trende

Site Nasıl İlk Sıralara Çıkarılır ?

26.04.2020
1.207
Site Nasıl İlk Sıralara Çıkarılır ?

Siteyi İlk Sıralara Çıkarma

Sitelerin ilk sıralarda yer almasını sağlamak her zaman kolay olamayabilmektedir. Bir ürünü pazarlamak, firmayı tanıtmak, içeriklerin daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için sadece bir web sitesi kurmak yeterli değildir. Arama motorlarının kendine özgü filtreleme ve yükseltme özellikleri bulunmaktadır. Google’ın Türkiye’deki pazar payı %90’dan fazladır.

Bu da onun en fazla kullanılan arama motoru olduğunu göstermektedir. Türkiye’de de internet erişimi olan yaklaşık 64 milyon kişi vardır. Yapılan araştırmaların sonucuna göre kullanıcıların %80’inin çok kritik bir bilgi aramıyorsa ve ilk sayfada bulamadıysa ikinci sayfaya bakmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle etkin bir çalışma ile siteyi ilk sıralara çıkarma oldukça önemlidir.

Site Nasıl İlk Sıralara Çıkarılır ?

Sitenin ilk sıralara çıkarılması için profesyonel bir SEO (Arama motoru optimizasyonu) çalışması gerekmektedir. Bir sitenin Google’da üst sıralara çıkabilmesi için web sitesinin kullanıcı deneyiminin iyi olması, sitenin hızlı açılması ve mobil uyumlu olması gerekmektedir ve tabi ki uygun içerikli olması da gözardı edilemeyecek bir husustur.

Bunların yanı sıra Meta etiket olarak tabir edilen ve sitenin kod yapısında bulunan ve kullanıcılara, Google’a sayfa hakkında bilgi sunan etiketlerin iyi bir şekilde kurgulanması da siteyi ilk sıralara çıkarma konusunda oldukça önemlidir. Meta etiketleri örnekler ile açıklayacak olursak bunların başlıcaları, title ( Sayfa başlığı ), Meta Description (Sayfa açıklaması) ve Rich Snippets (Akıllı etiketler)’dir.

Google arama sonuç sayfalarında Title ve Meta Description alanları direk olarak görüntülenir ve bu bir sıralama faktörüdür. İnteraktifPlus bu etiketler içerisinde konu ile ilgili anahtar kelimelere öncelikli olarak yer vermektedir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar, siteyi ilk sıralara çıkarmayı sağlamaktadır. İnteraktifPlus’ın bu konudaki deneyimi ve profeyonel ekibi, birlikte devam ettirilecek uzun süreli çalışmaların anahtarı olmaktadır.

İletişim Bilgisi

İletişim bilgileri aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. Siteyi ilk sıralara çıkarma konusunda yardım almak kişiler aşağıdaki kanallar ile 7 / 24 iletişime geçebilmektedir.

Cumhuriyet Mh. Çelikhançer Caddesi NO : 39/B Kat: 1 Bahçelievler / İSTANBUL

Sabit Telefon / 0212 461 75 87

Cep Telefonu / 0 533 502 23 09

Benzer Yazımız  Kurumsal PR Uzmanı

 

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 satın al

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?