirilmesi ve Google kriterlerine göre düzenlenmesi açısından şu sorunların ortadan kaldırılmasında profesyonel hizmet vermekteyiz:

 • Sitenizin kötü indeksleme problemlerinin çözülmesi
 • Uygun olmayan yönlendirme yöntemleri
 • Köprü sayfalarının tespit edilmesi ve kaldırılması

Tüm bu hizmetler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için https://www.interaktifplus.com.tr/category/blog bağlantı adresine sahip internet sitemizi ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Çalışmalarında Özgünlüğün Önemi

% 100 özgün içeriklerin üretilmesi gereken SEO çalışmaları, kopya metinlerden oluşturulmamalıdır. Bunun nedeni Google gibi arama motorlarının kopya metinlere karşı aldığı önemlerden kaynaklanır. Özellikle içeriklerinizin diğer web sitelerde önceden paylaşılmış olması, sitenizin arama motoru optimize engeline takılmasına neden olacaktır. Her markanın ve web sitenin doğal yansıtılması aynı zamanda SEO ile organik içeriklerden üretilmesi şartı bulunmaktadır. Bu detaylar, sitenizin hem arama motoru optimizasyonuna uygun çalışmasını hem de hedef kitle tarafından sıkıcı bulunmamasını sağlayacaktır.

Özgün İçerik Üretimi Kriterleri Nelerdir?

Özgün içerik kriterleri öncelikle anahtar kelimelerin organik bir şekilde kullanılarak, hedef kitleye hitap etmesine yönelik olmalıdır. Yazar, editör ve SEO uzmanı ile birlikte yürütülmekte olan bu çalışma profesyonel bir şekilde;

 • Anahtar kelime analizi yapılarak
 • Orijinal ve yaratıcı fikirler bulunarak
 • % 100 Özgün içerik üretilerek
 • Analiz ve raporlama sonuçlarına göre değerlendirilerek
 • Firma, Şirket ve Markaya özgü yazılarak

İşleme alınmalı, SEO uzmanları profesyonel kişiler tarafından üretilerek hedef kitleye hitap etmelidir.

Profesyonel Özgün İçerik Üreticisi İnteraktifplus

SEO çalışmaları üzerine profesyonel çalışmalar ortaya koymakta olan uzmanlar, arama motoru optimizasyonunun kriterlerine uygun şekilde web site ve sosyal medya yöntemi yapacaktır. Hedef kitleniz üzerine yapılmakta olan bu çalışmalar, yaratıcı, orijinal fikirlerden üretilerek, sayfanızı farklı kılmaya yöneliktir. Web siteniz güncel tutularak, kapsamlı bir çalışma üzerine sağlam bir temele sahip olacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?