trende

İçerik Pazarlama İçin SEO Stratejisi

28.11.2020
503
İçerik Pazarlama İçin SEO Stratejisi

İçerik pazarlamasında SEO stratejileri oldukça önem taşımaktadır. Kazanım sağlamak için üretilen bir ürün, firma ya da paylaşım amaçlı kurulan bir web sitesi kendi kendisine kazanç getirememektedir.

Bu noktadan itibaren devreye içerik pazarlama için SEO stratejisi girmektedir. Arama motorlarında ücretsiz, organik, editoryal veya doğal sıralamalardan trafik elde etme sürecinin sürecinin profesyonel SEO çalışmaları olmadan yürütülmesi imkansızdır.

İçerik Pazarlamak İçin SEO Stratejisi Nasıl Yürütülür?

İçerik pazarlamasında SEO stratejisi yürütmenin belli başlı kuralları mevcuttur. Her şeyden önce bilinmesi gereken kısmın içerik pazarlaması ve SEO’nun birbiriyle yakın ve etkin çalışılması gereken alanlar olduğuve içerik pazarlaması stratejilerinin SEO’ya göre düzenlenmesinin müşteri tarafında daha çok geri dönüş sağlayacağıdır.

Bu konu hakkında Lee Odden’ın müşteri odaklı içerik pazarlamasının bir sandviç olduğu, SEO çalışmasının ise bu sandviçteki mayonez olduğu, mayonezin sandviçteki genel lezzeti etkilediği ile ilgili yaygın, tespit niteliğinde sözü bulunmaktadır. Bu söz içerik pazarlamak için SEO stratejisinin önemini vurgulamaktadır.

Bir içerik pazarlanırken yürütülen stratejinin etikliği, çalışmanın kaderini belirlemektedir. Arama motorlarını manipüle ederek öne çıkarılmaya çalışılan her içerik belli bir zaman sonra çökmekte, geri sıralara düşmekte, hatta silinmektedir.

İnteraktifPlus vizyon gereği kural dışı bütün çalışmalardan uzak durmakta, ayırt edici özellikleri öne çıkarmak için titizlikle çalışmakta, Black Hat SEO tekniğini kesinlikle reddetmektedir. İçerik pazarlamasında SEO stratejisi uygulamanın etkin faktörleri bulunmaktadır.

Bunlardan başlıca olanı aranan kelimeleri seçmek, anahtar kelime çalışmasıdır.İçerik Pazarlaması için belirlediğiniz hedef kitlenizin arama motorlarında hangi kelimeleri aradığını öğrenerek yola çıkmak, hedeflenen kullanıcıya daha rahat ulaşmayı sağlamaktadır.

İkincisi içeriğin özgünlüğü ve kalitedir. Bir içerik ne kadar özgün ve kaliteli hazırlanırsa, site ziyaretçisi sitede o kadar uzun süre kalmaktadır. Üçüncüsü ise yayın yapmadan önce içeriği SEO elementlerine göre uyarlamaktır.

İletişim Bilgisi

İletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir. İnteraktifPlus ile etkin yürütülecek bir içerik pazarlamak için SEO stratejisi için hatlar 7 / 24 açıktır.

  • Cumhuriyet Mh. Çelikhançer Caddesi NO : 39/B Kat: 1 Bahçelievler / İSTANBUL,
  • Sabit Telefon / 0212 461 75 87,
  • Cep Telefonu / 0 533 502 23 09.
Benzer Yazımız  Kurumsal Seo Danışmanlığı Nedir

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 telegram buton
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
GÖKHAN GÖKMEN
GÖKHAN GÖKMEN
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?