trende

Gelişen İnternetin Getirdiği Kavram SEO

26.01.2020
657
Gelişen İnternetin Getirdiği Kavram SEO
Gelişen İnternetin Getirdiği Kavram SEO

Gelişen İnternetin Getirdiği Kavram SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.  Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir. SEO, web sitelerinin Google arama motorunda yükselmesi, böylece trafik artışı sağlaması için yapılan çalışmalar bütünüdür.

SEO ve Anahtar Kelime

SEO ve Anahtar Kelime

Anahtar kelimeler, SEO için öneme sahiptir. Anahtar kelimelerinizi araştırarak SEO stratejinizi geliştirebilirsiniz. Anahtar kelime hacmi, frekans ile rekabet arasındaki ilişkidir. Anahtar kelime hacmi araştırmanızda sizi arama motorlarında görünür kılacak kelimeleri seçmelisiniz. Diğer SEO ipucu ise, site içi SEO yapıyorsanız, firmanın önceden aldığı bir alan adı yoksa SEO’ya uygun bir domain seçmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz domain akılda kalıcı, kısa ve net olmalıdır.

SEO Performansımı Nasıl Ölçebilirim ?

SEO Performansımı Nasıl Ölçebilirim ?

SEO puanlama için bazı wep siteleri aracılığı ile test işlemleri uygulanmaktadır.  Yapılan test işlemleriyle genel bir puan durumu oluşturulur. Bu puan SEO, web site hızı, alt yapı sorunları, domain bilgileri, gibi ilgili tüm kategorileri kapsamaktadır. Yaptıracağınız testin puan ve anlamları şu şekildedir:

 • 30-70 arası çok kötü
 • 71-80 arası normal
 • 81-87 arası iyi görünüyor
 • 88-94 arası çok iyi
 • 95-98 arası mükemmel durumda
SEO Paketleri İle Alınan Hizmetler

SEO Paketleri İle Alınan Hizmetler

Sizler için kolaylık sağlayan SEO paketleri bulunmaktadır. Bu paketler ile alacağınız hizmetler pakete göre değişebilmektedir. Raporlar, anahtar kelime hazırlanması vb. hizmetler vardır. Size uygun paketler için https://www.interaktifplus.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji sitesi tanıtım yazısı paketini incelemek gerekirse, bu paketin içeriği şu şekildedir:

Site kategorisi teknoloji sitesidir. Site alexa: 1.882, site alexa TR: 37, site index: 12.000.000 ve site hiti 400K günlüktür. Site DA/PA/MOz değeri 71/50/5‘dir.  Rapor süresi ise 3 iş günüdür. Bu paketin fiyatı 1250 TL’dir.

KurumsalSEO paketi ise şu şekildedir:

Bu paket sınırsız anahtar kelime kapsar. Site içi SEO analizini, sektör ve rakip analinizi, blog bazlı SEO, sektörel anlaşma sınırı, sıralama takibi ve sözleşme süresini kapsamaktadır. Kurumsal SEO paketinin ücreti 3000 TL+ KDV’dir.

Benzer Yazımız  Semantik Makale Nasıl Yazılır?

SEOGold paket içeriği şu şekildedir:

 Bu paket 6-15 adet anahtar kelime içerir. Site içi SEO analizini, sektör ve rakip analinizi, blog bazlı SEO, sektörel anlaşma sınırı, sıralama takibi ve sözleşme süresini kapsamaktadır. SEO Gold paketin fiyatı 1500 TL+ KDV’dir.

E-TicaretSEO paketinin kapsamı şu şekildedir:

Bu pakette sınırsız anahtar kelime vardır. Site içi SEO analizini, sektör ve rakip analinizi, blog bazlı SEO, sektörel anlaşma sınırı, sıralama takibi ve sözleşme süresini kapsamaktadır. Fiyatı ise 3500 TL+ KDV’dir.

Tanıtım Silver paketi kapsamı şu şekildedir:

20 site sayısı, genel içerikler, düşük alexa değerleri, DA/PA değerleri yüksek, C Class İp’te yer alma, teknik destek ve 3 iş günü içinde raporu kapsamaktadır. Bu paketin fiyatı 250 TL + KDV’dir.

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

  [Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?