trende

External Seo Nasıl Yapılır ?

26.04.2020
1.311
External Seo Nasıl Yapılır ?

External SEO

External SEO Türkçe kelime anlamı ile dış SEO demektir. Externnal SEO (Off-Page SEO), site içerisinde tamamlanan iç SEO çalışmaları sonrasında geçilmesinin daha doğru olarak kabul edildiği SEO çalışmalarının ikinci ayağıdır. Bu aşamada iç kısımda müdahaleler yapılmaz, sitelerin başka sitelerden link olarak bağlantı/referans alması (backlink) hedeflenmektedir.

Çünkü alan adı otoritesi ve URL otoritesi gibi metrikler, büyük ölçüde backlinklere bağlıdır. Bu nedenle external SEO çalışmaları, siteye gelen backlinklerin artması, kaliteli kaynaklardan referans alınması ve otoriter ve güçlü bir site olunması konuları için önemlidir.

External Seo Nasıl Yapılır ?

İnternet sitesine dış sitelerden alınan backlinkler, sitenin arama motorlarına tavsiye edilmesini ifade eder ve marka değerini arttırır. Arama motorları da alınan backlinklerin değerini, doğruluğunu, çeşidini ve sayısını takip ederek sizi bu kriterlere göre arama sonuçlarında listeler. Dış sitelerden backlink alınırken dikkat edilmesi gereken önemli kriterler vardır. Backlink alınırken sitenin değeri, sitenin daha önceden link verdiği siteler, sitenin aldığı backlinkler ve sitenin içeriği bu kriterler arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda eğer ki metin üzerinden backlink alınıyorsa her site için farklı metin kullanmak zorunludur. Tabi ki bu metinlerde de kopya içerik olmaması ve spam yapılmamış olması oldukça önemlidir. Backlink alınırken eğer rakip var ise, rakibin backlink aldığı kaliteli sitelere öncelik verilmelidir. Daha sonrasında rakibin backlink almadığı sitelerden de backlink alarak öne geçilebilir. İnteraktifPlus tüm bu çalışmaları sizler adına titizlikle yürütmektedir.

External SEO çalışmalarının iç site SEO çalışmaları kadar önemli olduğunun bilincinde olarak sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktayız. External SEO çalışmaları sonunda da amacımız bellidir. İnternette herkes tarafından tanınan ünlü bir site olmanızı sağlamak ve marka bilinirliğinizi artırmak.

İletişim Bilgilerimiz

Aşağıda belirteceğimiz iletişim bilgilerimizden bizimle 7 / 24 iletişim kurabilirsiniz:

Cumhuriyet Mh. Çelikhançer Caddesi NO : 39/B Kat: 1 Bahçelievler / İSTANBUL ofis adresimizden

0 212 461 75 87 numaralı sabit hattımızdan,

0 533 502 23 09 numaralı cep telefonumuzdan,

0 533 502 23 09 numaralı WhatsApp iletişim hattımızdan İnteraktifPlus olarak sizleri beklemekteyiz.

Benzer Yazımız  Wordpress Seo Nasıl Yapılır

Bizlere Buradan Ulaşa Bilirsiniz

santral skype whatsapp
canlı destek mail2 satın al

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  GÖKHAN GÖKMEN
  GÖKHAN GÖKMEN
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?