trende

Semantik Makalenin Seo Ya Katkısı

20.04.2020
672
Semantik Makalenin Seo Ya Katkısı

Semantik Makalenin Seo Ya Katkısı

Semantik makale, belli kurallar çerçevesinde yazılmaktadır. Bu kurallara uyulduğu taktirde kullanıcılar tarafından daha çok görülen makaleler oluşturulabilmektedir. Semantik makaleler aynı zamanda Seo işlemleri sırasında da kolaylık sağlamaktadır. Daha doğal bir metin içerisinde daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Semantik makalenin Seo ya katkısı farklı durumlar olarak karşınıza çıkacaktır. Sadece bir yönden katkı sunmaz, genel anlamı ile makalenin Seo için uygun olmasını sağlar.

Semantik Makale Nedir

Semantik makale, makalenin anahtar kelimesinin benzerleri olan kelimelerin aynı makale içerisinde kullanılmasıdır.
 • Gelişen teknoloji ile arama motorları da gelişiyor. Yapay zekaları sayesinde arama motorları, kullanıcıların aramak istedikleri kelimeye benzer kelimeleri de aramalara katarak daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.
 • Semantik makale içerisinde anahtar kelimeye benzer kelimeler kullanılarak, hem makalenin anlamı farklı kelimeler ile destekleniyor, hem de algoritma içerisinde sayfanın bulunurluğu artıyor.
 • Kullanıcıların bir konu üzerinden yaptıkları araştırmaların detaylı şekilde taranması sonucunda ortaya çıkmış olan semantik makale, arama sonuçlarından daha iyi performans alınmasını sağlıyor.

Semantik Makale Nasıl Yazılır?

Semantik makale yazarken dikkat edilmesi gereken durumlar bulunuyor. Bu durumlara dikkat edilmemesi halinde, semantik makale işlevini göremiyor ve daha kötü sonuçlara yol açabiliyor.
 • Semantik makale içerisinde kullanmış olduğunuz anahtar kelime ve yardımcı kelimelerin sayısı önemlidir. Bu kelimelerin az kullanımı sitenizin daha az görünmesini sağlayacakken, gerekenden fazla kullanılması sitenizde bulunan makalenin spam özelliği taşımasını sağlayabilir. Bu yüzden orantılı olarak kullanım yapılmalıdır.
 • Kullanmış olduğunuz makalede diliniz kullanıcı dostu olmalıdır. Hedeflediğiniz kitleye uygun bir dil kullanmalı ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz.
 • Makale içerisinde bir anlam bütünlüğü olmalıdır. Bu anlam bütünlüğünü alt başlıklarınızın doğru kullanımı, kullanmış olduğunuz kelimelerin birbiri ile uyumu sayesinde sağlayabilirsiniz.

Semantik Makale ve Seo

Semantik makalenin Seo ya katkısı, Seo işlemleri için doğal olmasıdır.
 • Kullanıcılar metinleri okurken normal bir makale kadar rahat okurlar ve bu makalenin içerisine Seo rahat şekilde uygulanabilir.
 • Seçilmiş olan anahtar kelime ve yan kelimelere backlink atanabilir ve iyi yazılmış bir metinde bunlar göze rahatsız gelmez.
 • Aynı zamanda, Seo ile arama motorlarında başarıyı hedefleyen kullanıcılar, semantik makaleler ile de bunu hedefledikleri için ortak payda bulunmaktadır. Semantik metinler Seo için en kar getirecek metinlerdir.
 • Arama sonuçlarında kullanıcıların siteyi daha rahat bulması sayesinde, Seo başarı ile gerçekleştirilmiş olur.
Benzer Yazımız  Wordpress Seo Çalışması

Semantik Makale Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Semantik makalenin Seo ya katkısı kötü olan durumları da vardır. Bu durumlardan uzak durmanız makalenizin başarısını etkileyecektir.
 • Makaleyi okuyacak kişilere yanlış bilgi vermemek, bu kişileri yanlış yönlendirmemek gereklidir.
 • Fazla tekrar eden kelimeler kullanılmaması gerekmektedir.
 • Kullanılmış olan bilgilerin farklı bir siteden kopyalanmaması gerekmektedir. Özgün metinler daha çok başarı getirecektir.
 • Kelime sayısını arttırmak amacıyla gereksiz kelime kullanımından kaçınılmalıdır.

Semantik Makale Örneği

Semantik makale Seo ya katkısı pozitif şekilde olması için, makalelerin analizler sonucunda oluşturulması önemlidir.
 • Makaleleri oluşturmadan önce rakip sitelerin yazmış olduğu makalelere bakmak faydalı olacaktır. Bu makaleleri kopyalamak yerine, bunlardan örnek almak faydalı olacaktır.
 • Başarılı makale sitelerinden yapacağınız analizler, makalelerinizi nasıl yazacağınız hakkında fikir verecektir.
 • Makaleleri yazmadan önce anahtar kelimenizi Google üzerinden aratmak faydalı olacaktır. Yardımcı kelimelerinizi bu şekilde bulabilir ve Semantik makalenin Seo ya katkısı, en çok aratılan yardımcı kelimeler ile sağlanabilir.
 • Kullanacağınız anahtar ve yardımcı kelimeler için analiz sayfaları kullanılabilir.
Semantik makale ve Seo işlemleriniz için yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz. Telefon Numarası: 0212 461 75 87 / 0533 502 23 09 Mail Adresi: [email protected]
santral skype whatsapp

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?