trende

SEO Teknikleri İle Başarıya Ulaşma

26.01.2020
1.081
SEO Teknikleri İle Başarıya Ulaşma
SEO Teknikleri İle Başarıya Ulaşma

SEO Teknikleri İle Başarıya Ulaşma

Günümüzde hızla gelişen piyasa koşulları, internete de etki etmiştir. Birçok e-ticaret sitesi ürünlerini dijital dünyada pazarlamak istemektedir. E-ticaret dışında içerik üreten web site sahipleri Adsense olarak nitelendirilen Google reklamlarını sitelerinde yayınlayarak para kazanmak istemektedir. Bu yüzden rekabet koşulları artmakta, arama motorlarında üst sıraya çıkma yarışı bulunmaktadır.

SEO Tekniklerine Örnekler

SEO Tekniklerine Örnekler

Anahtar kelime, sizin için en önemli olan konudur. Anahtar kelimenizin domain içerisinde yer alması sizi rakiplerinizden öne geçirmektedir. Kısa ve akılda kalıcı jenerik domainler kullanmak kalıcılık açısından önemlidir. Ayrıca anahtar kelimelerle tam eşleşen domainlerin seçilmemesine özen gösterilmelidir. Diğer SEO tekniği ise hosting seçimidir. Bunun için birçok firma mevcuttur.

Google, arama motorlarında hıza önem vermektedir ve bu yüzden yavaş sayfa açımı yapan sitelerden çok çabuk çıkış sağlamaktadır. Hosting seçimi yapılırken aylık trafik, ziyaretçi sayısı ve disk boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer atlanılmaması gereken konu ise markalaşmadır. Örneğin satın alınacak bir ürünü Google’a ürünün bulunacağı siteleri yazıyorsa, o siteler markalaşmıştır. Başka teknik ise, sitelerin iç optimizasyonudur. Kullanmış olduğunuz url yapısı temiz ve sade olmalıdır.

SEO Firmaları

SEO Firmaları

İnternetin hızının ve gelişmelerinin artmasından dolayı birçok firma türemiştir. SEO şirketleri de bunlardandır. Örnek şirket olarak https://www.interaktifplus.com.tr/ sitesini ziyaret ederek fikir edinmeniz mümkündür. Birçok farklı alanda hizmet yürüten bu şirketler, bireysel SEO çalışanları ve kurumsal SEO firmaları olarak ayrılabilmektedir.

Bireysel olarak yürütülen SEO çalışmalarında, profesyonelliğin olmaması sizi zor duruma sokabilmektedir. Yasal bağlayıcılıkların olmaması gibi durum sebebiyle riskli olabilmektedir. Kurumsal SEO çalışmaları, daha güvenilir nitelik taşımaktadır. SEO firmalarında şunlar önemlidir:

 • Başarısı ispatlanmış SEO çalışmaları
 • Analiz, araştırma ve rapor kalitesi
 • Müşteriler ile güçlü iletişim
 • Müşteri hizmetleri
 • Firma hakkında görüşler
En Önemli SEO Kuralları

En Önemli SEO Kuralları

SEO kuralları, başarılı olmak için dikkat edilmesi gerekilen konudur. Bu kurallar şu şekilde sıralanabilir:

 • Anahtar kelime: Arama motorlarının sitenizi tanımasını sağlar.
 • Başlık: Sitenizin tarayıcı sekmesinde görülecek arama motoru sonuçlarını etkiler. Kullanıcılar için dikkat çekici ilk unsur özelliğini taşır. Başlık içerikle alakalı olmalı ve anahtar kelimeyi en az bir kere içermelidir. Başlık en fazla 60 karakter olmalı ve anahtar kelimeyle başlamalıdır.
 • Açıklama: Sayfadaki konunun anlatılacağı kısım olup yazılan içeriği aktarmalıdır. Açıklama anahtar kelimeyi içermeli, anahtar kelimeyle başlamalı, en fazla 160 kelime olmalıdır.
 • İçerik: En temel SEO kurallarındandır. İçeriğin özgün olması ve anahtar kelimeleri geçiriyor olması çok önemlidir. İçeriğin talep görmesi isteniyorsa güncel gelişmeler takip edilmelidir. İçerik, anahtar kelimeyi içermeli ve 300-650 kelime arası olmalıdır.
 • Bağlantı kurmak (backlink)
 • Alt etiket: Yüklenilen görsellere alt etiket eklemek çok önemlidir.
 • Site haritası
 • İç Bağlantılar: Sitenin düzenli görünümünü sağlar.
 • URL: Sayfanın teknik olarak hangi yapıyla diğer sayfalara bağlı olduğunu gösterir.
Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz
santral skype whatsapp

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Benzer Yazımız  SERP Ne Demek
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?