trende

Tek Sayfa Web Sitesi

13.12.2020
509
Tek Sayfa Web Sitesi

Tek sayfa web siteleri adı gibi, tek sayfadan oluşan tanıtım siteleridir. Tek sayfa web sitelerinde, site ziyaretçileri direk konu ile karşılaşmaktalar. Tek sayfa web sitesindesitede uzun süre kalmadan ayrılma oranı kapsamlı ve çok sayfalı sitelere göre çok daha azdır.

Ayrıca  tek sayfa site tasarımı tüm cihazlarda düzgün görüntülenmekte, dahası hangi cihazda nasıl gözükeceği konusunda endişelenilmesine gerek kalmamaktadır.

Tek Sayfa Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Tek sayfa web siteleri oluşturmak için belli başlı program dillerini bilmek gerekmektedir. Bunlara örnek olarak PHP, NET, ASP verilebilir. Bu proglamla dillerini öğrenmek kişilerin uzun zamanını alabilmektedir. Çünkü bu programlama dilleri ile yönetim paneli oluşturmak gerekmektedir.

Yönetim paneli, tek sayfa web sitesinde revizyon ve güncelleme için zorunludur. Yönetim panelini word kullanmayı bilen birisi rahatlıkla oluşturabilmektedir. Sonraki aşama ise veritabanıdır.

Yönetim panelinden girilen bilgileri ve kullanıcı tarafından yapılan form girişlerini, istatistikleri vb. gibi bilgileri tutabilmek için programlama diliyle entegre çalışacak bir veritabanına da ihtiyaç bulunmaktadır.

SQL, MYSQL vb gibi veritabanlarından birini kullanabiliyor olmak gerekmektedir. Ayrıca bu veritabanlarında gerekli optimizeleri ve tablo bağlantılarını kurmak da oldukça önemlidir. Yönetim paneli ve veritabanı aşamalarını tamamladıktan sonra bir sonraki adım ise HTML, Css, Javascript’dir. Kullanıcı etkileşimli formlar, menüler, rahatsız etmeyecek kadar görsellerin içerik yoğunluğu ayarlanmalı ve site hem gözü yormayan hem de yeterli kaliteli içeriğin bulunduğu bir yapı haline getirilmelidir.

Bu işlemler ise HTML, Css, Javascript ile mümkün olmaktadır. Son olarak ise SEO çalışması çok önemlidir. Düzgün bir site hazırlansa dahi, SEO  çalışması yapılmadan sitelerin arama motorlarına beğendirilmesi, arama motorunda ilk sıralarda gözükmek pek mümkün değildir.

İnteraktifPlus, müşterilerinin tek sayfalı web sitesi çalışmasında, hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Yeni bilgilerin takibi ve ileri derece analiz çalışmaları ile müşterilerin tam memnuniyeti sağlanmaktadır.

İletişim Bilgisi

İletişim bilgileri ayrıntılı olarak aşağıdaki gibidir:

  • Cumhuriyet Mh. Çelikhançer Caddesi NO : 39/B Kat: 1 Bahçelievler / İSTANBULİnteraktifPlus ofis adresi,
  • 0212 461 75 87 sabit telefon hattı,
  • 0 533 502 23 09 cep telefon numarasıdır.
Benzer Yazımız  SEO Danışmanlığı

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 telegram buton

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?